Hanatsuki Hime

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłbyś/kupiłabyś mangę Hanatsuki Hime gdyby została wydana w Polsce?

Jasne że tak!
18
31%
może...
11
19%
ha ha NOPE.
29
50%
 
Liczba głosów: 58

Shelby---A-P
Status: Offline

Hanatsuki Hime

Post autor: Shelby---A-P » śr paź 19, 2016 5:23 pm

Tytuł: ,,Hanatsuki hime"
Inne tytuły: ,,A Princess with a Flower"; ,,花月姫"
Autor: Wataru Hibiki
Gatunek: Shoujo, Romans, Fantasy
Ilość tomów: 1 lub 2 (na różnych stronach pisze albo tak, albo tak :-P)
Ilość rozdziałów: 8
Wydawnictwo: Hakusensha
Wydana: 2007

Opis z wikipedii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Hanatsuki-hime):

Jest to historia 15-letniej Lys, dziewczyny-tancerki.
Po narodzinach jej serce nie biło, więc zrozpaczona matka postanowiła poprosić o pomoc demona, który zgodził się użyczyć dziewczynie swojego serca, ale tylko na 16 lat. Po tym czasie Lys będzie musiała zwrócić serce właścicielowi i zostanie przez niego pożarta. Na dodatek tancerka, na znak zawarcia kontraktu, ma na swojej klatce piersiowej wygrawerowany znak w kształcie kwiatu. Ludzie tak naznaczeni (czyli żyjący z sercem diabła) są nazywani "hanatsuki" i są często atakowani przez inne demony.
Lys, wraz ze swoim przyjacielem Sivą, wyrusza w podróż w celu odnalezienia demona i próby przedłużenia swojego życia.


W mandze pojawiają się demony, bish też się znajdzie, a bohaterkę da się polubić :-)

Moim zdaniem klimat historii idealnie wpasowuje się w ,,Magi: The labyrinth of Magic".
Kreska jest śliczna, a sceny tańca mnie zachwyciły.
Fabuła jest dobra, a dodatkowym plusem jest to, że manga jest krótka :-D.

Pozdrawiam i liczę, że zapoznacie się z tytułem!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr paź 19, 2016 6:35 pm

Shelby---A-P pisze:Moim zdaniem klimat historii idealnie wpasowuje się w ,,Magi: The labyrinth of Magic".
Tutaj się z tobą nie zgodzę. Tam nawet tła nie ma... :lol:
Mnie bohaterowie irytują, a kreska mi sie nie podoba. Nie wydałabym pieniędzy na ta mangę, ale może innym forumowiczom się spodoba. Ja chyba robię sie za stara na tytuły takie jak te.

Shelby---A-P
Status: Offline

Post autor: Shelby---A-P » śr paź 19, 2016 8:07 pm

Cavaliere pisze:
Shelby---A-P pisze:Moim zdaniem klimat historii idealnie wpasowuje się w ,,Magi: The labyrinth of Magic".
Tutaj się z tobą nie zgodzę. Tam nawet tła nie ma... :lol:
Mnie bohaterowie irytują, a kreska mi sie nie podoba. Nie wydałabym pieniędzy na ta mangę, ale może innym forumowiczom się spodoba. Ja chyba robię sie za stara na tytuły takie jak te.
Może masz racje, każdy ma inne zdanie :-) Mi się kojarzy ze względu na miejsce akcji (widać, że jakieś pustynie) i stroje. Przynajmniej ja rzadko znajduję coś w klimatach ,,Baśni tysiąca i jednej nocy", których jestem wieeelką fanką i (może niewłaściwie) wszystko co choć zahacza o te tematy wsadzam do jednego worka.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr paź 19, 2016 8:33 pm

Shelby---A-P pisze:Może masz racje, każdy ma inne zdanie Mi się kojarzy ze względu na miejsce akcji (widać, że jakieś pustynie) i stroje. Przynajmniej ja rzadko znajduję coś w klimatach ,,Baśni tysiąca i jednej nocy", których jestem wieeelką fanką i (może niewłaściwie) wszystko co choć zahacza o te tematy wsadzam do jednego worka.
Rozumiem, nie chciałam obrazić twojego tytułu jakby co, ale po prostu ten mi nie przypadł do gustu.
Ja także jestem fanką ,,Baśni tysiąca i jednej nocy" *HighFive*
Sama czytam w tej chwili pierwowzór, który Ci szczerze polecam :mrgreen:

Shelby---A-P
Status: Offline

Post autor: Shelby---A-P » śr paź 19, 2016 11:07 pm

Cavaliere pisze:
Shelby---A-P pisze:Może masz racje, każdy ma inne zdanie Mi się kojarzy ze względu na miejsce akcji (widać, że jakieś pustynie) i stroje. Przynajmniej ja rzadko znajduję coś w klimatach ,,Baśni tysiąca i jednej nocy", których jestem wieeelką fanką i (może niewłaściwie) wszystko co choć zahacza o te tematy wsadzam do jednego worka.
Rozumiem, nie chciałam obrazić twojego tytułu jakby co, ale po prostu ten mi nie przypadł do gustu.
Ja także jestem fanką ,,Baśni tysiąca i jednej nocy" *HighFive*
Sama czytam w tej chwili pierwowzór, który Ci szczerze polecam :mrgreen:
Jasne, że nie obraziłaś :-D A z ciekawości: jakie wydanie czytasz? (poluje na oryginalne, nie dziecięce wydanie z dużą ilością historii ale nigdzie nie mogę znaleźć :-/)

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr paź 19, 2016 11:25 pm

Shelby---A-P, "Księga tysiąca i jednej nocy. Wybór" Państwowy Instytut Wydawniczy Warszawa 1987 r. Tylko tyle było na niej napisane. Niezła cegła z niej jest.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » śr paź 19, 2016 11:56 pm

A mnie ten opis nawet zainteresował. Kupiłbym, choćby z ciekawości, tym bardziej gdyby zostało wydane w formie jednego tomu.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw paź 20, 2016 12:38 am

Mnie też zainteresował opis. A jakoże krótkie, to nie waham się ani trochę i biorę! :D

Shelby---A-P
Status: Offline

Post autor: Shelby---A-P » czw paź 20, 2016 7:19 pm

Cavaliere pisze:Shelby---A-P, "Księga tysiąca i jednej nocy. Wybór" Państwowy Instytut Wydawniczy Warszawa 1987 r. Tylko tyle było na niej napisane. Niezła cegła z niej jest.
Obrazek
łooo wygląda staro i tajemniczo :-3. Poszukam po bibliotekach i jak znajdę to się za to biorę. Dzięki! :D

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » czw paź 20, 2016 11:22 pm

Chyba jedyne pełne wydanie "Baśni z tysiąca i jednej nocy" po polsku to 9-tomowe PIW-u, o takie: strona jakiegoś antykwariatu, nie chciałam kraść zdjęcia. Jest naprawdę niesamowite (ilustracje!) i naprawdę nie dla dzieci ;)
Edit: zaraz nas wyrzucą za offtopa... czy ktoś może to przenieść do wątku książkowego?
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt paź 21, 2016 2:52 pm

Shelby---A-P,
możesz jeszcze sprawdzić to - nie kupiłam jeszcze, ale ktoś na forum polecał
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/184766/t ... zeherezada
nowe wydanie, bo z 2013 roku - czyli łatwiejsze do zdobycia.

A samą mangę chętnie bym kupiła. Już od dawna planowałam przeczytać. Nawet w jakiejś ankiecie Waneko ją podałam jako kandydat do wydania do jednotomówek.
Przydały by się jakieś krótkie shojki fantasy.
Obrazek

Shelby---A-P
Status: Offline

Post autor: Shelby---A-P » sob paź 22, 2016 3:29 pm

Nie spodziewałam się, że aż tyle osób odpowie! Bardzo dziękuję Angu, romanova i Cavaliere za polecone wydania ,,Baśni tysiąca i jednej nocy" :-D Jak tylko znajdzie się kasa (Święta już niedługo!) Zaopatrzę się w któreś z wydań 8-)

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » wt lis 01, 2016 2:23 pm

Bardzo lubię klimat Tysiąca i jednej nocy, ale fabuła taka typowa. Ładny demon i dziewczyna, która mimowoli zawarła kontrakt. Istnieje dużo podobnych pozycji i dla mnie duża dawka słodyczy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 10:26 am

Jako że krótkie to spokojnie bym to przygarnął. Głównie dla rysunków i klimatu. Niestety po Chrno Crusade, źle znoszę motyw kontaktu życia (za cenę życia) z demonami.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Hanatsuki Hime

Post autor: Yuriko » ndz cze 24, 2018 6:14 pm

Opis dość ciekawy, więc można by było wydać w JW. Chętnie przygarnę.

Awatar użytkownika
margerytkaxx
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 3:40 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Hanatsuki Hime

Post autor: margerytkaxx » ndz lut 13, 2022 12:16 pm

Kupiłabym na pewno, miałam okazję przeczytać i bardzo mi się podobało, przepiękna kreska i świetna historia :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości