Kono Oto Tomare!

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupił(a)byś tę mangę gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
39
41%
Może
20
21%
Nie
35
37%
 
Liczba głosów: 94

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: Alzea » czw paź 20, 2016 1:18 am

Tytuł: Kono Oto Tomare! (Stop this sound!)
Ilośc tomów: 12+
Gatunek: dramat, komedia, szkolne życie, slice of life, shonen, muzyczny
Opis: Since the graduation of the senior members of the club, Takezou ends up being the sole member of the "Koto" (traditional Japanese string instrument) club. Now that the new school year has begun, Takezou will have to seek out new members into the club, or the club will become terminated. Out of nowhere, a new member barges into the near-abandoned club room, demanding to join the club. How will Takezou be able to keep his club alive and deal with this rascal of a new member?
Obrazek
Opinia:
Nie ma opisu po naszemu, bo mam wrażenie, że moim nieudolnym opisem bez spoilerów mogłabym odstraszyć. Może to kwestia tego, że bazując jedynie na opisie slice of life mnie samej nie potrafią jakoś bardzo zachęcić.

Samym tytułem jestem zauroczona. Zaczęłam czytać przez stwierdzenie, że czuje się klimat Chihayafuru. Z całym sercem mogę to potwierdzić, historia ma podobny klimat, brak jest trójkąta miłosnego, co może być plusem. Manga ma troje głównych bohaterów, acz wiele postaci pobocznych ma całkiem dobrze rozwiniętą historię, każdy wzbudza sympatię, karty są powoli odkrywane, wszyscy są jacyś tacy sympatyczni. Mamy magiczny character development, każdy dostaje swój czas co jest miłe i czego często mi brakuje w niektórych tytułach. Bohaterowie mają swoje problemy z którymi muszą się zmagać, ale jednocześnie sytuacje nie są przedramatyzowane. Rywalizacja, presja ciążąca na młodych geniuszach, radzenie sobie ze stratą bliskich jak i te bardziej typowe problemy wieku nastoletniego, wszystko to podane w przyjemnej oprawie ze sporą dawką humoru. Samo Koto jest fascynujące, świetnie się bawię edukując się razem z niektórymi postaciami na temat tego instrumentu, a na muzyce kompletnie się nie znam (niestety). Fabuła nie jest rozlazła, czyta się płynnie, aż ciężko się oderwać. Romansu na początku praktycznie nie ma, w późniejszych tomach widzimy, że gdzieś tam coś kiełkuje, ale nie jest to główny wątek. Dawno tak dobrze nie bawiłam się przy szkolnej mandze (im jestem starsza tym gorzej mi takie tytuły wchodzą albo stałam się bardziej wybredna, bo za dużo juz przeczytałam?), bardzo szybko pochłonęłam wszystkie dostępne rozdziały i chcę więcej, świat Koto jest niesamowity. Kreska jest ładna i z tomu na tom wygląda lepiej, na początku trochę irytował mnie częsty brak nosów ;;
Szanse na wydanie są nikłe, bo tematyka, bo długość. Już nawet nie kwestia wydania, ale chciałabym, aby więcej osób zapoznało się z tym tytułem, bo on zwyczajnie na to zasługuje ;) Według baki jest to shonen, pewnie przez magazyn, taki sam shonen jak Horimiya jak dla mnie ;P
Ostatnio zmieniony czw paź 20, 2016 12:43 pm przez Alzea, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 20, 2016 12:03 pm

Alzea pisze:minus trójkąt miłosny, co może być plusem. Mamy trzech głównych bohaterów
Taki zbitek informacji sugeruje shoinen-ai >_<

Opis mi kojarzy się jakoś z K-On, ale w poważniejszej wersji odartej z formy 4komy i dawki humoru. Gdyby zostało zapowiedziane całkowicie bym olał, może nawet żałował, że nie weszło nic lepszego w plan wydawniczy.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw paź 20, 2016 12:34 pm

Chyba minus trójkąt oznacza, że go nie ma xD a co do drugiego zdania to mój błąd, już poprawiam :oops: Dziękuję za zwrócenie uwagi, mam nadzieję, że jest jaśniej. Pomijając fakt, że faceci to główni bohaterowie=shonen-ai nie ma sensu ;;

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 20, 2016 1:17 pm

Jakoś przez tą zbitkę zrozumiałem, że ten trójkąt jest, co dla niektórych może być plusem, a dla niektórych minusem serii :P

Ale i tak nie byłbym zainteresowany ^^

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw paź 20, 2016 1:20 pm

Sam nie wiem. Kojarze ten tytuł, z Arigato. Miałem się nim nawet zainteresować ale nie było tłumaczenia na nasze. A po angielsku nie chciało mi się czytać.

Najpewniej bym się zainteresował. Bo to miała być muzyczna obyczajówka.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » czw paź 20, 2016 1:28 pm

Alzea pisze:Już nawet nie kwestia wydania, ale chciałabym, aby więcej osób zapoznało się z tym tytułem, bo on zwyczajnie na to zasługuje
Powiedzmy, że Ci się udało. Chętnie zerknę. Na obrazek patrząc widziałam dramę z tym instrumentem w roli jakiejśtam i sam w sobie mi się spodobał. Ponadto
Reviolli pisze: muzyczna obyczajówka.
czyli w to mi graj. A i klimat Chihayi też mnie zachęca, zwłaszcza że ostatnio ponownie ją czytam, tak gdzieś od połowy.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw paź 20, 2016 3:57 pm

Aż się dziwię, że nie znałam wcześniej tej mangi, skoro uwielbiam Chihayafuru i mangi o tematyce muzycznej. Po zobaczeniu tego tematu od razu sięgnęłam po Kono Oto Tomare!. Obecnie jestem na 10 rozdziale i bardzo mi się podoba. Nie wiem, czy ktoś to u nas wyda (niestety wydawnictwa nie są chętne do wydawania tego typu tytułów -.- A shounenami możemy się rzucać...), ale bardzo się cieszę, że mogłam poznać tę mangę. Dzięki, Alzea.

Ja też zrozumiałam, że w mandze jest trójkąt miłosny, który dla jednych będzie zaletą, a dla innych wadą. Osobiście cieszę się, że to tylko zły dobór słów, ponieważ w 90% nie znoszę trójkątów miłosnych :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: Itachi Uchiha » czw lip 26, 2018 1:34 pm


Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: DarkNighty » czw lip 26, 2018 2:38 pm

Cudowna wiadomość <3 Nie mogę się doczekać usłyszenia tych wszystkich występów!
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: Alzea » pt lip 27, 2018 6:51 pm

Omatkoboskoicórko, anime boostuje szanse na mange! :twisted: :twisted:

himcia
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: himcia » sob sty 26, 2019 8:27 pm

OMG było by super mieć tą mange w po polsku *.* I jeszcze wychodzi anime TvT wreszcie usłysze te piosenki

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: MarcinManga » czw kwie 18, 2019 6:55 pm

Okładka tomu 20
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: DarkNighty » wt maja 07, 2019 10:46 pm

Wiem, że nigdy nie doczekam się tej mangi u nas, ale...

5 odcinek anime był taki cudowny <3
Ten występ na końcu. Jedyną wadą mangi jest brak muzyki, a anime naprawdę daję radę. Szkoda, że będzie tylko 13 odcinków.
Jeśli ktoś jeszcze nie zaczął oglądać tego anime, bardzo, ale to bardzo polecam! Totalnie się zakochałam, na nowo. A przecież mangę już uwielbiałam :D

Ooo... Dopiero teraz zauważyłam na MALu, że jest już zapowiedziany drugi sezon :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: Alzea » śr maja 08, 2019 9:33 am

Ja po cichu liczę, ze dzięki anime zlicencjonują mangę w USA, wtedy będę pierwsza na preorder ;p
W temacie o anime wrzuciłam link do pełnego występu Ryuuseigun, polecam :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: DarkNighty » śr maja 08, 2019 11:53 am

@Alzea, o, faktycznie. Nie zauważyłam :D Na pewno przesłucham. Właśnie jedyną wadą tego występu w anime były te przerywniki i wspomnienia. Jasne, pozwoliło to poznać myśli i uczucia postaci, ale chciałam posłuchać jak grają. Bez przerwy ^^
Wiedziałam, że koto będzie brzmiało świetnie, ale występ i tak przerósł moje oczekiwania! :o
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: Kuroneko » śr maja 22, 2019 2:45 pm

Temat mangi jest interesujący, ale nie wiem czy mangi będzie w stanie mnie przez długo zainteresować. Anime na pewno ma tę przewagę, że można usłyszeć muzykę. W przypadku tytułów o takiej tematyce jest to wyjątkowe ważne. Poza tym ponad 20 tomów to dla mnie trochę dużo, jak na obyczajówkę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lisa
Adept
Posty: 180
Rejestracja: pn maja 29, 2006 4:55 pm
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: Lisa » wt maja 28, 2019 1:41 am

Chętnie bym przygarnęła ten tytuł. Właśnie muszę wznowić czytanie tego i wziąć się w końcu za anime. Zagłosowałam w ankiecie na "tak".

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: Itachi Uchiha » ndz cze 30, 2019 5:12 pm

Okładka 20 tomu. Przepiękna :D
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: MarcinManga » ndz cze 30, 2019 7:39 pm

Itachi Uchiha pisze:
ndz cze 30, 2019 5:12 pm
Okładka 20 tomu. Przepiękna :D
► Pokaż Spoiler
Już była trochę wyżej, ale tak, ładniutka :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Kono Oto Tomare!

Post autor: Ame » ndz cze 30, 2019 8:49 pm

Faktycznie. Ładna. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Riterio i 14 gości