Hai to Gensou no Grimgar (novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy jesteś za wydaniem tej light novel?

Tak
82
56%
Nie
40
27%
Może
25
17%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
MikQa12
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 10:25 pm
Status: Offline

Hai to Gensou no Grimgar (novel)

Post autor: MikQa12 » wt wrz 27, 2016 2:29 pm

Tytuł: Hai to Gensou no Grimgal
Wydawca: Overlap
Gatunek: Akcja, Przygoda, Dramat, Fantasy, Romans
Autor: JYUMONJI Ao
Liczba tomów: 10+
Status: Powstaje
Anime: 12 odcinków + 1 odcinek specjalny
Opis: Życie nie jest łatwe. Gdy Haruhito się budzi okazuje się, że nie wie gdzie jest, dlaczego tu jest i skąd pochodzi. Wokół niego znajduje się kilka mężczyzn i kobiet, którzy są w tej samej sytuacji. Rozpościera się przed nimi świat zwany "Grimgar". Wspomnienia, pieniądze, specjalne uprawnienia- taka jest rzeczywistość my, którzy nie mamy żadnej z tych rzeczy musimy je uzyskać.

Według mnie novelka jest świetna, a to jest najważniejsze. Podoba mi sie, że bohaterowie nie mają wszystkiego na tacy. Co prawda w anime pierwsze odcinki były dość nudne, ale później się to wszystko rozkręciło.
To, że mamy podobne tytuły nie jest ważne, ważne, że będzie "zabawa" z czytania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr cze 20, 2018 3:15 pm przez MikQa12, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 27, 2016 5:24 pm

Anime mimo pięknej kreski potwornie mnie wynudziło + mamy na rynku już dużo pozycji pokrewnych gatunkowo (SAO, Log, Overlord)
Nie tkną bym.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt wrz 27, 2016 5:57 pm

Alexandrus888 miałam tak samo! Po pierwszym odcinku już nie mogłam i poszłam spać. Jakoś nie mam ochoty wracać do anime. Na razie się wstrzymam z głosem.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt wrz 27, 2016 6:22 pm

Ja z kolei bardzo miło spędziłem czas podczas oglądania anime :) . Skończyłem całe w jeden dzień i rzadko się zdarza, aby coś mnie tak mocno wciągnęło. Podobało mi się, że bohaterowie nie mają nic podane na tacy, o wszystko musieli sami zawalczyć. Z przyjemnością patrzyło się na ich pojedynki i polowania oraz rozwój relacji wewnątrz drużyny. W skrócie, chętnie przygarnąłbym LN i liczę na to, że się doczekam :).

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » wt wrz 27, 2016 6:26 pm

Rzeczywiście dużo tego Alexandrus888. :P Ciekawe do ilu umiesz liczyć. Po 2, SAO to tylko gra, więc aż tak pokrewne nie jest. Po 3, co z tego, że są AŻ 3 pokrewne novelki, ważne, żeby były interesujące i ciekawe, nie wiem, jak można pisać o tym, że są już podobne mangi/novelki na polskim rynku i dawać NIE. A wracając do tematu. Jestem na tak, pierwsze parę odcinków było nudne, ale później akcja się rozkręca.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt wrz 27, 2016 6:32 pm

Kupiłabym za scenę z zabiciem pierwszego goblina. Cudo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » wt wrz 27, 2016 8:07 pm

Meliona pisze:Kupiłabym za scenę z zabiciem pierwszego goblina. Cudo.
Scena z goblinem w anime była naprawdę epicka.

W anime podobało mi się, że bohaterowi byli tacy ludzcy. Nie dostali wszystkiego na tacy oraz nie byli koksami to był zdecydowany plus. Słyszałam, że sama LN jest dość brutalna ( a raczej świat przedstawiony) by nie powiedzieć krawawa, nie wiem ile w tym prawdy, ale mi to osobiście nie przeszkadza gdyż jak jest fajnie, ładnie i kolorowo to jest zwyczajnie nudno. Co do nowelki to jestem na tak, gdyż anime to było ledwie 2 tomy
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Post autor: Nelinnor » wt wrz 27, 2016 9:40 pm

Anime było całkiem niezłe, lubię takie "nudnawe" okruchy życia, było tam trochę takich scen. Zagłosowałem jednak na nie, na pewno nie zdecydowałbym się na zakup gdyby tytuł ukazał się u nas. Powód jest prosty, za dużo już LN o podobnej tematyce, a rynek wciąż taki mały - jest znacznie więcej LN wartych uwagi, które wypadałoby wydać jako następne by trochę urozmaicić tą monotematyczność spowodowaną przez SAO, LH czy Overlorda.

Illparazzo
Status: Offline

Post autor: Illparazzo » sob paź 01, 2016 6:30 pm

IMO odrzucanie jakiejś ln tylko dlatego, że ma tematykę związaną z grami to lekkie nieporozumienie biorąc pod uwagę, że w obecnej chwili nawet połowa ich w mniejszym czy większym stopniu do tego nawiązuje.
Dałem "może" ;)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz paź 02, 2016 1:35 pm

Jestem na nie bo tematyka growa mnie już męczy i zanim ktoś zacznie krzyczeć że jak mogę odrzucać tytuł przez grę to po prostu powiem: mogę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » ndz paź 02, 2016 1:41 pm

Kakaladze pisze:Jestem na nie bo tematyka growa mnie już męczy i zanim ktoś zacznie krzyczeć że jak mogę odrzucać tytuł przez grę to po prostu powiem: mogę :)
Oczywiście, że możesz ! :) Nihilizm pełna parą! To chyba normalne, że komuś dana tematyka może nie odpowiadać bądź się "przejeść".
Mi anime się oglądało nawet nie najgorzej. Nie wiem jednak czy skusiłbym się na novelkę. Jestem na "może".

BB
Status: Offline

Post autor: BB » ndz paź 02, 2016 1:50 pm

ale zadajmy sobie pytanie czy w ogole wystepuje tutaj tematyka growa?

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » ndz paź 02, 2016 7:07 pm

Właśnie nie występuje. :P
Obrazek

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » ndz paź 02, 2016 7:33 pm

Niby nie występuje, ale wiele na to wskazuje (sądząc po anime, LN jeszcze nie czytałem). Dla mnie to wygląda jakby to była gra VRMMO, w której gracze pozbawiani są wspomnień z rzeczywistego świata (chociaż czasami zdarzają im się jakieś przebłyski), druga możliwość to przeniesienie do innego świata (również z utratą wspomnień), ale imo struktura świata bardziej wskazuje na grę.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn paź 03, 2016 7:48 am

Ja w sumie też jestem na "nie". Jakoś grupowa amnezja i przeniesienie do x mnie nie zachęcą.

A tak offtop to ja od lat jestem zmęczony tematyką zombi i wampirami.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » pt paź 07, 2016 11:37 pm

Ja bym chętnie przeczytał. Tematyka przeniesienia do innego świata przedstawiona bardziej z ludzkiej strony. Chętnie bym się zapoznał z wydarzeniami wykraczającymi po za anime.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob paź 08, 2016 8:36 am

Motyw przeniesienia do innego świata chyba nigdy się nie znudzi. Ciekawy motyw zbudowany wokół tego przeniesienia. Spróbowałbym!

Luiere
Status: Offline

Post autor: Luiere » pt paź 14, 2016 11:16 am

Lubię takie klimaty, wiec jak najbardziej na tak :D

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pt lut 03, 2017 9:16 pm

Jakoś mnie zaciekawiło, więc tak.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Dagemaru
Status: Offline

Post autor: Dagemaru » sob lut 04, 2017 7:28 pm

Anime mi się spodobało, ale nie wiem czy bym zbierała :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości