Monogatari LN

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłbyś/kupiłabyś tę LN, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
53
70%
Może
4
5%
Nie
19
25%
 
Liczba głosów: 76

Mekurorome
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 03, 2016 7:27 pm
Status: Offline

Monogatari LN

Post autor: Mekurorome » sob kwie 29, 2017 3:25 pm

Tytuł:Bakemonogatari
Autor:Nisio Isin
Ilustracje:Vofan
Liczba tomów:23
Gatunek:Komedia,Tajemnica,Nadprzyrodzone,Romans
Opis:Głównym bohaterem Bakemonogatari jest Araragi Koyomi, trzecioklasista liceum, prawie zwyczajny człowiek, który przez pewien okres swojego życia był wampirem. Pewnego dnia szeroko znana z nieutrzymywania kontaktów towarzyskich Senjogahara Hitagi spada z dużej wysokości wprost w jego ramiona. Wtedy Araragi odkrywa, że na przekór prawom fizyki Hitagi waży tyle co nic. Mimo pewnego nieprzyjemnego zajścia Koyomi oferuje dziewczynie pomoc i poznaje ją z egzorcystą Oshino Meme, który pomógł mu znowu stać się człowiekiem.


Czemu warto:
Seria Monogatari jest niesamowicie zaskakująca,w tym przypadku nie dostajemy nudnego opowiadania o ludziach niszczących góry jakimiś magicznymi atakami,czy kolejnego haremu.Przygody bohaterów są wciągające,a każdy wątek dosyć rozbudowany.Historia nie jest nużąca,jak i bohaterowie,których dialogi nieraz mogą rozbawić.Ogólnie każdą postać można polubić na swój sposób.Seria momentami przedstawia problemy nie tylko osób opętanych przez demony,czy duchy,ale także zwyczajnych uczniów co również jest dosyć dużym plusem.W mojej opinii jest to tytuł warty przeczytania,czy chociaż zajrzenia do anime.Chociaż to drugie może trochę odpychać ponieważ niektórzy ludzie nie lubią studia Shaft.Jako małą ciekawostkę dodam że charakter Koyomiego jest trochę inny w anime niż w LN,ale to już pewnie sami zauważycie.

W skład serii monogatari wchodzą te opowieści:
-Bakemonogatari
-Kizumonogatari
-Nisemonogatari
-Nekomonogatari (Kuro)
-Nekomonogatari (Shiro)
-Kabukimonogatari
-Hanamonogatari
-Otorimonogatari
-Onimonogatari
-Koimonogatari
-Tsukimonogatari
-Koyomimonogatari
-Owarimonogatari
-Zokuowarimonogatari
-Orokamonogatari
-Wazamonogatari
-Nademonogatari
-Musubimonogatari

Wiem że to dużo dlatego nie proszę o wszystkie,a tylko do Owarimonogatari.No chyba że to dalej za dużo to wtedy chociaż do końca Nekomonogatari.Myślę że do tego momentu nie jest aż takie długie.Może jeśli zostanie to wydane i się sprzeda można by było wydać resztę.

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Monogatari LN

Post autor: TheMrEmperror » pt sty 25, 2019 7:50 pm

Też bym chciał zobaczyć tą serię na polskim rynku. Ta seria jest jedną z tych które powinny u nas wychodzić. Mogliby chociaż zacząć wydawać jakoś po kolei i potem wydawać kolejne wraz z dalszym zapotrzebowaniem. A podejrzewam że byłoby spore w końcu nie ma u nas aż tak dużo LN a już szczególnie tak słynnych.

kolega335
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 12:14 am
Status: Offline

Monogatari LN

Post autor: kolega335 » czw sty 31, 2019 11:57 am

Kiedyś waneko pisało, że się nad tym zastanawiali. Warto zapytać jakie było za i przeciw.

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Monogatari LN

Post autor: TheMrEmperror » czw lut 07, 2019 5:47 pm

Fakt, dobrze by było gdyby się wypowiedzieli w tym temacie bo już niedługo powinna pojawić się jakaś nowa novelka u Waneko :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Monogatari LN

Post autor: Mormicc » czw lut 07, 2019 5:56 pm

TheMrEmperror, niedługo to się nic nowego w temacie LN nie pojawi
Ask Waneko pisze:Czy jest jakaś szansa, że wydacie "Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou desu yo?"? Jakiś czas temu dogoniliście Japonię z NGNL, więc może zaczęlibyście wydawać ww. serię. Jest bardzo podobna w ogólnych założeniach, toteż w oczekiwaniu na kolejne tomy NGNL, fani mogliby kupować Mondaiji (12 tomów).
[Wyderek] Póki co nie planujemy żadnej nowelki na miejsce NGNL.
Ask Waneko pisze:Natomiast nie zamykacie się na LN definitywnie? Bardzo je lubię <3
[Wyderek] Definitywnie na pewno nie (ciągle będzie wychodziło ReZero), ale na razie zamierzamy przystopować.
Edit:
Nie zwróciłem uwagi na to w jakim temacie piszę xD. Trudno, nie będę już usuwał wiadomości.
To żeby nie było offtopu - jestem na tak. Choć w zakupem wstrzymałbym się do opinii o polskim wydaniu.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
TheMrEmperror
Posty: 41
Rejestracja: sob sty 05, 2019 12:16 am
Gender:
Status: Offline

Monogatari LN

Post autor: TheMrEmperror » pt lut 08, 2019 12:20 pm

Trochę szkoda. LN kupuję chętniej niż mangi, a od Waneko mam wszystkie i chciałbym więcej :(

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Monogatari LN

Post autor: nikotynaimalina » sob cze 08, 2019 1:00 pm

Zdecydowanie jestem na tak! Seria Monogatari jest serią bardzo ciekawą, za równo ze względu na fabułę jak i postacie oraz ich rozwój. Jest to seria, która czasem potrafi zadziwić, rozbawić, rozwścieklić, zasmucić, a co za tym idzie dostarcza czytelnikowi dużo frajdy z czytania! W Monogatari są postacie, które można polubić, pokochać lub znienawidzić, zależy od osoby. Skoro już o postaciach mowa - ilustracje VOFANa są niesamowicie piękne, oddają klimat serii.
Naprawdę mam nadzieję, że jeśli ktoś ma to wydać, to właśnie Waneko to zrobi. To chyba jedno z wydawnictw (wydających mangi, LN etc.), które trzyma się terminów... :D Anyway, jeśli seria ta trafi na polski rynek, kupię bez wahania.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Monogatari LN

Post autor: nikotynaimalina » sob cze 08, 2019 6:31 pm

TheMrEmperror pisze:
pt lut 08, 2019 12:20 pm
Trochę szkoda. LN kupuję chętniej niż mangi, a od Waneko mam wszystkie i chciałbym więcej :(
U mnie jest dokładnie tak samo. ;p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości