Tenkuu Shinpan

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy chcesz, aby ta manga została wydana w Polsce?

Tak
32
37%
Może
16
18%
Nie
39
45%
 
Liczba głosów: 87

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tenkuu Shinpan

Post autor: Kuroneko » czw sty 07, 2016 11:35 am

Obrazek

Tytuł: Tenkuu Shinpan
Alternatywny tytuł: High Rise Invasion, Sky Violation
Gatunek: tajemnica, horror, akcja, psychologiczne
Ilość tomów: 15
Status: kontynuowana
Twórcy: Takahiro Ooba rysunki, Tsuina Miura
Wydawca: Kodansha

Opis: Licealistka Yuri nagle znajduje się w obcym jej pomieszczeniu. Pamięta tylko, że dopiero przed chwilą znajdowała się w szkole. Zamaskowany mężczyzna wbija siekierę w głowę mężczyzny. Yuri ucieka przed mordercą i rozpaczliwie próbuje skontaktować się z rodziną. Gdy wychodzi na dach wieżowca, widzi tylko opuszczone przez ludzi miasto. Gdzie się znajduje?

Moja opinia: Fabuła trzyma w napięciu, a miejsce akcji jest nietypowe.
Obrazek

Dalsze okładki:
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony czw gru 21, 2017 1:34 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 18 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw sty 07, 2016 11:41 am

Ale że co? Jest to kryminał, slasher, horror, czy manga o zombie (tak sugeruje mi druga okładka - super rozdzielczość). Trochę więcej informacji.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 07, 2016 11:47 am

Canis pisze:Ale że co? Jest to kryminał, slasher, horror, czy manga o zombie (tak sugeruje mi druga okładka - super rozdzielczość). Trochę więcej informacji.
Bardziej slasher survival - horror. A propo, tymi złymi są osoby - ludzie z maskami plus seria nie dla wszystkich bo zawiera sporo[nie przewidywalnej akcji czy rozlewu krwi. [posługiwanie się siekierami, nożami, buławami, broną palną itp]

Na ten moment wyszło 103 krótkich chapterów, co daję 6 tomów. Ale nawet jeśli czytam ją regularnie to nie kupiłbym. Bohaterka jest zbyt dziecinna, a kreska taka sobie xd

Nie jestem dobry w tego typu sprawach, ale spisałem w skrócie ocb.
Owe maski oddziałują jakoś na mózg przez i przemieniają zwykłych ludzi w maszynki do zabijania z nakazem zabicia wszystkich na ich drodze - Ten kto się opiera wykonaniu zadaniu lub nie wie co jest grane zostaje przez tą maskę zabity. Fabuła skupia się na tym by odkryć kto za tym stoi - czyli kto wymyślił te maski i jaki ma w tym cel, nie dać się zabić + na tym by główna dziewoja odszukała zaginionego brata który se zniknął - ten tajemniczy koleś w kapeluszu z maską który nie wiadomo dlaczego stara się ją chronić, okazuje się być jej bratem- ale jak to bywa ona o tym nie wie xd.

Ciut lepszy opis, ale ang:
High-school girl Yuri suddenly finds herself on the rooftop of a high-rise building.
She's trapped in a bizarre world surrounded by skyscrapers, where a masked man cracked open a man's head with an axe before her eyes.

The original author of 'Ajin', Tsuina Miura works in collaboration with Takahiro Oba, the artist of 'Box!', to bring you this thrilling skyscraper suspense!

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » czw sty 07, 2016 12:58 pm

Niesamowicie obszerny opis! Za takie posty, chyba lecą ostrzeżenia?
Obrazek

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt sty 08, 2016 12:36 pm

O, przydaloby sie troche krwi na naszym rynku.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tenkuu Shinpan

Post autor: Kuroneko » sob paź 29, 2016 12:11 pm

mysz pisze:O, przydaloby sie troche krwi na naszym rynku.
Też tak uważam, dużo wyboru nie ma. Chociaż uważam, że z serią Gdy zapłaczą cykady najlepszą mangę z gatunku horror już mamy. Teraz, jak skończyły się niektóre mangi Waneko (Pandora Hearts, Mirai Nikki, Are you Alice, Madoka i Deadman Wonderland), prawie nic z horroru nie ma do kupienia (Tokyo Ghoul, jednotomówki, Requiem i Kuroshitsuji).

Tenkuu Shinpan odpowiada choć podstawowym wymaganiom: kreska w porządku, jest atmosfera niebezpieczeństwa i niepokoju, w kolejnych tomach też poznamy różne perspektywy wydarzeń.

Najbardziej życzę sobie Umineko, ale Tenkuu Shinpan, Dolly Kill Kill, Vanilla Fiction, Corpse Party, No Exit, Ghost Tower, Magical Girl of the End, MG Site, Parasite, Okitenemuru, Killing Bites albo coś od Kaori Yuki (Alice in Murderland) też z wielką chęcią bym kupiła.

Są już okładki do tomu 9 i 10:
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw gru 21, 2017 1:35 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob paź 29, 2016 12:33 pm

To nie moja bajka i nie ma raczej szans że zainteresowanym się tym tytułem.

Choć przyznaje że imię bohaterki jest miłe dla mojego ucha :).
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw lis 03, 2016 8:20 pm

Kuroneko pisze:Pandora Hearts, Mirai Nikki, Are you Alice, Madoka i Deadman Wonderland), prawie nic z horroru nie ma do kupienia (Tokyo Ghoul, jednotomówki, Requiem i Kuroshitsuji).
To są naprawdę horrory? Serio...?

Mamy Junijego Ito. Ale przyznaję - ostatni raz na serio bałem się chyba na Hideoucie. Chętnie bym przeczytał tę mangę :)

kalleye
Status: Offline

Post autor: kalleye » sob lis 05, 2016 9:54 am

ociesek pisze:
Kuroneko pisze:(Pandora Hearts, Mirai Nikki, Are you Alice, Madoka i Deadman Wonderland), prawie nic z horroru nie ma do kupienia (Tokyo Ghoul, jednotomówki, Requiem i Kuroshitsuji).
To są naprawdę horrory? Serio...?
Bazując na wikipedii to połowa z tego to horrory o.O a druga połowa to thriller / mystery co dla dużej ilości osób (mowię z obserwacji różnych zakątków internetu i tego jak sobie np telegazety listuja filmy w porówaniu do tego co pisza wikipedie/imdb/filmweby etc, zanim się /ktoś/ dowali wyciągając zdanie z kontekstu) to najwidoczniej to samo co horror.

Chociaz te mangi (albo przynajmniej część z nich) /trochę/ pasują w definicję horroru wiec może coś w tym jest ^^

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » czw sty 26, 2017 1:54 pm

W lutym pojawi się 11 tom:

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz sty 29, 2017 7:21 pm

Dla mnie nie. Manga nie w moim klimacie.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tenkuu Shinpan

Post autor: Kuroneko » wt cze 27, 2017 3:06 pm

Okładki 12 i 13:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tenkuu Shinpan

Post autor: Kuroneko » czw gru 21, 2017 1:36 pm

Okładki 14 i 15:
Obrazek Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tenkuu Shinpan

Post autor: Kuroneko » pt mar 30, 2018 12:19 pm

16. tom w kwietniu:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Tenkuu Shinpan

Post autor: Yuriko » sob cze 16, 2018 11:15 pm

Jakos mnie nie przekonuje opis, wiec jestem na nie.

Mannazna
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 10, 2021 7:15 pm
Gender:
Status: Offline

Tenkuu Shinpan

Post autor: Mannazna » sob mar 27, 2021 11:11 pm

Manga bardzo w moich klimatach, jestem świeżo po 1 sezonie anime i zdecydowanie jakby była dostępna bym kupił

wickbuck
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 05, 2021 6:38 pm
Gender:
Status: Offline

Tenkuu Shinpan

Post autor: wickbuck » pn kwie 05, 2021 6:56 pm

Manga naprawdę wydaje się być super
Jestem po pierwszym sezonie anime i chętnie bym kupiła jakby wyszedł ten tytuł w Polsce

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości