Ginga Eiyuu Densetsu [LN]

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
7
26%
Może
4
15%
Nie
16
59%
 
Liczba głosów: 27

Kaszydo
Status: Offline

Ginga Eiyuu Densetsu [LN]

Post autor: Kaszydo » pn kwie 04, 2016 8:53 pm

tytuł: Ginga Eiyuu Densetsu
gatunek/kategoria: Dramat, Sci-fi, Militaria
autor: Yoshiki Tanaka
ilustrator:Naoyuki Kato (tomy 1–5) i Yukihisa Kamoshita (tomy 6–10)
liczbę tomów: 10 (bez historii pobocznych)
alternatywna nazwa: Legend of Galactic Heroes, Heldensagen von Kosmosinsel, LOTGH,
oryginalny wydawca: Tokyo Sogensha
anglojęzyczne wydanie: Viz Media
status: zakończona
Opis: Reinhard von Lohengramm genialny oficer Imperium Galaktycznego ma o wiele większe ambicje niż obrona granic czy nawet pokonanie wrogów imperium. Jego plan to obalenie starego porządku i zostanie absolutnym, acz uwielbianym, dyktatorem. Jego rywal Yang Wen-li z Federacji Wolnych Planet pragnie chronić demokracje, nawet jeśli będzie to oznaczać poświęcenie własnych ideałów dla pokonania Imperium.
okładki

Pisałam o tej książce też na forum innego wydawnictwa. Mam po prostu nadzieję że ktoś podejmie się wydania tego klasyka Sci-Fi. Gorąco polecam zapoznać się z wersją anime. Wielowątkowa historia, wspaniale wykreowane postacie, dramat wojny...naprawdę warto.
Ostatnio zmieniony wt kwie 05, 2016 10:15 am przez Kaszydo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn kwie 04, 2016 8:56 pm

Wszystko fajnie, tylko zapomniałeś o najważniejszej rzeczy - a mianowicie o dodanie ankiety :P
Co do samego tytułu byłbym skory dać TAK, bo anime bardzo mi przypadło do gustu [ale chyba przy nim pozostanę xd]

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn kwie 04, 2016 9:21 pm

Próbowałam kiedyś oglądać (kiedy było na pierwszym miejscu na MAL).
Niby spoko, ale strasznie dużo wątków, baaardzo przegadane no i polityka strasznie mnie męczy w animcach. Jeżeli ktoś już zabiera się za anime, to musi mieć albo dobrą pamięć albo oglądać regularnie - nie spełniłam żadnego z tych warunków. Do tego po śmierci jednej z postaci, którą całkiem lubiłam, moja chęć na kontynuowanie seansu znacznie zmalała.
Utknęłam na 38 odcinku. Musiałabym zrobić drugie podejście z ponownym obejrzeniem tych odcinków a strasznie mi się nie chcę...
LN raczej bym nie kupiła.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » pn kwie 04, 2016 9:34 pm

Anime jest świetne, jest to jedna z moich ulubionych animowanych serii. Powieścią jednak nie jestem zainteresowany.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn kwie 04, 2016 11:29 pm

Angu pisze:Musiałabym zrobić drugie podejście z ponownym obejrzeniem tych odcinków a strasznie mi się nie chcę...
W przyszłym roku ma powstać kolejna adaptacja powieści robiona przez Production I.G, więc będziesz miała okazję :D

Kaszydo
Status: Offline

Post autor: Kaszydo » wt kwie 05, 2016 10:13 am

Itachi Uchiha pisze:Wszystko fajnie, tylko zapomniałeś o najważniejszej rzeczy - a mianowicie o dodanie ankiety
Rzeczywiści, sorki. Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że pisanie postu na małym ekranie komórki jest bardzo niewygodne.

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ginga Eiyuu Densetsu [LN]

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 8:34 pm

Na pewno kupiłabym z ciekawości 1 tom bo sama seria aż tak mnie nie wciągnęła.

Gwathgor
Status: Offline

Ginga Eiyuu Densetsu [LN]

Post autor: Gwathgor » pt lut 16, 2018 8:49 pm

W sumie już zbieram angielskie wydanie, więc nie zależy mi tak jak kiedyś, ale gdyby jakimś cudem ktoś to u nas wydał na sto procent bym brała, jedna z moich najulubieńszych serii ^^

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ginga Eiyuu Densetsu [LN]

Post autor: Kuroneko » sob lut 17, 2018 12:16 pm

Jestem na tak, lubię klasyczne sci fi.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości