Nanbaka

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy...

Tak! :D
76
58%
Może... :/
18
14%
Nie! :(
38
29%
 
Liczba głosów: 132

Kuro23
Status: Offline

Nanbaka

Post autor: Kuro23 » pn paź 31, 2016 8:28 pm

nazwa: Nanbaka
gatunek: akcja, komedia, dramat, shonen
autor: Shou Futamata
tomy: 3+
anime: tak
opis: Przedstawiona zostanie nam tutaj historia czwórki więźniów: Yuugo, Rocka, Uno i Nico. Każde z nich siedzi z innego powodu, lecz łączy ich jedno – wszyscy chcą uciec z bardzo specyficznego więzienia. W ten sposób powodują wiele śmiesznych sytuacji, dodatkowo doprowadzając Hajime, odpowiedzialnego za nich strażnika, do białej gorączki!

Całkiem przyjemny tytuł, można się pośmiać. Nie jest to wybitny twór ale na rozluźnienie wystarczy :) Waneko wydając ReLIFE zapoczątkowało w Polsce kolorowe mangi i mam nadzieję, że kiedyś ten tytuł będzie dostępny w naszym kraju. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » czw lis 03, 2016 3:13 pm

TAAAAK, wpadłam już po pierwszym odcinku i szybko przeczytałam wszystkie dostępne po angielsku rozdziały. Manga bardzo mi się spodobała, i na 1000% bym ją kupiła gdyby ktoś się skusił na wydanie w Polsce :D btw wie ktoś, czy są gdzieś rozdziały 26+?
Imo dobra komedia, chociaż im dalej w las tym poważniejsza (do rozdziału 25 mam przeczytane) fabuła niesie trochę pytań i nie mogę sie doczekać odpowiedzi~

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pt lis 18, 2016 8:43 pm

Polubiłam ten tytuł i chętnie miałabym go na półce, ale... manga jest cała w kolorze, dlatego papierowe wydanie byłoby raczej drogie. :(
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » pt lis 18, 2016 8:55 pm

Kupiłabym! Jestem na tak!

Wyższa cena mi nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » sob lis 19, 2016 12:01 am

W kolorze? Nie widziałam, ale w takim razie na 100% bym kupiła :D Anime jest boskie, taka komedio parodia z absurdalnymi do granic możliwości scenami :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Ksssa
Status: Offline

Post autor: Ksssa » pn gru 19, 2016 9:45 pm

Anime nie raz doprowadzało mnie do takeigo śmiechu, że jedyne co mogłam zrobić to zastopować odcinek i śmiać się przez następne parę minut. Myślę, że sama wylądowałaby w moim koszyku z zakupami, aby tylko uciec z półki i się nie kurzyć. :>

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw gru 29, 2016 12:43 pm

"Może" początek anime miało genialny i nagle w odcinku 6 lub 7 powiedziałem mu papa.
Tak więc nie wiem czy skusiłbym się na mangę.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Sebasu
Status: Offline

Post autor: Sebasu » ndz maja 14, 2017 10:53 pm

Zdecydowanie na TAK!
Choć temat wisi już od jakiegoś czasu wciąż mam nadzieję! :D
Po drugim sezonie uważam to ze świetne połączenie komedii, pozytywnych absurdów i akcji.
Na 100% kupowałabym ten tytuł, nawet w wyższej cenie.

Kreva
Status: Offline

Post autor: Kreva » sob maja 27, 2017 12:07 am

Nie jestem pewna, czy tytuł w formie mangi będzie trzymał taki sam humor jak w anime (czasami lepiej wypadają ekranizacje), więc daję "może" zwrócone w stronę pozytywną ;)

pati
Status: Offline

Post autor: pati » pn cze 12, 2017 9:59 am

Humor w tym anime spk + po tych dwóch sezonach polubiłam te charakterki bardziej niż przypuszczałam. Mangi w sumie nie czytałam, więc musiałabym ją najpierw przebadać - tylko obawiam się, bo za mangami w kolorze nie przepadam :| jakoś nie wczuwam się (lubię mangi czarno białe (tak się zwą?) i to gdy co jakiś czas pojawiają się w nich kolorowe strony)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn cze 12, 2017 8:58 pm


Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt cze 13, 2017 10:10 am

Itachi Uchiha pisze:Seria doczeka się live stage :P
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ff/.117345
O kurna, to będzie boskie :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Aimi-Chan
Status: Offline

Nanbaka

Post autor: Aimi-Chan » sob mar 03, 2018 4:44 pm

Mam nadzieję, że manga będzie miała swoją polską wersję :wink:

Sanxtia
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 31, 2017 11:41 am
Gender:
Status: Offline

Nanbaka

Post autor: Sanxtia » wt mar 26, 2019 8:53 pm

Anime mi się bardzo spodobało i chętnie kupiłabym mangę mimo wyższej ceny. Czekam na kontynuacje historii :D

BluuBerry
Status: Offline

Nanbaka

Post autor: BluuBerry » ndz maja 05, 2019 10:16 pm

Oglądałam anime , po prostu uwielbiam historie, bohaterów i humor, i jestem pewna, że jeśli wyjdzie to ją kupię :)

Rii
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 06, 2020 9:50 pm
Status: Offline

Nanbaka

Post autor: Rii » pn sty 06, 2020 9:53 pm

Uwielbiam!!!! Jyugo to cudo, postacie świetne, wszechobecne kolorki dodają uroku, a fabuła super♡♡

Papugor
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 09, 2020 9:38 pm
Status: Offline

Nanbaka

Post autor: Papugor » pn sie 03, 2020 9:33 pm

Mam wielką nadzieje , że manga pojawi się w Polsce zakochałam się w anime i była bym przeszczęśliwa mając Nanbakę na swojej półce! To, że manga jest kolorowa dodaje jej tylko swojego niepowtarzalnego klimatu z anime i była bym skłonna za to dopłacić! Gdzieś widziałam w internecie zdjęcia przetłumaczonej strony. Mam nadzieję, że manga serio się kiedyś pojawi :D!

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Nanbaka

Post autor: MrOrochimaru » pn sie 03, 2020 10:15 pm

Pierwsze odcinki były naprawdę fajne, ale blisko końca podochodziły do tego super moce i inne bzdety, że tego oglądać się nie dało

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nanbaka

Post autor: Mr.Chiquita » wt sie 04, 2020 12:46 am

W Japonii wydanie tomikowe, zostało porzucone przez wydawcę po 8 tomie. W związku z tym, żadne polskie wydawnictwo nie zainwestuje w ten tytuł. Chyba, że cyfrowo do YattaReader, gdy ten zacznie przynosić zyski (co raczej szybko nie nastąpi).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości