Bungou Stray Dogs [LN]

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę light novel jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
87
67%
Nie
37
29%
Może
5
4%
 
Liczba głosów: 129

Awatar użytkownika
Kushina
Posty: 14
Rejestracja: pt cze 02, 2017 10:39 am
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Kushina » ndz cze 04, 2017 3:16 pm

Tytuł: Bungou Stray Dogs
Wydawca: Kadokawa Shoten
Gatunek: Akcja, Shounen, Przygodowe, Sensacja
Twórca: Kafka Asagiri
Ilustracje: Sango Harukawa
Liczba tomów: 4 (nie znalazlam informacjii czy będzie więcej)
Anime: obejmuje 2 tomy

Novelki opowiadają o przeszłości Osamu Dazaia, nim dołączył on do Zbrojnej Agencji Detektywów.

Opis 1 novelki "Egzamin wstępny Osamu Dazaia": Historia jest opisana z perspektywy Doppo Kunikidy, któremu powierzony zostaje egzamin wstępny nowego członka Zbrojnej Agencji Detektywów - Osamu Dazaia. Wspólnie próbują rozwiązać zagadkę tajemniczych zniknięć osób, jakie przybywają do Jokohamy.
Fabuła opisana w tej light novel została zekranizowana w 6 i 7 odcinku anime, lecz została dostosowana na potrzeby serialu (np. obecność Atsushiego, który nie występuje w książce).
Data wydania: 29 marca 2014

Opis 2 novelki "Osamu Dazai i Era Czerni": Używająca ”Zdolności” do sekretnych knowań brutalna podziemna organizacja, Portowa Mafia. Jednego z jej hersztów – Osamu Dazaia, niższego członka, Odasaku, oraz Ango Sakaguchiego z mafijnego wywiadu łączyła relacja niezależna od dzielących ich sytuacje różnic. Jednak pewnego dnia Ango niespodziewanie znika. Odasaku otrzymuje od szefa – Ougaia Mori – rozkaz jego poszukiwania i wraz z Dazaiem wszczyna dochodzenie, ale wtedy na wierzch wychodzą podejrzenia Ango o szpiegostwo. Ponadto atakuje ich organizacja przestępcza Mimik...?! Powód, dla którego Dazai opuścił Mafię, wreszcie zostanie ujawniony.
Fabuła opisana w tej light novel została zekranizowana w 1-4 odcinku anime 2 serii.
Data wydania: 31 lipca 2014

Opis 3 novelki "Nieopowiedziana historia powstania Agencji Detektywów": na razie brak
Data wydania: 28 kwietnia 2015

Opis 4 novelki "55Minutes": na razie brak
Data wydania: 30 września 2016

Opina: Uważam że wydanie tych light novels jest dobrym pomysłem, ponieważ tomiki nie są ze sobą powiązane, w sensie nie trzeba kupować kolejnej aby wiedzieć co się stanie dalej.. Cała historia jest zamknięta w jednym tomiku. Po drugie, historia skupia się głownie na postaci Osamu Dazaia. Czytałam wiele opinii na temat tej postaci: jest bardzo lubiana, i niektórzy sięgają po mangę Bungou Stray Dogs, głownie dla tego bohatera. Bardzo lubię tą postać i myślę, że sporo osób chciałaby go poznać lepiej, a dzięki tym novelką jest to możliwe.
Moim zdaniem wydanie przynajmniej dwóch pierwszych novelek, jest bardzo dobrym pomysłem. Zawsze można sprawdzić czy następne będą się dobrze sprzedawać.

Novelka jest na 21 miejscu w top 30
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... 17/.116866
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw cze 08, 2017 5:28 pm przez Kushina, łącznie zmieniany 1 raz.

Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Post autor: Agatszpagat » ndz cze 04, 2017 3:43 pm

Waneko już niejednokrotne pisało na Asku, że raczej nie są zainteresowani tymi LN (co nie powinno nikogo dziwić), więc nie ma się co nastawiać. Chociaż, gdyby już cud się stał, pewnie bym kupiła. Też lubię Dazaia :)
Nie wiem skąd brałaś info, ale według baki jest 5 tomów i seria jest kontynuowana.

Awatar użytkownika
Kushina
Posty: 14
Rejestracja: pt cze 02, 2017 10:39 am
Status: Offline

Post autor: Kushina » ndz cze 04, 2017 3:59 pm

Agatszpagat pisze:Waneko już niejednokrotne pisało na Asku, że raczej nie są zainteresowani tymi LN (co nie powinno nikogo dziwić), więc nie ma się co nastawiać. Chociaż, gdyby już cud się stał, pewnie bym kupiła. Też lubię Dazaia :)
Nie wiem skąd brałaś info, ale według baki jest 5 tomów i seria jest kontynuowana.
No jest jeszcze Gaiden: Yukito Ayatsuji VS Natsuhiko Kyougoku, ale to spin-off i chyba nie ma nic związanego z głównymi bohaterami ;)

Chciałabym, żeby przynajmniej 2 pierwsze tomiki zostały wydane, bo moim zdaniem są bardzo ciekawe. Raczej inne wydawnictwo tego nie wyda, prócz Waneko.. ale zawsze można próbować :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz cze 04, 2017 4:17 pm

Strasznie żałuję, że prawdopodobnie Waneko nie wyda tych LN. Bardzo lubię Bezpańskich Literatów, a Dazaia w szczególności. Uważam, że te odcinki w anime, które były oparte na LN i opowiadały o przeszłości Dazaia, były bardzo ciekawe. Można pomarzyć, że Waneko zmieni zdanie :(
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yerdiee » ndz cze 04, 2017 7:01 pm

Również baaaardzo bym chciała LN Literatów ale po ich odpowiedziach na asku już nawet na to nie liczę, bo skończy się tak jak z LN do Pandory...
Pozostaje liczyć na anglojęzyczny Yen Press :wink:

Awatar użytkownika
Neilivsy
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 14, 2016 9:20 pm
Status: Offline

Post autor: Neilivsy » ndz cze 04, 2017 7:35 pm

Wszystko z Bungou brałabym od razu - fragmenty pierwszej nowelki czytałam po angielsku i zdecydowanie jest godna uwagi. No i wszystko o Dazaiu jest dla mnie ciekawe.

Awatar użytkownika
Kushina
Posty: 14
Rejestracja: pt cze 02, 2017 10:39 am
Status: Offline

Post autor: Kushina » czw cze 08, 2017 5:33 pm

Novelka zajeła 21 miejsce w top 30
link w opisie :D

Ala980
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 01, 2018 7:57 pm
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Ala980 » sob gru 01, 2018 8:20 pm

Tak strasznie bym chciała by to jednak wydali bo jest tam jednak dużo ważnych informacji dotyczących serii i gdyby wyszły LN na 100% bym je wszystkie kupiła i myślę że nie tylko ja. Wkurza mnie już to że waneko bierze się za coś a potem nawet tego porządnie nie kończy. Mam nadzieje że może jeszcze zmienią zdanie.

Nesta
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Nesta » pn mar 18, 2019 4:02 pm

Bardzo chętnie sięgnęłabym po novelki z Bungou - mangę kupuję, a historie o Dazaiu przedstawione w anime moim zdaniem były najbardziej interesujące.
Zresztą nie ukrywam, że jest to moja ulubiona postać :D

Nihiru
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Nihiru » ndz cze 16, 2019 1:28 pm

Też kupiłabym te novelke! Mam nadzieje że w końcu ją wydadzą ^^

pXIX
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: pXIX » ndz paź 13, 2019 9:55 pm

Mnie też to frustruje. Seria jest świetna i fajnie byłoby mieć CAŁOŚĆ. Po polsku!
Zwłaszcza, że strasznie tego wszystkiego mało i tak szybko się czyta :cry:
Wiem, że co dobre szybko się kończy, no ale dawanie ludziom zajawki i zestawianie z niczym jest "niefajne". Nie ładnie Waneko. Nie ładnie

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Akiho » pn paź 14, 2019 11:04 am

pXIX pisze:
ndz paź 13, 2019 9:55 pm
Wiem, że co dobre szybko się kończy, no ale dawanie ludziom zajawki i zestawianie z niczym jest "niefajne". Nie ładnie Waneko. Nie ładnie
Polecam się przyzwyczaić do obecnej sytuacji. Niestety, ale waneko zdecydowanie nie może się pochwalić wydawaniem dodatków czy tez nawet kontynuacji :(
Obrazek

Awatar użytkownika
kanibalizm
Posty: 58
Rejestracja: śr paź 02, 2019 7:26 pm
Kontakt:
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: kanibalizm » pn lut 03, 2020 5:11 pm

sprzedałabym duszę za wydanie fifteen years old i beast. czytałam fragmenty i ze wszystkich te wydały mi się najciekawsze

Awatar użytkownika
Raczek-chan
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 19, 2020 11:45 am
Gender:
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Raczek-chan » pt cze 19, 2020 12:42 pm

Chętnie kupiłabym LN. Uwielbiam bsd i bardzo chciałabym mieć całość.

Awatar użytkownika
Hilu
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:08 pm
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Hilu » ndz gru 13, 2020 10:19 pm

Dla tej novelki założyłam konto na forum. Oczywiście chciałabym żeby była wydana w języku polskim, w samym anime się zakochałam.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: ZenekPsychopata » pt sty 22, 2021 1:24 pm

Może to by się sprzedało, ale mnie osobiście nie interesuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Monsterlight » pt sty 22, 2021 1:32 pm

Waneko już powiedziało, że tego nie wyda. A patrząc na to, jak sprzedaje się większość novelek, wątpię, żeby ktoś inny się skusił.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Rddxrete
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 13, 2021 8:09 pm
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Rddxrete » sob lut 13, 2021 8:18 pm

Ostatnio zauważyłam, że Waneko wzięło się za wydanie light novelek z The Promised Neverland... może jest jeszcze nadzieja na Bungou Stray Dogs...

W lutym premierę będzie miał Storm Bringer, wydanie takiej świeżyny zaraz po premierze 20 tomu z pewnością skusi i ucieszy fanów całej serii podczas oczekiwania na 21 tom❤❤

Awatar użytkownika
Hilu
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:08 pm
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Hilu » sob mar 27, 2021 3:30 pm

Dobra kochani ale film będzie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Bungou Stray Dogs [LN]

Post autor: Xenonn123 » pt mar 24, 2023 3:25 pm

Waneko zapowiedziało wydanie dwóch pierwszych więc myślę że można zamknąć temat

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości