Ogeha

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za wydaniem tej mangi ?

Tak
11
37%
Może
13
43%
Nie
6
20%
 
Liczba głosów: 30

pati
Status: Offline

Ogeha

Post autor: pati » pt cze 16, 2017 6:55 pm

Obrazek

Tytuł: Ogeha
Autor: Oimo
Tomy: 3 (zakończona)
Rodzaj: Josei, Fantazy, Sci-fi, Psychologiczne

Opis:
Opowieść o chłopcu, który nocą zauważa spadający obiekt, odkrywa iż znajduje się w nim pół człowiek pół motyl. Bohater zabiera stworzenie do swojego domu, przywłaszczając je dla siebie. Początkowo traktuje je oschle, jednak z czasem się to zmienia.

Co ode mnie:
- Zaintrygowało/Zszokowało mnie podejście głównego bohatera do tej istoty
- Charakter chłopca jest jak dla mnie interesujący
- Fabuła jest raczej spokojna, jednak ciekawa (całą serię przeczytałam od razu)
- Zakończone całkiem dobrze

[spoiler]Obrazek[/spoiler]
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt cze 16, 2017 8:45 pm

Mam mieszane uczucia co to tego tytułu. Z jeden strony bardzo mnie ciekawi, ale z drugiej dałam radę przeczytać tylko parę rozdziałów, bo bardzo mi się nie podobało, jak bohater traktuje to biedne stworzenie.
Obrazek

pati
Status: Offline

Post autor: pati » sob cze 17, 2017 8:52 am

SallyCzarownica pisze:Mam mieszane uczucia co to tego tytułu. Z jeden strony bardzo mnie ciekawi, ale z drugiej dałam radę przeczytać tylko parę rozdziałów, bo bardzo mi się nie podobało, jak bohater traktuje to biedne stworzenie.
Nom ciężko na to patrzeć, jednak im dalej tym lepiej - w sumie chyba właśnie to jego zachowanie sprawiło, że manga ta bardziej zapadła mi w pamięć... xd (tak porównując początek i koniec)

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » sob cze 17, 2017 9:51 am

Dałem Może. Najlepiej jakby wydana była w jednym zbiorczym tomiku. Wtedy bym kupił ale jak w 3 oddzielnych to bym się musiał zastanowić.
Co do fabuły mnie zaciekawiła. Nie czytałem ani jednego rozdziału ale z opisu wygląda naprawdę ciekawie.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob cze 17, 2017 3:20 pm

Czytałam. Nie jest złe ale to raczej historyjka na raz. Nie ma tu żadnego "WOW" ale tytuł sam w sobie nie jest zły. Zaznaczyłam "może". Kupiłabym wydanie zbiorcze gdybym nie miała nic innego, co chciałabym kupić.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw cze 22, 2017 4:02 pm

Opis jest ciekawy. Możliwe że skusił bym się, gdyby ktoś to wydał w jednym tomiku :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości