Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej light novel w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
115
65%
Nie
45
25%
Może
18
10%
 
Liczba głosów: 178

IkiSatella
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: IkiSatella » czw wrz 14, 2017 5:58 pm

Czy chcielibyście, aby wydali novelkę Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite)?

Opis fabuły:
Po Polsku: Kiyotaka Ayanokoji dopiero co zaczyna pierwszą liceum. Szkołę do której uczęszcza nie można jednak nazwać przeciętną - placówka Kodo Ikusei cieszy się bowiem wspaniałą opinią. Każdy z jej absolwentów zdaje egzaminy wstępne na studia i bez przeszkód zdobywa wymarzone zatrudnienie. Jest to prestiżowe i opływające w bogactwo liceum, do którego dostają się tylko najlepsi z najlepszych. Sukcesy odnosi dzięki swojemu nietypowemu systemowi punktowego nagradzania uczniów, za które ci mogą dokonywać dowolnych zakupów na jej terenie, z pozoru - miejsce idealne. Szybko jednak okazuje się, że nie jest tak kolorowo. Szkołą rządzi dyktatura oraz niezwykle silna rywalizacja, zmuszająca uczniów do myślenia wyłącznie o sobie. Nasz główny bohater przydzielony został do klasy D - zajmującej najgorsze miejsce w rankingu i nie posiadającej realnych szans na świetlaną przyszłość. Ayanokoji wraz z przyjaciółmi z klasy musi więc zawalczyć, by pozbyć się opinii wyrzutków. (źródło Shinden)

Po Angielsku: In the not too distant future, the Japanese government has established the Tokyo Metropolitan Advanced Nurturing School, dedicated to instruct and foster the generation of people that will support the country in the future. The students there have the freedom to wear any hairstyle and bring any personal effects they desire.
Our protagonist is Kiyotaka Ayanokōji, a quiet, unassuming boy who is not good at making friends and would rather keep his distance. He is a student of D-class, which is where the school dumps its inferior students in order to ridicule them. After meeting Suzune Horikita and Kikyō Kushida, two other students in his class, Kiyotaka's situation begins to change. (źródło wikipedia)

Gatunki : Tajeminca, Romans, Szkolne.
Liczba tomów : Obecnie jest 10 części novelki.
Autor: Syohgo Kinugasa
Wydawca: MF Bunko J
Posiada anime : TAK
Rok wydania: 25 Maj 2015
Opinia: Seria anime naprawdę mi się spodobała, a z doświadczenia wiem, że książki z tytułów anime są przeważnie lepsze, więc na pewno bym kupiła. Najbardziej mi się spodobali bohaterowie, przynajmniej ci główni XD. Fabuła też jest ciekawa i wciągająca, według mnie oczywiście. Dlatego proszę was napiszcie co o tym myślicie. Osobiście, jeśli nie zaczną tego wydawać, w ciągu około 2 lat, to sobie po angielsku,a może nawet i po japońsku kupie XD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw sty 24, 2019 2:03 pm przez IkiSatella, łącznie zmieniany 16 razy.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite)

Post autor: Maur » czw wrz 14, 2017 6:14 pm

Wydaje mi się, że widziałem już ten tytuł na forum.

IkiSatella
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite)

Post autor: IkiSatella » czw wrz 14, 2017 7:03 pm

Tak był, ale został usunięty przez administratora :(

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite)

Post autor: Canis » czw wrz 14, 2017 7:20 pm

To się praktycznie nie zdarza, żeby temat został usunięty. Chyba że łamie regulamin. Rozdziel i uzupełnij opis novelki (Autor, Wydawca, Gatunek, Liczba tomów, Czy posiada anime), od swojej opinii. Inaczej ryzykujesz, że temat zostanie ponownie usunięty.

Co do serii, trochę za mało żebym określił czy mi się podoba. Co to znaczy "niemalże dyktaturą rządzą najbardziej uzdolnieni uczniowie"? Że ci mniej zdolni są ich meblami, czy że zostają sprzedani na przeszczepy? Troszkę bym uściślił.

IkiSatella
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: IkiSatella » pt wrz 15, 2017 9:05 pm

Już! Troszkę pozmieniałam i wygląda to też trochę lepiej :D

Haize
Status: Offline

Nowa Ankieta! Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Haize » pn paź 16, 2017 3:49 pm

Jest jakaś szansa że ta light Novelka zostanie wydana w Pl?

IkiSatella
Status: Offline

Nowa Ankieta! Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: IkiSatella » pt paź 20, 2017 9:28 pm

Haize pisze:
pn paź 16, 2017 3:49 pm
Jest jakaś szansa że ta light Novelka zostanie wydana w Pl?
Ostatnio pisałam do wydawnictwa Kotori, z podobnym pytaniem. Odpowiedzieli że na pewno nie w tym roku, bo mają za dużo tytułów na głowie.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Nowa Ankieta! Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Mammoth » ndz gru 10, 2017 11:05 am

Zdecydowanie tak!

Anime spodobało mi się bardzo, a z tego, co słyszałem, to LN niestety, ale tylko nieznacznie wyprzedza fabularnie wersję filmu animowanego, co jednak nie zmienia faktu, że ja kupiłbym na pewno, a nie rzucam słów na wiatr, zważywszy na fakt, że na mangi i LN wydałem już łącznie ponad 4000 zł
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowa Ankieta! Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Łukasz.T » ndz gru 10, 2017 1:58 pm

Anime podobało mi się, to więc ln bym brał ^^

Awatar użytkownika
MikQa12
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 10:25 pm
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: MikQa12 » sob sty 27, 2018 8:48 am

Anime było bardzo fajne, więc z chęcią bym kupiła. :D

Vixus
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Vixus » pn lip 09, 2018 12:17 am

Anime bardzo mi się podobało więc na pewno kupiłbym LN.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Bukafo » pn lip 09, 2018 11:17 am

Nigdy wcześniej nie słyszałem o tej serii. Opis nawet zachęcający. Obejrzę anime i wtedy oddam głos. :>
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Ravbane
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Ravbane » pt sie 17, 2018 9:36 pm

Jak najbardziej bym kupił tą Novelke. Myślę, że brakuje takiego tytułu, patrząc na to co mamy dziś do dyspozycji jeśli chodzi o Novelki.
Chciałbym mieć tą serię w swojej kolekcji. :D :D :D

Indrug
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Indrug » sob wrz 08, 2018 2:36 am

Kupiłbym na pewno, nawet bym się przez sekundę nie wahał.

Amer
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Amer » pn wrz 10, 2018 7:08 pm

Anime mi się podobało, myślę, że kupiłbym.

Pulaski
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Pulaski » czw wrz 27, 2018 6:05 am

Oczywiście jestem na tak. Dziwi mnie,że nie wydali jeszcze tego. Anglicy już zapowiedzieli że wydadzą to.

Yosafire
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Yosafire » czw paź 04, 2018 12:35 am

Z chęcią bym kupił i przeczytał

Everis
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Everis » ndz gru 23, 2018 9:01 pm

Kupiłbym wszystkie tomy tej Light novelki,gdyby wyszła w Polsce

Awatar użytkownika
yukizen
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 06, 2015 6:25 pm
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: yukizen » czw mar 14, 2019 10:49 pm

Jestem na tak. Nawet jeśli novelki się średnio sprzedają to wciąż mam nadzieję że może kiedyś...
_______Wishlist_______
  • Black Clover
  • Classroom of the Elite
  • Date a Live
  • Gotoubun no Hanayome
  • KonoSuba
  • Shaman King
  • Tate no Yuusha no Nariagari

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Tomek » śr sie 07, 2019 4:42 pm

Przeczytałem pierwsze trzy tomy light novel "Classroom of the Elite" po angielsku, które pokrywają fabułę z anime. Jakby ktoś był zainteresowany to można je "kupić" legalnie w wersji cyfrowej tutaj:
https://global.bookwalker.jp/series/190 ... the-elite/

I polecam. Wersja papierowa jest odrobinę lepsza od wersji TV. Poniżej bardzo drobne spoilery:
- w trzech pierwszych tomach nie ma wątku z tego jakże idiotycznego (fillerowego?) odcinka z basenem i żeńską przebieralnią
- słynna scena z Kashidą jest nieco dłuższa - ona i Ayanokouji jeszcze przeprowadzają krótką pogawędkę po coming out-cie i szantażu tej pierwszej, ogólnie w książce dziewczyna sprawia wrażenia bycia trochę mniejszą psychopatką niż w animacji
- ostatnia scena z końcówki anime w książce ma zupełnie inny nastrój - przede wszystkim główny bohater wypowiada swoją wewnętrzną mowę o "przywiązaniu do kolegów z klasy" w innej okoliczności, gdy jest jeszcze na wyspie, z kolei Horikita zdaje sobie sprawę, że jest tylko narzędziem w rękach protagonisty (nie jak w anime, gdzie na końcu zrobiono z niej typową, zawstydzoną, zarumienioną, zakochaną, tsunderową waifu)
- nie ma żadnych retrospekcji z przeszłości Ayanokouji (w anime mamy te przebłyski z jakiegoś laboratorium).

Pomijając kilka rozdziałów, gdzie prym opowiadającego przejmuje inna postać, głównym narratorem całej historii jest Ayanokouji, więc mamy większy ogląd w jego myśli. Ogólnie porównując do innych light novel, które czytałem po angielsku to jedna z najprościej napisanych serii w tym języku. Autor nie bawi się w niepotrzebne opisy otoczenia, tylko skupia się na konkretach, czyli co bohaterowie robią, mówią i myślą (w tym ostatnim przypadku oczywiście dominuje główny bohater).

Ogólnie jestem na tak, jeśli chodzi o wydanie tej light novel w Polsce. Byłaby to idealna odmiana względem tych wszystkich isekai czy innych fantasy typu Fate/Zero, które tematycznie pomału mnie już męczą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości