Perfect World

Czy byłbyś zainteresowany kupnem tej mangi, gdyby ukazała się w Polsce?

Tak
39
59%
Może
16
24%
Nie
11
17%
 
Liczba głosów: 66

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: Kitsu-nee » wt kwie 05, 2016 12:31 pm

[center]Obrazek[/center]

Tytuł: Perfect World
Tytuł oryginału: パーフェクトワールド
Autor: Rie Aruga
Gatunek: Romans, okruchy życia, josei
Wydawca: Kodansha
Magazyn: Kiss
Rok: 2014
Ilość tomów: 3+

Opis:
Kawana Tsugumi pracuje w firmie projektującej wnętrza. Pewnego dnia idzie na przyjęcie organizowane przez jednego z klientów, gdzie spotyka swoją pierwszą miłość. Mężczyzna jest nawet przystojniejszy niż za czasów szkolnych i dopiero pod koniec imprezy bohaterka zauważa co jeszcze się zmieniło - Ayukawa porusza się na wózku inwalidzkim.

To moja pierwsza propozycja, wybaczcie jeśli coś jest nie tak :D Znalazłam tę mangę przypadkiem, nie jest przetłumaczona, ale mnie zaintrygowała. Przejrzałam rawy pierwszego tomu i bardzo chętnie ujrzałabym ją na naszym rynku. Ciężko powiedzieć mi coś więcej na temat fabuły i bohaterów, za to kreska jest całkiem ładna, wrzucę jeszcze dwie przykładowe strony: klik, klik.

Dajcie znać co sądzicie :D

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » wt kwie 05, 2016 12:35 pm

TAK, TAK, TAK!

Wszelkie tematy związane z niepełnosprawnością kupię w ciemno! No i miło, że bohaterami mangi nie są już nastolatkowie.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt kwie 05, 2016 12:37 pm

O, wygląda na coś poważniejszego :) No i zawsze chętnie powitam mangi podejmujące trudne tematy. Wielkie tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt kwie 05, 2016 12:50 pm

Jestem na tak, mała liczba tomów, dorośli bohaterowie, ciekawa tematyka i ładna kreska.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt kwie 05, 2016 3:15 pm

Gatunki do mnie mocno przemawiają, więc z chęcią przygarnąłbym mangusie. Duże TAK :mrgreen:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt kwie 05, 2016 3:31 pm

Również jestem na tak. Lubię filmy/książki o ludziach zmagających się z niepełnosprawnością. Ta manga wydaje się ciekawa. Szkoda, że nie ma angielskich skanów bo poczytałabym ale jakby ktoś to wydał - kupiłabym w ciemno. Przynajmniej pierwszy tom.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt kwie 05, 2016 4:06 pm

Zdecydowanie tak. Poważniejsza tematyka, dorośli bohaterowie i ładna kreska - trzy raz na tak. Ogólnie obecnie jest tak mało dojrzałych serii dla kobiet, że kupiłabym każdy josei w ciemno, tylko po to, by wesprzeć ten gatunek. Podobnie z dojrzalszymi shoujo, ponieważ takie też się zdarzają.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt kwie 05, 2016 4:45 pm

"Może", bo nie znam w ogóle tego tytułu. Gatunki i opis przemawiają jednak na tak, mam tylko nadzieje że w środku jest takie jak na zewnątrz, czyli że dorośli zachowują się jak na swój wiek przystało.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Darya
Status: Offline

Post autor: Darya » wt kwie 05, 2016 4:49 pm

Obrazek

Jestem mało wybredna xD

Szkoda, że nie ma skanów... Z drugiej strony, seria wygląda jakby miała rozerwać serce czytelnika na strzępy, więc może nie powinnam się zbyt pohopnie na nią rzucać...

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt kwie 05, 2016 5:33 pm

Mężczyzna jest nawet przystojniejszy niż za czasów szkolnych i dopiero pod koniec imprezy bohaterka zauważa co jeszcze się zmieniło - Ayukawa porusza się na wózku inwalidzkim.
Czego jak czego, ale wózka raczej trudno nie zauważyć.

Jeśli chodzi o rysunki, to niezbyt mi się podobają. Nie przepadam za taką "eteryczną" kreską. Sama fabuła może być jednak ciekawa, bo porusza rzadko spotykany w mandze temat niepełnosprawności. Byłabym nawet zainteresowana, ale wszystko zależy od tego w jaki sposób autorka przedstawiła ten wątek. Jeśli będzie w miarę realistyczny, to ani kreska ani tag "romans" nie przeszkadzałby mi.
A znając życie, pewnie i tak będę ryczeć jak dziecko :wink:

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » wt kwie 05, 2016 5:39 pm

Czego jak czego, ale wózka raczej trudno nie zauważyć.
Wszystko zależy od tego, jak przedstawiona będzie ta impreza. Bo jeśli to impreza przy wyjątkowo długim i krętym stole, to bohaterka mogłaby takiej zmiany nie zauważyć. :mrgreen:
Byłabym nawet zainteresowana, ale wszystko zależy od tego w jaki sposób autorka przedstawiła ten wątek.
Ja również jestem ciekawa i głównie dlatego kupiłabym tę mangę.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt kwie 05, 2016 5:56 pm

Josei zawsze i wszędzie <3
Oczywiście, że bym kupiła. Raz, że jest to jeden z moich ulubionych gatunków. Dwa, że mamy tego u nas tyle co kot napłakał, więc trzeba wspierać gatunek i kupować co wyjdzie. Trzy, opis jest bardzo zachęcający.
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt kwie 05, 2016 6:15 pm

Mnie również i target, i gatunki, i ogólna tematyka się podobają, tak więc dałabym spokojnie temu tytułowi szansę (w międzyczasie wciąż czekając na Real).

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » wt kwie 05, 2016 6:27 pm

Sayuki78 pisze:
Mężczyzna jest nawet przystojniejszy niż za czasów szkolnych i dopiero pod koniec imprezy bohaterka zauważa co jeszcze się zmieniło - Ayukawa porusza się na wózku inwalidzkim.
Czego jak czego, ale wózka raczej trudno nie zauważyć.
Impreza typowo japońska, wszyscy siedzą na podłodze :D

Cieszy mnie ciepłe (jak dotąd) przyjęcie tej mangi, mi też brakuje komiksu z wątkiem niepełnosprawności na pierwszym planie, nawet w Japonii tego za dużo nie ma. Z nowszych rzeczy kojarzę tylko Koe no Katachi.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt kwie 05, 2016 6:38 pm

Kitsu-nee pisze:mi też brakuje komiksu z wątkiem niepełnosprawności na pierwszym planie, nawet w Japonii tego za dużo nie ma. Z nowszych rzeczy kojarzę tylko Koe no Katachi.
Ja kojarzę jeszcze Hidamari ga kikoeru :) Kiedy był zakładany temat na forum manga miała 1 tom i była zakończona. Teraz z tego co wiem powstaje kontynuacja i chyba uzbierało się dość rozdziałów na kolejny tom. No i ta manga to shounen-ai, co niektórych znów może odstraszać...
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt kwie 05, 2016 6:47 pm

Kitsu-nee pisze:Cieszy mnie ciepłe (jak dotąd) przyjęcie tej mangi, mi też brakuje komiksu z wątkiem niepełnosprawności na pierwszym planie, nawet w Japonii tego za dużo nie ma. Z nowszych rzeczy kojarzę tylko Koe no Katachi.
Ja znam jeszcze "With The Light" Keiko Tobe o autystycznym dziecku (mam komplet na półce), "Eien no With" (niewidomi, pies przewodnik. Tylko jeden tom - idealne do Jednotomowek :wink:), wydany u nas "Mój Rok". A, i jeszcze jedna z bohaterek "Doubt" jeździła na wózku. Rzeczywiście mało tego, a takie tytuły potrafią być naprawdę ciekawe...

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt kwie 05, 2016 7:14 pm

Jest jeszcze Koe no Katachi.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt kwie 05, 2016 7:32 pm

W Real chyba nawet dwóch głównych bohaterów jeździ na wózku. Już dawno tego nie czytałam, więc nie pamiętam dokładnie.

Co do tej mangi - wygląda ciekawie, jestem nią wstępnie zainteresowana.
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt kwie 05, 2016 7:43 pm

Jeden jeździ, bo nie może chodzić, a drugi na wózku tylko gra, no, czasem się i porusza. O Realu piszę.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Perfect World

Post autor: Kuroneko » pn paź 30, 2017 6:19 pm

Manga mnie zainteresowała i popieram wydanie.

Okładki:
► Pokaż Spoiler
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości