Mob Psycho 100

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazywała się w Polsce, kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
110
64%
Nie
39
23%
Może
23
13%
 
Liczba głosów: 172

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Mob Psycho 100

Post autor: Luchael » pt lip 29, 2016 12:00 am

Obrazek

Autor: ONE
Gatunek: akcja, komedia, okruchy życia, supernaturalne
Liczba tomów: 16 (seria zakończona)
Wydawca: Shogakukan
Magazyn: Ura Sunday
Wersja anime: tak

Opis: Kageyama Shigeo (przezwisko "Mob") od urodzenia jest esperem. Jest zamknięty w sobie i nie może znaleźć miejsca, w które mógłby się wpasować. Podczas gdy jego rówieśnicy w pełni wykorzystują młodość, on pracuje za śmiesznie niską stawkę jako asystent Reigena Arataki - oszusta, który podaje się za psychiczne medium. Im silniejszych emocji doświadcza Mob, tym silniejsze stają się jego psychiczne moce. Sprawia to też jednak, że traci nad nimi kontrolę. Gdy poziom jego stłumionych emocji wyniesie 100%, staje się on niebezpieczny dla otoczenia.

Opinia: Pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów One Punch Mana. Jedna z najlepszych serii komediowych na które napotkałem. Styl graficzny ONE'a świetnie tu pasuje ze względu na satyryczno-komediowy charakter mangi (choć niektórzy mogą zostać przez nią zniechęceni). Gorąco polecam!
Ostatnio zmieniony pt maja 13, 2022 11:57 am przez Luchael, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt lip 29, 2016 10:05 am

Tak! Kupiłabym na 100%. Humor jest świetny. Początkowe odcinki anime już mnie przekonały i mam zamiar zabrać się za mangę. (Nie zapominając, że opening jest świetny) Liczba tomów ani kreska mnie jakoś nie odstrasza. :)

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » pt lip 29, 2016 8:54 pm

Tak!! To ONE, więc biorę w ciemno ;) Anime świetne, manga na pewno mnie nie zawiedzie
[center]ヽ( ・∀・)ノ ᴛᴜᴍʙʟʀ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ[/center]

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pt lip 29, 2016 10:15 pm

Cavaliere pisze:że opening jest świetny
Dokładnie !
sanattia pisze:Tak!! To ONE, więc biorę w ciemno
Nie da się pomylić z nikim innym - ta specyficzna kreska.
Uśmiałem się, widząc wizerunek Saitamy jako tapetę w telefonie Reigena ^^

A dla samego wydania mangi u nas, jak najbardziej zielone światło!

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob lip 30, 2016 9:39 am

A ja nie wiem, nie mogę się zdecydować. Anime nie zrobiło na mnie takiego piorunującego wrażenia jak jednostrzał, a mangi raczej nie ruszę dopóki ono trwa.

Po tych pierwszych 3 odcinka wiem że na razie nie podobają mi się Reigena Aratakii i ta pięknisia. A to już stanowi jakiś problem.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » sob lip 30, 2016 10:20 am

Lubię humor One, ale jego kreska zupełnie do mnie nie przemawia. W OPM pojawia się sporadycznie w opozycji do genialnych rysunków Muraty, jednak Moba nie byłam w stanie przebrnąć dalej niż 1 rozdział (podobnie miałam z oryginalnym Jednostrzałowcem).
Anime natomiast bardzo mi odpowiada. Nieco wygładzili kreskę, w niektórych momentach wykazali się inwencją (sceny pojawiania się i znikania duchów, opening) i już jest niebo lepiej. Mangi bym nie kupiła, bo jest tak koślawa, że mnie odrzuca, ale może skuszę się na sprowadzenie anime.

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » pt sie 26, 2016 1:43 am

Brałabym. Kreska jest straszna, ale można się przyzwyczaić, tym bardziej że humor i historia równoważą proporcje.
Myślę jednak, że prędzej to jpf wyda Moba skoro już tłumaczą OPM.

Celia
Status: Offline

Post autor: Celia » pt sie 26, 2016 12:21 pm

Fabuła jest genialna, ale o ile kreska w anime mi odpowiada to do tej w mandze jakoś nie mogę się przekonać ;--;

AselPL
Status: Offline

Post autor: AselPL » ndz paź 16, 2016 5:48 pm

Mob Psycho 100 ma zamiar wydać JPF ;)

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » ndz paź 16, 2016 5:49 pm

AselPL pisze:Mob Psycho 100 ma zamiar wydać JPF
Nie mówili, że wydadzą tylko, że patrza na ten tytuł wiec jest szansa na nigo u nas PL, ale to nic pewnego.

kera
Adept
Posty: 426
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » ndz paź 16, 2016 9:14 pm

Tak zdecydowanie Tak :mrgreen:

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » wt paź 18, 2016 9:11 pm

A byłam ciekawa, czy tak samo jak przy O-PM JPF i Waneko znów walczą o MP100 XD

Brałabym, a jak nie ja, to moja dziewczyna. Zaczęłam od anime, potem zaczęłam mangę w połowie czytać, bo byłam strasznie ciekawa co dalej. Też myślałam, że z tą kreską nie dam rady, ale jednak fabuła i postacie nadrabiają, a po kilku rozdziałach już w ogóle przestaje się zwracać uwagę na styl. Może dlatego, że jest prosty? Nie wiem. W każdym razie na kreskę z SnK dalej patrzę krzywo, choć jest niiiibyyy lepsza od mp100. MP100 jest przede wszystkim bekowe (poza poważniejszymi momentami rzecz jasna), więc wszystko leży jak ulał i gra.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt paź 18, 2016 9:20 pm

One jest w sumie genialnym twórcą fabuły i historii, natomiast rysunki... To nie jest jego najmocniejsza strona, choć trzeba oddać honor że na dłuższą metę ta nie udolność ma swój urok.

Przy czym przez kreske nie jest to komiks którym kotek by się interesował.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr paź 19, 2016 7:19 pm

Warto obejrzeć w ogóle to anime? Kreska sama w sobie bardzo by mi nie przeszkadzała, o ile fabuła byłaby wciągająca. A niestety po OPM mam pewne wątpliwości...
Obstawiam, że jeśli ktoś miałby to wydawać, to pewnie JPF wcześniej by się tym zainteresował.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr paź 19, 2016 8:38 pm

Ishy pisze:Warto obejrzeć w ogóle to anime?
Bardzo Ci polecam. Mob Psycho 100 bardziej mnie wciągnął niż OPM dlatego polecam go bardziej.
Ma także fantastycznu opening i OST (Juz jest 1 track na Youtube do przesłuchania.)
Dzięki temu tytułowi zaczęłam powoli wracać do oglądania anime bo tak świetnie się przy nim bawiłam :)

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr paź 19, 2016 8:41 pm

Ishy pisze:Warto obejrzeć w ogóle to anime? Kreska sama w sobie bardzo by mi nie przeszkadzała, o ile fabuła byłaby wciągająca. A niestety po OPM mam pewne wątpliwości...
Obstawiam, że jeśli ktoś miałby to wydawać, to pewnie JPF wcześniej by się tym zainteresował.
Ja obejrzałam 1 odcinek i dałam sobie spokój. Jakoś nie mogłam przeboleć kreski. Totalnie do mnie nie przemawiała. ALE poczekałam aż wyjdzie całość, wzięłam głęboki oddech i dałam serii drugą szansę. Obejrzałam w dwa wieczory :) Historia bardzo mi się podobała, była mega abstrakcyjna i humorystyczna :D A do kreski po jakimś czasie się przyzwyczaiłam i nawet stwierdziłam, że pasuje. Także, ja polecam i jakby manga wyszła to może nawet bym i kupiła :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » śr paź 19, 2016 11:37 pm

Warto obejrzeć :D Ja już się nawet nie przyznaję, że obejrzę dosłownie 1 serię na rok......
Przy OPM się trochę (czyt. cholernie) zanudziłam miejscami. Przy MP100 tego nie miałam. Ja w dodatku lubię jak postacie są psychicznie poniewierane :3c

Reviolli pisze:Przy czym przez kreske nie jest to komiks którym kotek by się interesował.
Obrazek

No ja bym podjęła rękawicę (hehe).

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw paź 20, 2016 7:16 am

Wiesz ja mam wrażenie że dla kotka pierwszą i najważniejszą rzeczą na którą zwracają uwagę jest kreska. Który z ich tytułów ostatnio wydanych należy do tych brzydszych? Poza jednotomówkami.

Natomiast na plus może robić to że One jest już rozpoznawalny, a seria ma animu.

Co do anime to ja je na raty oglądam, 1-4 odcinki, i teraz zostały mi te ostatnie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Luiere
Status: Offline

Post autor: Luiere » czw paź 20, 2016 9:36 am

Anime wyszło świetnie i z chęcią dowiedziała bym się co dalej, po co czekać na kolejny sezon jak można przeczytać mangę :D Co do kreski mi bardzo przypadła do gustu ^^ Bardzo lubię oryginalne kreski :D Jestem na tak!

kera
Adept
Posty: 426
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » czw paź 20, 2016 10:54 am

Anime bardzo mi się podobało i także je szybko obejrzałam :mrgreen: I także chętnie przeczytam mangę :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości