Devilman

Zablokowany

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
39
68%
Nie
8
14%
Być może
10
18%
 
Liczba głosów: 57

Orbech
Status: Offline

Devilman

Post autor: Orbech » pn maja 01, 2017 3:25 pm

Tytuł: Devilman
Autor: Go Nagai
Wydawnictwo: Kodansha, Jive
Rok wydania: 1972
Liczba tomów: 5 (zakończona)

Obrazek

Co powiecie na ten tytuł? Devilman to prawdziwa klasyka. Manga została napisana w latach siedemdziesiątych przez Go Nagaia. To krótka, bowiem tylko 5 tomowa, opowieść o Akirze Fudo i jego relacji z Ryo Asuką.

Na początku Akira to zwykły nastolatek, który aby zmierzyć się z demonami musi sam połączyć swoje ciało z ciałem demona, stając się tytułowym Devilmanem - demonem o ludzkim sercu. Chłopak ma dobrą naturę dzięki czemu jest zdolny połączyć się z demonem i przejąć nad nim kontrolę, nie popadłszy w szaleństwo. Cała historia jednak nie jest taka prosta: Ryo okazuje się być kimś innym, niż się wydawał, a świat pogrąża się w coraz większym chaosie.

Devilman to opowieść o ludzkiej naturze, jej mrocznej stronie. Manga posiada jedno z najlepszych (zaskakujących) zakończeń w historii, z niesamowitym przesłaniem. Warto jeszcze dodać, że Devilman zainspirował, m.in. Kentarou Miurę do stworzenia swojego arcydzieła - Berserka. Devilman to stary tytuł, ale moim zdaniem jest to absolutna klasyka, która powinna zostać wydana w Polsce.

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 8:10 pm

Zdecydowanie tak! Myślę,że wydanie tego tytułu nie byłoby bardzo ryzykowne,chociażby ze względu na dobrze przyjętą wersję Netflixową ''Devilman Crybaby''. Nie jest to również długa seria,5 tomów to nie tak dużo by martwić się o sprzedaż.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 16, 2018 8:39 pm

Klasyki nigdy za wiele. Kupowałbym.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Kuroneko » sob lut 17, 2018 11:44 am

Jest to klasyk i nie jest za długi więc jestem na tak. Ciekawe czy to zakończenie naprawdę jest tak dobre :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Devilman

Post autor: Matii » sob lut 17, 2018 11:52 am

Tak! Biorę. 5 tomów to mało. Bardzo mało i uważam że sprzedało by się to bardzo dobrze. Ja bym cieszył się jakby było to wydane w MM w 2 tomach ^^ U mnie miejsce jest zawsze na klasykę. Szkoda że pewnie przyjdzie jeszcze trochę poczekać...
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Devilman

Post autor: Kilgore Trout » sob lut 17, 2018 4:38 pm

Jestem bardzo na tak, ale już mam zamówione angielskie wydanie. :) Także kupiłbym jeśli zostanie szybko ogłoszony (Seven Seas wypuszcza tom 1 omnibusa już w maju).

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: ZenekPsychopata » sob lut 17, 2018 7:15 pm

Propozycję prędzej JPF podchwyci... Jestem na tak.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Ame » sob lut 17, 2018 10:06 pm

Dałam na może, ale zainteresowało mnie te zakończenie. No i 5 tomów to nie dużo. :P

Majucha
Status: Offline

Devilman

Post autor: Majucha » czw mar 01, 2018 2:00 am

Słyszałam, że Devilman to niesamowicie dobra i popularna seria, a po ekranizacji "Devilman Crybaby" uhuhuhu... tylko o tym u mnie ludzie rozmawiają :D
Seria nie jest jakoś strasznie długa, są jakieś szanse. Ale czy są szanse, że akurat Waneko weźmie pod uwagę tą mange? Jak pisał wcześniej ZenekPsychopata (wgl fajny awatar, Devilman x Pop team epic :D),prędzej JPF będzie chciało to mieć na swoim koncie.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Bukafo » ndz lip 15, 2018 1:13 am

Jestem świeżo po Babycry i z czystym sumieniem mogę napisać, że na pewno bym zakupił te pięć tomiszczy, gdyby któreś wydawnictwo zdecydowało się na wydanie tego tytułu. :]
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Alexandrus888 » pn lip 16, 2018 10:41 pm

Też właśnie skończyłem pochłaniać Crybaby i mogę nie tylko podtrzymać to co napisałem wyżej (że klasyki nigdy za wiele), ale rozszerzyć to stwierdzenie. Devilmen wywarł na mnie ogromnie pozytywne wrażenie, finał faktycznie wgniata w fotel i pozostawia człowieka z wiwisekcją ludzkiej natury. Pewnie jak uzbieram tylko trochę kasy to zainwestuje w zagraniczne wydanie, ale jestem wiernym fanem i jeżeli JPF wyda to arcydzieło to bez mrugnięcia okiem zdubluje.

Ayumi-chan
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:04 pm
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Ayumi-chan » śr lip 25, 2018 5:35 pm

tytuł jak dla mnie bardzo ciekawy kupiłabym go

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości