Tatoe Todokanu Ito da to Shite mo

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za wydaniem tej mangi?

Tak
30
51%
Może
9
15%
Nie
20
34%
 
Liczba głosów: 59

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tatoe Todokanu Ito da to Shite mo

Post autor: Kuroneko » śr cze 14, 2017 2:02 pm

Obrazek

Tytuł: Tatoe Todokanu Ito da to Shite mo
Alternatywne tytuły: My Unrequited Love, This Love That Won't Reach
Autor: tMnR
Liczba tomów: 5 (kontynuowana)
Wydawca: Ichijinsha
Rodzaj: yuri, dramat, romans

Opis: Nastolatka Uta mieszka u starszego brata Reiichi i jego żony Kaoru. Uta zaczyna sobie uzmysławiać, że jest zakochana w Kaoru. Uta nie potrafi zmnienić nowych uczuć. Ma wyrzuty sumienia, że czuje coś do ukochanej brata. Jak zmienią się relacje w rodzinie, gdyby ta tajemnica wyszła na jaw?

Moje zdanie: Zwróciłam najpierw uwagę na śliczną okładkę. Potem historia mnie też zainteresowała. Jest opowiadana spokojnie i z uczuciem.
Ostatnio zmieniony ndz maja 26, 2019 12:40 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » śr cze 14, 2017 9:49 pm

Mam co do tego tytuły mieszane uczucia. Z jednej strony, kolejna incestowa seria ongoing z niezbyt dojrzałą kreską i fabułą. Z drugiej - po 5 chapterach trudno powiedzieć w jakim kierunku podąży. Chyba Seven Seas jeszcze tego nie zapowiedziało więc może skusiłabym się na polskie wydanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt cze 16, 2017 3:28 pm

Jak czytam że postaci głównej podoba się partner/ka brata/siostry, to przewracam oczami i idę szukać innego zajęcia. Może, tylko dlatego że to yuri, ale nawet to może temu tytułowi nie pomóc by zmotywować mnie do zakupu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tatoe Todokanu Ito da to Shite mo

Post autor: Kuroneko » ndz maja 26, 2019 12:30 pm

Okładki 2-4:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Tatoe Todokanu Ito da to Shite mo

Post autor: Yuriko » ndz maja 26, 2019 1:32 pm

Jakby obecne serie yuri się zakończyły i nie byłoby co czytać to pewnie bym się skusiła.

ginaba
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 18, 2020 8:01 pm
Status: Offline

Tatoe Todokanu Ito da to Shite mo

Post autor: ginaba » sob wrz 19, 2020 3:40 pm

Wklejam swoją wypowiedź z usuniętego tematu, nie dość dokładnie przeszukałam dział zanim założyłam nowy wątek ^^'''.
ginaba pisze:
pt wrz 18, 2020 10:09 pm

Uta, zwykła licealistka, ma tajemnicę- jest zakochana w... żonie swojego brata. Kaoru i Reiichi to, mogłoby się zdawać, idealna para. Świadoma tego, że to zakazane uczucie nie ma prawa się kiedykolwiek ziścić, Uta stara się go pozbyć za wszelką cenę. Jednak może się to okazać trudne, gdyż cała trójka mieszka wspólnie pod jednym dachem, a miłość nie daje tak łatwo o sobie zapomnieć. Czy Uta zdoła utrzymać swoją nieodwzajemnioną miłość w sekrecie? I czy małżeństwo jej brata jest na pewno tak idealne jakie się wydaje?

Założyłam konto tylko po to, żeby zaproponować tę mangę :) Temat kontrowersyjny lecz jest tu prowadzony z wyczuciem i odpowiednią nutką powagi. Co bardzo lubię w tym tytule to postacie- są autentyczne, popełniają błędy, mają swoje problemy. Jesteś w stanie poczuć ich emocje, współczujesz im bo znaleźli się w przykrej sytuacji, w której nie ma winnych. Akcja rozwija się nieśpiesznie, mamy czas poznać postacie i obserwować zmiany jakie w nich zachodzą. Wisienką na torcie są prześliczne rysunki, czytelna kreska, projekty postaci, wprawnie rysowane twarze, które bezbłednie wyrażają emocje. Nie wspominając o kolorowych ilustracjach i okładkach :) Sama posiadam już cyfrową japońską wersję i bez mrugnięcia okiem kupiłabym wydanie polskie. Dla fanów yuri pozycja obowiązkowa. Poniżej przykładowe ilustracje
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Tatoe Todokanu Ito da to Shite mo

Post autor: Koichi » sob wrz 19, 2020 6:35 pm

Reviolli pisze:
pt cze 16, 2017 3:28 pm
Jak czytam że postaci głównej podoba się partner/ka brata/siostry, to przewracam oczami i idę szukać innego zajęcia. Może, tylko dlatego że to yuri, ale nawet to może temu tytułowi nie pomóc by zmotywować mnie do zakupu.
Same.

Okładki są bardzo ładne, ale fabuła... Rozumiem jednak, że inni mogą gustować w takich dramach dlatego nie głosuje w ankiecie, żeby nie podbijać negatywnych wyników.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tatoe Todokanu Ito da to Shite mo

Post autor: Kuroneko » ndz wrz 20, 2020 2:44 pm

ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lukardis
Posty: 31
Rejestracja: pn kwie 12, 2021 1:23 pm
Status: Offline

Tatoe Todokanu Ito da to Shite mo

Post autor: Lukardis » pn kwie 12, 2021 2:09 pm

Pamiętam, że natknęłam się na tą mangę, gdy było dostępnych zaledwie kilka chapterów i poza dość podobającą mi się, stonowaną narracją raczej nie widziałam nadziei na ciekawe wykorzystanie głównego motywu. A jednak.
Ostatnio coś mnie podkusiło, żeby nadrobić całość i robi się to naprawdę dobre, choćby ze względu na to, że wyciska z tej rodzinnej dramy problematyczność, ale w sposób bardziej realistyczny niż dla samego drama kontentu. Do tego uwaga schodzi z głównej bohaterki i jej męczenia się, pojawia się para poboczna (niemalże bardziej interesująca niż wątek główny xD ale przede wszystkim daje skuteczny kontrast), a i pani małżonka przestaje być tylko obiektem westchnień, stając się nieźle napisaną postacią, której wątek sam w sobie jest godny uwagi.
Dużo angstu i babrania się w emocjach (co lubię XD), b. fajna narracja (po prostu ma rytm i wyczucie), character development, tylko zakończenie takie trochę naciągane. Jednak powrót do tytułu okazał się zdecydowanie przyjemniejszy niż się spodziewałam - myślę, że wydać warto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości