Happiness

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy...

Tak! :D
28
58%
Może... :/
7
15%
Nie! :(
13
27%
 
Liczba głosów: 48

Kuro23
Status: Offline

Happiness

Post autor: Kuro23 » śr lis 16, 2016 2:47 pm

nazwa: Happiness
gatunek: dramat, horror, psychologiczny, nadprzyrodzony, szkolne życie, shounen
autor: Shuzo Oshimi
tomy: 4+
opis: Makoto Okazaki – szkolny cel terroryzowania i cichy dewiant. Jednej nocy decyduje się zwrócić DVD przyjacielowi. Gdy idzie ciemnymi uliczkami zauważa kogoś na pobliskim dachu. Osoba rzuca się na niego zanim on może zrozumieć swoją sytuację, i gryzie go w szyję, pijąc przy tym jego krew. Napastnik zatrzymuje się. W tym momencie Makoto zauważa, że ów człowiekiem jest piękna dziewczyna. Ona pyta go: \ "chcesz umrzeć czy stać się taka jak ja? \" on decyduje się żyć...

Historia całkiem fajnie się zapowiada, lubię tego typu horrory. Kreska też reprezentuje całkiem przyzwoity poziom.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » śr lis 16, 2016 6:42 pm

Tak, Oshimi Shuzo (autor Aku no Hana) więc bardziej psychologiczne aniżeli jakaś akcja czy horrorek. Może trochę przypominać po opisie jakiegoś Tokyo Ghoula, ale to totalnie nie to.

ps: Shounen w gatunku tej mangi serio pokazuje jak na te podziały powinno się przymykać oko. (zresztą z tego co widzę to Aku no Hana też jest kategoryzowana jako shounen :roll: )

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw lis 17, 2016 6:48 pm

Nope. Wampiry i historie miłosne bardzo źle mi się kojarzą.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw lis 17, 2016 9:53 pm

DzikiDuch pisze:Nope. Wampiry i historie miłosne bardzo źle mi się kojarzą.
Historia miłosna u Oshimiego? Coś wątpię.

Wszystko od tego pana bym kupił, nadal liczę na Kwiaty zła.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw lis 17, 2016 9:56 pm

Cichy dewiant + piękna dziewczyne = prawie na pewno miłość.

Jeśli jestem w błędzie, to mangę kupię. :wink:

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw lis 17, 2016 11:23 pm

Początkowo zainteresował mnie sam tytuł i okładka, opis odrzucił. Potem zobaczyłem, że autorem jest pan od Aku no Hana i moje zainteresowanie znacznie wzrosło. Mimo że jestem jedną z tych osób, dla których anime Kwiatów zła znacznie przewyższa pierwowzór, czuję potencjał.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt lis 18, 2016 4:04 pm

Opis mnie zainteresowal, co zrobić, lubię takie klasyczne historie, gdy jedno spotkanie zmienia życia bohatera, no i wąpierze.
Sam fakt, że tworzy to ten autor, powoduje, że czytałabym i kupowała jak głupia.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw gru 29, 2016 1:20 pm

Sam nie wiem. Z jednej strony Shuzo Oshimi a z drugiej wampiry... Napisać że jestem nimi zmęczony to mało powiedziane.
Jakby zostało wydane to wtedy bym się zastanawiał i porównywał z innymi wychodzącymi tytułami.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

pati
Status: Offline

Post autor: pati » ndz cze 11, 2017 4:13 pm

Czytam mangę ale jak dla mnie jest to bardziej przeciętna (taka na raz) niż warta wydania kasy + pomysł spk ale nie pamiętam żadnych oryginalnych scen, charakterów też :no:

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Happiness

Post autor: SweetGuyKappa » ndz cze 11, 2017 10:33 pm

Od kiedy zająłem się korektą tej mangi, tak mnie wciągnęła, że zacząłem po angielsku to czytać, szkoda, że na razie mamy postój w naszej grupie.
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2018 1:15 pm przez SweetGuyKappa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Happiness

Post autor: mayhay » ndz kwie 15, 2018 12:51 pm

Nadrobiłem. Co tu się odpierdziela :shock:
Jak zwykle u Oshimiego z początkowo trochę kliszowych rzeczy przeradza się w coraz bardziej oryginalny, obracający te klisze i (szczególnie tu) mrożący krew w żyłach twór.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości