Black Clover

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy brał byś tę mange pod uwagę, nawet jeśli jeszcze nie jest rozkręcona historia?

Tak
113
44%
Nie
94
36%
Może
51
20%
 
Liczba głosów: 258

justa56
Status: Offline

Black Clover

Post autor: justa56 » sob lis 28, 2015 11:00 am

Obrazek

Autor: Yuki Tabata
Wydawnictwo: shueisha
Ilość tomów: 9+
Status: Kontynuowane
Opis:Wyobraźcie sobie świat gdzie magia jest codziennością i wszystkie dzieci zaczynają wykazywać zdolności magiczne wcześniej lub później. W momencie osiągnięcia 15 roku życia każdy przechodzi ceremonię otrzymania grimoire’a – magicznej księgi, która zwiększa moc magiczną właściciela. Jednak jest pewien szczegół – grimoire sam wybiera sobie właściciela. Jak to w życiu bywa wysoko urodzeni i członkowie szlachty wykazują największe umiejętności w dziedzinie magii. Stąd też narodziła się klasyfikacja ludzi względem im umiejętności. Jednak co tak naprawdę ten cały system ma wspólnego z głównym wątkiem ? Autor skupia się na losach dwóch przyjaciół z sierocińca, którzy są swoimi przeciwieństwami w każdym tego słowa znaczeniu. Juno jest wysokim przystojnym młodzieńcem, który ma duże umiejętności we władaniu magią mimo, że pochodzi z najniższej warstwy społecznej. Drugi z głównych bohaterów natomiast nazywa się Aster. Nie ma ŻADNYCH umiejętności magicznych, podkochuje się w zakonnicy z sierocińca wogóle się z tym nie kryjąc. Ciągle konkuruje z Juno co prowadzi do zabawnych sytuacji. Wszystko zmienia się w momencie gdy oboje udają się na ceremonię gdzie otrzymają swój grimoire. Juno otrzymuje legendarna księgę z czterolistną koniczyną, natomiast Aster nie otrzymuje nic…

Od siebie: Manga typowo dla fanów FT czy Naruto stawiam ze polowa skresli ją iz zapewne po opisie wydaje sie zwykłym shounenem. Jak narazie mało jest rozdziałów by ocenić to czy aby na pewno będzie zwykłym zastępstwem Naruto. Skanlacji po PL brak.
Ostatnio zmieniony sob lut 25, 2017 3:32 pm przez justa56, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob lis 28, 2015 11:37 am

Nie jestem zainteresowany. Z wszystkimi przygodowymi napażankami jest tak, że oceniać można dopiero po 5-10 tomach. Wcześniejsze próby to wróżenie z fusów.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » ndz gru 20, 2015 1:35 pm

Reviolli pisze:Nie jestem zainteresowany. Z wszystkimi przygodowymi napażankami jest tak, że oceniać można dopiero po 5-10 tomach. Wcześniejsze próby to wróżenie z fusów.
z tego co pamiętam to 5+ ma małe szanse na publikacje

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz gru 27, 2015 5:56 pm

Przeczytałam kilka tomów, bo wszyscy powtarzają, że to zastępca 'Naruto" itp., ale podziękuję.

Bohater to idiota, który ciągle się wydziera (Naruciak wydzierał się tylko po to, żeby zwrócić na siebie uwagę, a ten tutaj to chyba dlatego, że to lubi...), jako jeden z nielicznych ludzi na świecie (o ile nie jedyny) nie ma w sobie żadnej magii, ale chce zostać Imperatorem Magii (XD ... "My Hero Academy" dwa), magiczna siła mangaki obdarowuje go przedmiotami i sposobnościami, dzięki którym fabuła może iść dalej, a wisienką na torcie jest jego przyjacielo-rywal (co kilka rozdziałów wyskakują, jak króliki z kapelusza, następni) - inteligentny, uzdolniony i przystojny Sasqacz z 'Naruto'... Dla odwrócenia uwagi autor dodaje mu wesołą ferajnę jak z FT, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Szczerze mówiąc, to czytając ten tytuł, miałam wrażenie, że właśnie zapoznaję się z fragmentami i pomysłami z wielu różnych mang (było też coś z Magi), które zostały włożone do jednego wora, delikatnie zmodyfikowane i posklejane w całość... tak więc - nic ciekawego, odradzam.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw gru 31, 2015 11:09 am

Mangę czytam. Podoba mi się, ale dla mnie to historyjka taka na raz i bez polotu... Ciężko mi sie przechodzi przez niektóre rozdziały, ale nie jest źle. Nie kupiłabym, bo sądzę, że jest kilka dużo lepszych shounenów, które mogłyby się ukazać u nas w PL.
zandam pisze:(było też coś z Magi)
Pamiętasz może co to było? Bo nie zauważyłam zbytnio styczności. Chodzi Ci o magię?
(Czysta ciekawość :lol: )

darkstar123
Status: Offline

Post autor: darkstar123 » sob sty 02, 2016 1:21 am

Ta manga to miks wszystkiego. Nie ma w tym nic oryginalnego. Świat jest słabo zbudowany niczym się nie wyróżniający a bohaterowie są nijacy. Jak ktoś kompletnie się nudzi i nie ma już co czytać, to może na to zerknąć.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn sie 29, 2016 12:41 pm

Obrazek
Na tegorocznej Jump Feście ogłoszono, że manga dostanie anime [odcinek specjalny/TV serie?]
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... me/.105877

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » pn sie 29, 2016 1:53 pm

Ale fajnie, bardzo spoko manga, a jeszcze anime dostanie. :D

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz gru 18, 2016 9:20 am

Tadam. Manga dostanie TV anime.W 2017 zajmie slot po Twin Star [Tylko to studio :( ]
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ot/.110057

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » ndz gru 18, 2016 1:13 pm

Pierwszy rozdział mi się podobał (choć nie mogłam się oprzeć wrażeniu że to kopia relacji Naruto / Sasuke). Anime na pewno obczaję. Co do mangi jestem więc na razie na może (ale bardziej na tak ; p).

Edit: po przeczytaniu paru tomów mój zapał opadł trochę do tej mangi, czekam na anime.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » śr lut 08, 2017 10:27 am

Kupiłbym na pewno pierwsze tomy. Więc daję może. Zależy jak dalej się historia rozwinie.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » sob lut 25, 2017 3:33 pm

Dodałam na 1 posta nowe okładki.Stawiam moja wypłate ze manga stanie sie popularna jak anime wyjdzie :P

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » sob mar 11, 2017 5:37 pm

Ta manga to totalny szajs. Nie polecam nikomu.
Obrazek

justa56
Status: Offline

Post autor: justa56 » czw mar 16, 2017 7:49 am

Skoro taki szajs to dlaczego wychodzi i w tym roku dostala ekranizacje. Nie jestes wazny dla japoncow widocznie im sie to podoba skoro dalej wydaja i nie podzielilo losu Demon Plan.

Stawiam ze stanie sie to popularne w pl jak dzieci anime zobacza.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt mar 17, 2017 2:58 pm

Najnowszy wywiad z autorem mangi [zdradzający kilka ciekawostek odnośnie przyszłości serii]
http://imgur.com/a/DJbCk

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » sob kwie 29, 2017 6:52 pm

Okładka 11 tomu. Premiera w Japonii 2 maja.
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Luchael » śr maja 03, 2017 10:10 pm

O jeny, nie sądziłem, że spotkam bardziej irytującego protagonistę niż Natsu. Już sam jego wyraz twarzy mnie odstrasza. Fabularnie schemat na schemacie. Pod względem kreski to takie biedniejsze Nanatsu no Taizai.

Mój głos zdecydowanie na nie. Są o wiele lepsze tytuły z Shounen Jumpa, chociażby The Promised Neverland lub My Hero Academia.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Black Clover

Post autor: Kocurzyca » sob lis 25, 2017 9:52 pm

Okładki 12 (Meleoleona <3) i 13:
► Pokaż Spoiler
Post może zawierać lekkie spoilery

Yyyy ok. Jestem na świeżo, bo właśnie przeczytałam całą mangę (no, prawie, bo zasnęłam XD) więc myślę, że mogę napisać moje wrażenia, co mi się podobało a co nie i decyzję w sprawie tego, czy kupiłabym mangę gdyby wyszła w Polsce.
Tak jak wspomniałam już w innym temacie, manga jest bardzo, bardzo przeciętna. Nie mam tego na myśli w złym sensie, bo nie jest zła i to nie tak, że się słabo przy niej bawiłam. Raczej... wnosi mało nowego (o ile w ogóle cokolwiek) do gatunku. Wszystkie motywy już gdzieś widziałam, sposób budowania świata nie jest oryginalny i spora część postaci również jest w jakiś sposób kalką shounenowych archetypów (w największym stopniu główny bohater i jego przyjaciel-rywal).
Ten przyjaciel rywal to Yuno i z wyglądu to 100% przyjaciela rywala - wysoki, przystojny, czarne włosy, lecą na niego wszystkie kobiety, w dodatku z charakteru takie opanowany, nieco mrukliwy. W różnych momentach różne postacie przelatywały mi przez głowę, od Sasuke przez Kageyamę po nawet Furuyę z DnA. Jest oczywiście niesamowicie utalentowany i robi furorę w świecie, wszyscy o nim słyszeli, każdy zakon go chce u siebie. no STANDARD. Jedyne, co mi się podoba, to jego relacja z Astą - przynajmniej (DZIĘKI BOGU) nie udają, że się nienawidzą, jak było z NaruSasu tylko otwarcie się wspierają, obserwują siebie nawzajem i ewidentnie się kochają (platonicznie). To akurat jest naprawdę sympatyczne i wolę takie rozwiązanie niż jakby Yuno miał być zarozumiały i odsunąć się od Asty bo dostał szansę i bo, z punktu widzenia osoby postronnej, jest lepszy. Więc za tą ich relację to jednak jakiś plusik jest, mimo, że kreacja Yuno to nuuudaaa.
Jeśli natomiast chodzi o Aste to też jest sztampowym głównym bohaterem. Przypomina bardzo Naruto (ciągle się drze i cały czas wspomina o zostaniu Cesarzem Magii) nie ma mocy w świecie w którym każdy ma moc przez co otrzymuje jakąś inną umiejętność jak Izuku z BnHA a samym zachowaniem poza walką trochę mi się kojarzy z Hinatą z HQ. Jest nudny, nieciekawy i tylko momentami zabawny (ok, moment w którym poprosił Cesarza Magii o autograf mnie faktycznie rozbawił). Ma niesamowitą umiejętność zjednywania sobie ludzi, zwłaszcza tych złych, z czym znowu kojarzy mi się z Naruto. Dzięki niemu ludzie się zmieniają xDDD ten motyw mnie zawsze niezwykle bawił, bo jest totalnie dziki, ale jednak jest. Sam Asta jest, mimo braku magii, silny, niezwykle silny i radzi sobie nawet z największymi przeciwnikami już od samego początku, co mnie nieco drażni, bo jego droga do stania się silnym powinna być dłuższa, mimo wszystko. A on zawsze wygrywa. Czasem sam, czasem z pomocą przyjaciół, ale wygrywa. Niezbyt przypominam sobie, by z kimś jakoś spektakularnie przegrał, a, jak weterani shounenów wiedzą, przegrana jest również bardzo ważna w takich historiach. Przez co mam wrażenie, że on i Yami są za bardzo wykokszeni. Pomiędzy Astą a kapitanami zakonów powinna być jakaś bardzo wyraźna różnica a jakoś tego nie widzę. Owszem, mieli lekki problem poradzić sobie z Lichtem, no ale to nie to samo.

Jeśli chodzi o świat przedstawiony to mamy magię od urodzenia jak w FT, Zakony rycerzy magii chroniące królestwo (które do bólu przypominają Oddziały Obronne z Bleacha jest ich tylko trochę mniej, ale to naprawdę w zasadzie to samo, Czarne Byki czyli Zakon do którego należy Asta to 100% Fairy Tail. No joke. Problematyczni, nie lubiani przez górę ale uznani za silnych, robią rozpitol gdzie się nie pojawią, szkody wyrządzone podczas misji przerastają budżet, nawet siedziba - w większości przypadków siedzą w sali która troche przypomina karczmę, piją i sie bawią, jest tam też postać która w zasadzie jest kopią Cany Alberony z FT a mianowicie Vanessa Enoteca. Ma podobną fryzurę, też nosi biustonosz zamiast sie ubrać jak normalny człowiek i w kółko pije i kocha alkohol. Reszta postaci z Byków jest mimo wszystko odrobinę bardziej oryginalnych, natomiast Vanessa... cóż. Trochę bardziej podoba mi się później, jak zaczyna nosić inny ciuch i staje się bardziej jak Czarownica, ale i tak. Rozczarowanie :/ Finral natomiast kojarzy mi się z krzyżówką Lokiego z Hibikim (z FT).
Reszta postaci... no jest. Najbardziej z Byków lubię Magnę (który mi się tak bardzo kojarzy z Kuramochim z DnA, że o boże XD mogłabym się rozpisać długo na temat tego czemu są podobni xD nie jest jednak tak wyraźnie kalką jak Vanessa z Caną) a potem Lucka chyba.
Jeśli chodzi o Noelle czyli główną heroinę... wszystko byłoby lepiej, jakby nie zachowywała się jak tsundere, bo ja autentycznie NIE MOGĘ tego znieść. Jestem rozczarowana główną heroiną, naprawdę. Nie podoba mi się jej kreacja postaci, ani wygląd, ani charakter. Denerwuje mnie jak szybko złapała crusha i jej zachowanie względem tego crusha (śledzenie go? serio?) i charakterystyczne tsun-tsun zachowanie. No nie mogę. Jeśli natomiast chodzi o jej wątek w historii to trochę skojarzyła mi się z Rukią z Bleacha - obie mają starszego brata który jest/będzie głową rodziny, rodzina jest szlachecka, ona sama jest pomniejszym członkiem innej grupy a nie grupy swojego brata, ich relacja jest skomplikowana a sam starszy brat to zimny dupek (nienawidzę Byakuyi z Bleacha tak btw) i z jakiegoś powodu heroina jest na gorszej pozycji (Rukia jako adoptowana siostra ze slumsów i Noelle jako nie potrafiąca kontrolować swojej potężnej magii etc). Może tylko mi się to skojarzyło, ale ja naprawdę widzę podobieństwo. (przy czym jej relacja z jej kuzynką, Mimosą, kojarzy mi się z relacją Rukii z Inoue)
Jeśli chodzi o rozczarowania to też postać Charlotte (kapitan Zakonu jakiśtam Róż) która zostaje przedstawiona jako samowystarczalna kobieta, nienawidząca i niepotrzebująca do niczego mężczyzn, silna, chłodna etc, jak taka królowa Amazonek, trochę jej zakon kojarzył mi się z córkami Artemidy z książek Ricka Riodana. A tu sie okazuje, że ma jakiegoś absurdalnego, nastoletniego crusha na Yamiego - no ok, samo istnienie tego crusha mnie nie dziwi ani mi nie przeszkadza, raczej to JAK jest przedstawiony. Bo ona - dorosła kobieta, szlachta, kapitan zakonu magicznych rycerzy - naprawdę zachowuje sie jak w kółko rumieniąca się nastolatka. Da fak.

Większość postaci ma jedną, główna cechę na której się skupia przedstawienie ich i zawsze wracamy do tej cechy, np Gauche i jego zboczenie na punkcie swojej siostry, Charmy i jej obsesja na punkcie jedzenie, Luck i jego walka i tak dalej i tak dalej. Oczywiście te postacie nie są TYLKO tą cechą, bo z czasem dostają każda troszkę głębi, ale i tak mam wrażenie, ze zbyt często zostają sprowadzone do tej ich jednej głównej charakterystyki. (przy czym Gauche i jego fiksacja na punkcie Mary jest dla mnie drażniąca i obrzydliwa).
Jest też postać laski która jest ześwirowanym małym naukowcem po stronie tych złych, mam na myśli Sally, i która też mi sie kojarzy z kilkoma postaciami z innych shounenów (trochę np Togą Himiko z BnHA).
Cesarz Magii to typowy bardzo potężny i równie bardzo pokręcony świr nad którym ciężko jest zapanować. Też nic oryginalnego ani ciekawego.

Wszystko pędzi na złamanie karku, arci mijają bardzo szybko (na tle innych shounenów moim zdaniem) i sporo spraw, przynajmniej w moim odczuciu, zostało przedstawionych dużo za szybko. Tak jest i już. Wolałabym, jakby flashbacki zostały np jeden cały rozdział na przedstawienie nam dokładnie co czuła postać, a nie kilka wyrwanych z chronologii i kontekstu kadrów po których chyba powinnam współczuć postaci albo poczuć z nią jakąś więź??? Chyba. Nie twierdzę, że historię które autor wymyślił swoim bohaterom są złe, ale przedstawiać przeszłości to on nie umie ni w ząb. Czasem sobie myślę o retrosach np Haku z Naruto, Brooka czy też Robin z OP, Kirishimy albo Todorokiego z BnHA, Greya czy Erzy z FT albo Tsukishimy z HQ i to, to są dobre retrosy które faktycznie pozwalają nam zrozumieć czemu bohaterowie zachowują się tak a nie inaczej. A tutaj - no nie sądzę.

Rozpisałabym sie bardziej, ale rozbolał mnie brzuch </3

Dodam jeszcze tylko, że mimo tego wszystkiego zapłonęłam miłością do rodziny Vermillionów, z wyszczególnieniem lwiego rodzeństwa - Fuegoleona, Meleoleony i Leopolda. Kocham ich wszystkich całym serduszkiem i są moim promyczkiem słonca w tej mandze, naprawdę.
A już zwłaszcza Meleoleona i jej kreacja postaci; (mam nadzieję, że grafiki działajo)
► Pokaż Spoiler
She could step on me and I would die of happiness


Zatem może. Manga jest przeciętna i powiela wszystkie schematy, ale posiadanie Meleoleony wydrukowanej na papierze... hm... kusi, kusi. Nie bawiłam się aż tak źle, polubiłam trochę postaci i interesuje mnie co dalej a że jestem osobą kochającą zbierać shouneny to jest spore prawdopodobieństwo, że postawiłabym BC na półce obok BnHA, OP, Naruto, Bleacha, AnE, FMA, SE i FT.


edit +
Zapomniałam wspomnieć! Demoniczna forma Asty strasznie mi się kojarzy z MELIODASEM z NnT!
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Black Clover

Post autor: Matii » sob lut 03, 2018 11:20 am

Wczoraj z nudów, z głębokiej potrzeby obejrzenia jakiego shounena i odpoczęcia od wszystkiego aby tylko nie myśleć i nie korzystać z mózgu. Obejrzałem wszystkie 17 odcinków. Po czym przejrzałem skany do momentu, gdzie dotarłem w anime (niecałe 3 tomy). To co napisała Kocurzyca to sama prawda. Jakby czytał swoje przemyślenia. Nic dodać nic ująć. Ale ja strasznie lubię shouneny, więc mangę bym raczej kupił. Poza tym jakoś spodobał mi się tam klimat. Zobaczymy co będzie dalej bo na razie chcę poczekać na więcej odcinków anime. Ale historię będę śledził bo brakuje mi trochę shounenów.
Cavaliere pisze:
czw gru 31, 2015 11:09 am
zandam pisze:(było też coś z Magi)
Pamiętasz może co to było? Bo nie zauważyłam zbytnio styczności. Chodzi Ci o magię?
(Czysta ciekawość :lol: )
Na pewno chodzi o labirynty które pojawiają się nie wiadomo kiedy i są w nich skarby i legendarna magia. Trzeba oczywiście takie labirynty przejść, a w nich jest masę pułapek itp. ;) Dla mnie to takie czyste magi xD
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kushina
Posty: 14
Rejestracja: pt cze 02, 2017 10:39 am
Status: Offline

Black Clover

Post autor: Kushina » sob lut 17, 2018 2:59 pm

Ciekawa manga, na razie niczym sie nie wyróżnia, jednak ogladam anime i czytam mange na polskich skanlacjach (wiec wolę aby nie została wydana :mrgreen: )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości