Killing Bites

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
24
28%
Nie
56
64%
Może
7
8%
 
Liczba głosów: 87

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Killing Bites

Post autor: Grey » śr lut 10, 2016 7:25 am

A oto propozycja na środę :)
... ale najpierw ciekawostka zoologiczna: ... obrazków nie ma - podziękujcie filtrowi antyspamowemu... linku do baka też nie ma :/

Ratel miodożer, najbardziej nieustraszone zwierze świata według Księgi Guinnessa:
To gatunek drapieżnego ssaka z rodziny łasicowatych, zamieszkujący lasy, zarośla, stepy i sawanny Afryki na zachód, wschód i południe od Sahary, oprócz dżungli Afryki Środkowej, Azję Południową, aż po Nepal. Jest jedynym przedstawicielem rodzaju Mellivora. (z wiki).
Pomimo swoich małych rozmiarów, nie bez przyczyny ratel uważany jest za jedno z najbardziej nieustraszonych zwierząt. Miodożery nie mają prawie naturalnych wrogów, są dobrze przygotowane przez naturę by stawić czoła nawet największym drapieżnikom Afryki. Mają grubą skórę i grubą, bardzo luźną tkankę tłuszczową. Dzięki temu ratel, nawet złapany w kły lwa może zrobić manewr obrotu i złapać lwa za jądra. W sieci można znaleźć filmy, na których kilka rateli przepędziło lwy i pożarło ich zdobycz. Miodożery nie boją się nawet ludzi. Najważniejszą ich bronią jest wysoka inteligencja, dobrze znają psychikę innych drapieżników, udają nieustraszone co sprawia że każdy woli zostawić je w spokoju. Miodożery współpracują z ptakami miodowodami, które to wskazują miejsce uli dzikich pszczół. Kiedy ratel dostanie się do miodu, zawsze zostawi coś dla ptaka miodowoda. (z jakiejś strony na googlach której nie podam - filtr antyspamowy :/ ).

Po tym krótkim wstepie mogę przejść do mojej propozycji :)

Tytuł: Killing Bites
Autor: Murata Shinya
Oryginalny wydawca: Shogakukan
Ilość tomów: 4 (powstaje)
Gatunek: seinen, urban fantasy, ecchi
Link: ...
Opis: Trzeciorzędny student ekonomii na trzeciorzędnym uniwersytecie, Nomoto Yuuya, nigdy nie potrafił wziąć swojego losu we własne ręce, całe życie po prostu płynął z wiatrem. Gdy znajomi poprosili go, by wybrał się z nimi na podryw jako kierowca, zgodził się. Nie wiedział, że podryw = porwanie licealistki i jej grupowe zgwałcenie. Jednakże nawet gdy „kumple” zabierają się do gwałtu nie jest w stanie zareagować w żaden sposób. Nie wiedząc co ma uczynić robi to co zawsze – pozwala wydarzeniom się toczyć. Toczą się one tak, że wybrana przez grupę licealistka rozrywa wszystkich napastników na strzępy, Jest ona hybrydą człowieka i ratela miodożernego, stworzoną do walki z innymi hybrydami w odwiecznej, hazardowej grze między czterama wielkimi japońskimi klanami. Yuuya zostaje wciągnięty w wir wydarzeń i musi pomóc ratelowi Hitomi w rozgrywce.
Opinia: To manga autora „Arachnida” którą to pozycję niegdyś wrzuciłem do propozycji. Mangi tego faceta są specyficzne, mają jednak pewne podobieństwa: walczące dziewczyny, super moce (?) związane ze zwierzętami (w Arachnidzie mamy cechy i umiejętności robaków, tutaj kręgowców), sporo przemocy, czasami dość brutalnej erotyki i niesamowicie rozwalające miny „szoku i njedowierzania” po prostu ten szok i niedowierzanie są epickie xD
Kreska jest poprawna. Prosta, ale moim zdaniem niesamowicie w swej prostocie estetyczna i przyjemna, fabuła nieambitna za to wciągajca i ciekawa. Komiksowe przerysowanie wszystkiego, estetyka seksu & przemocy – może się albo podobać albo nie, ale moim zdaniem autorowi to dobrze wychodzi. A uszka i ogonek ratela miodożera to prawdziwy rare item ^^
Cóż... polecam :)

[ Dodano: Śro 10 Lut, 2016 ]
Okładki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr lut 10, 2016 8:23 am

:shock:
"Fajnych" ma ziomków główny bohater. Z opisu manga nie brzmi jak coś, z czym chciałaby się bliżej poznać. A jak patrzę na panią z 3 okładki, to mam ochotę schować się pod kołdrą. Sorry, Grey 8-)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » śr lut 10, 2016 8:41 am

Hmm, no nie wiem. Prawdopodobnie bym kupił, ale nie wiem czy by mnie ta manga zatrzymała na dłużej. Dałem "Może".

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr lut 10, 2016 9:46 am

Tytuł znam, jest dość specyficzny, trochę podobny do Elfen Lied ale nie do końca. Kiedyś bym pewnie kupił, ale teraz raczej nie.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lut 10, 2016 9:47 am

Bez zastanawiania twarde "nie". Tytuł nie dla mnie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr lut 10, 2016 11:09 am

Sayuki78 pisze:Sorry, Grey 8-)
Spoko :) przyzwyczaiłem się, że moje propozycje częściej spotykają się z chłodnym przyjęciem niż z ciepłym^^
Ale na finał zostawiłem coś, co powinno zaciekawić sporą część ludzi ;) co zabawne ilekroć sobie o tym przypominam tylekroć dziwię się, że nikt jeszcze tej propozycji nie wrzucił xD
ale wszystko w swoim czasie^^

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lut 10, 2016 11:33 am

3x nie, Grey postaraj się, bo coś ci nie idzie ten karnawał :P

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr lut 10, 2016 1:43 pm

Niestety na nie, już sam fakt czytania o przyzwoleniu na gwałt mnie skręca.

Swoją drogą, jak chcesz podrzucić okładkę a blokuje ci ją filtr to może spróbuj zrobić upload samemu na Imgura / Tinypic i podrzuć własny link czy coś.
Obrazek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr lut 10, 2016 5:06 pm

Czekam na grę, mango bym brał :D

Popatrz, Grey, mamy wspólny tytuł xD

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr lut 10, 2016 5:59 pm

Przyznam, że manga mnie zaciekawiła. Nie jest taka okropna jak mi sie wydawało, ale nie kupiłabym jej.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr lut 10, 2016 6:03 pm

Quithe pisze:Czekam na grę, mango bym brał :D
E... jaką grę? XD nie kumam^^

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lut 10, 2016 6:24 pm

Grey pisze:
Quithe pisze:Czekam na grę, mango bym brał :D
E... jaką grę? XD nie kumam^^
Grey o to chodzi https://www.youtube.com/watch?v=K2pYI84fZzY

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr lut 10, 2016 6:38 pm

Arachnid był całkiem spoko, a że wolę kręgowce od robaczków to może i nawet bym kupiła.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr lut 10, 2016 7:43 pm

Itachi Uchiha pisze:
Grey pisze:
Quithe pisze:Czekam na grę, mango bym brał :D
E... jaką grę? XD nie kumam^^
Grey o to chodzi https://www.youtube.com/watch?v=K2pYI84fZzY
... :shock: jak tak dalej pójdzie to ja chyba serio kupię PS4... gdyby to wyszło po angielsku... i jeszcze Utawarerumono 2... to na bank kupuję... xD
Cóż, dziękuję Wam za info, jest co obserwować w takim razie:)

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » sob lut 13, 2016 12:05 pm

Czytałam chyba pierwsze dwa tomy, ponieważ lubię motywy inżynierii genetycznej/ludzi z genami zwierząt + brutalne walki. Niestety od serii odrzucił mnie bohater (totalne zero charakteru, jakiego pełno w ecchi, bo to takie śmieszne, jak dziewczyny potem nim pomiatają - nope, nie mój motyw, nie mój typ humoru).

Pomysł dobry, ale niezbyt wyszło. Jestem na nie 0/3

LordEcchiLoliYu
Status: Offline

Post autor: LordEcchiLoliYu » wt mar 22, 2016 3:45 pm

ciekawa manga widzę.

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » sob mar 26, 2016 9:00 pm

jestem na tak:D

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Killing Bites

Post autor: Kocurzyca » śr lis 22, 2017 3:29 pm

A ja właśnie się dowiedziałam (po prostu przeglądając sezonowe anime na MALu) że w sezonie zimowym ma wyjść anime do Killing Bites! O: A ja tak długo myślałam, że nikt się za to nie bierze, nie na bieżąco jestem...

Tak czy inaczej obejrzę na pewno, jestem ciekawa jak im wyjdą te antropomorficzne postacie w animacji. Mangę kiedyś czytałam (przeczytałam chyba ze 3 tomy) i mi się podobała, więc nie mogę się doczekać.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

kanarame
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 5:17 pm
Status: Offline

Killing Bites

Post autor: kanarame » pt sie 03, 2018 2:08 am

napewno kupił bym mange Killing Bites obejrzałem anime. Początek był nudny ale z czasem była nad wyraz ciekawa. Naprawde miło bym się ucieszył gdyby ta manga wyszła w polsce :D

Skyam
Status: Offline

Killing Bites

Post autor: Skyam » czw kwie 04, 2019 6:32 am

Anime wyszło naprawdę fajnie. Akcja cały czas wciągała mnie bez końca i nie mogłem się od niej oderwać. Jeśli ktoś lubi tematykę battlerayale to ta manga jest świetnym wyborem. Gdyby ukazała się w Polsce zakupiłbym parę sztuk dla siebie i znajomych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości