Shinigami-sama to 4-nin no Kanojo

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
18
40%
Nie
15
33%
Może
12
27%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Shinigami-sama to 4-nin no Kanojo

Post autor: Canis » czw mar 24, 2016 9:27 am

[center]Obrazek[/center]

Tytuły alternatywne: Grim Reaper and four girlfriends
Autor: Suyama Shinya (Story), CHuN (Art)
Gatunek: Komedia, Romans, Harem (z przymusu)
Wydawca: Square Enix
Magazyn: Gangan Joker
Wydano: 2013-14
Ilość tomów: 3 [zakończona]

Opis: Kaoru był ofiarą jakich wiele, zero jakiegokolwiek talentu i zero życia towarzyskiego. Widząc jego bezużyteczność, Śmierć postanawia uczynić świat lepszym upominając się o niego. Spanikowany chłopak by uniknąć swojego fatum, w popłochu wymyśla historię, że zamierza stać się wartościowym człowiekiem i że chce wyznać miłość pewnej dziewczynie. Śmierć trochę rozbawiona, a trochę zaciekawiona zgadza się, jeżeli następnego dnia Kaoru zdobędzie dziewczynę zostanie oszczędzony. Plan bohatera powodzi się. Po podrzuceniu liściku miłosnego, wybranka przychodzi na umówione miejsce i zgadza się zostać jego dziewczyną. Ale aby mieć pewność że nie będzie musiał umrzeć, Kaoru wysłał więcej niż jeden liścik. Po chwili zjawia się druga kandydatka i też zgadza się zostać jego dziewczyną. Później trzecia... I czwarta.

Opinia: Teoretycznie protagonista robi coś godnego pogardy, ale nie da mu się nie kibicować. Seria jest naprawdę zabawna, tym bardziej że Śmierć (pod postacią moe-panienki, a jak) nie zamierza ułatwiać chłopakowi życia i generuje liczne, co najmniej kłopotliwe sytuacje. Postacie dziewczyn również nie zostały potraktowane po macoszemu, każda ma swój charakter, problemy i przeszłość, z którymi główny bohater będzie musiał się zmierzyć.
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2018 7:33 am przez Canis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » czw mar 24, 2016 1:10 pm

Opis mi się spodobał, to może być przyjemna komedyjka :D . Mała liczba tomów to też plus, podobnych gatunkowo tytułów jest u nas niewiele. W skrócie brałbym i jestem na tak :mrgreen:

panda.
Status: Offline

Post autor: panda. » czw mar 24, 2016 8:32 pm

Opis genialny, chętnie przeczytam :)

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Online

Post autor: kera » czw mar 24, 2016 10:20 pm

Ja także się skuszę :mrgreen:

Synson
Status: Offline

Post autor: Synson » czw mar 24, 2016 10:35 pm

To może być niezłe, w dodatku 3 tomy. Gdyby waneko to wydało, chętnie bym kupił.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » śr mar 30, 2016 4:59 pm

Ja bym mocno się zastanowił, ale gdyby wyszło 3w1, to pewnie bym wziął, pojedynczych tomików raczej nie...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Shinigami-sama to 4-nin no Kanojo

Post autor: Yuriko » pn cze 25, 2018 11:09 pm

Opis bardzo ciekawy i tylko 3 tomy, kupiłabym :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Shinigami-sama to 4-nin no Kanojo

Post autor: Bukafo » pn cze 25, 2018 11:43 pm

Tak jak moich poprzedników, również mnie opis zaciekawił. I nie będę ukrywał, widząc okładkę pomyślałem, że to jakiś horror w pierwszej chwili. :P No ale ogólnie jestem na tak.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Shinigami-sama to 4-nin no Kanojo

Post autor: Luchael » wt cze 26, 2018 1:15 am

Czemu ja dopiero teraz wpadłem na ten tytuł. Zarys fabuły brzmi świetnie, komedii u nas nigdy za wiele. Waneko mogłoby to wydać, w końcu tylko 3 tomy, a współpraca ze Square Enix podobno idzie gładko :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości