Nejimaki Seirei Senki - Tenkyou no Alderamin (Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę powieść jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
21
44%
Może
12
25%
Nie
15
31%
 
Liczba głosów: 48

NoName
Status: Offline

Nejimaki Seirei Senki - Tenkyou no Alderamin (Light Novel)

Post autor: NoName » pt lis 20, 2015 10:50 am

Obrazek
Więcej okładek: LNDB
Tytuł japoński: ねじ巻き精霊戦記 天鏡のアルデラミン
Tytuł alternatywny: Nejimaki Seirei Senki - Tenkyou no Alderamin
Autor: UNO Bokuto
Ilustracje: SANBA Sou (do 5 tomu), RYUU Tetsu (od 6 tomu)
Gatunek: Akcja, Fantasy, Wojenne, Dramat
Publikowana w: Dengeki Bunko (ASCII Media Works)
Wydano: 2012
Ilość tomów: 8 [ongoing]
Anime: Zapowiedziane
Miejsca w rankingu Kono Light Novel ga Sugoi:
2013 - 2 miejsce
2014 - 10 miejsce
2015 - 3 miejsce

Opis:
Pewien młody chłopak mieszkający w Imperium Katjvarna, które jest w stanie wojny z sąsiednią Republiką Kioki, ma właśnie przystąpić do egzaminu oficerskiego. Nazywa się Ikta, jest leniwy, nienawidzi wojny i ugania się za spódniczkami, dlatego nikt nawet by nie przypuszczał, że stanie się dowódcą godnym nazwania go największym z generałów. Ten genialny strateg stara się jakoś przetrwać w tym ogarniętym wojną świecie, a ta książka opisuje jego burzliwe, pełne dramatów życie.

Opinia:
To doskonale napisana książka, jej bohaterowie są ciekawi i dobrze zarysowani, a autor pisząc opowieść o wojnie nie waha się zabijać postaci. [spoiler]I to nawet spośród głównych bohaterów.[/spoiler]
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2015 7:47 pm przez NoName, łącznie zmieniany 1 raz.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lis 21, 2015 7:03 am

Niestety opowieści o leniwych ale wybitnych oficerach nie kupowały mnie nigdy i raczej już nigdy nie kupią. Chyba uprzedziłem się do nich po Castle Fantasi 2 + Gate utwierdziło mnie w tym przekonaniu.
Abstrahując już od tego, że autorom LN książki o strategiach wojennych nigdy nie wychodzą...

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » ndz lis 22, 2015 2:10 pm

Po pierwsze zarzucam linkiem do strony która działa, w przeciwieństwie do LNDB które zachowuje się bardzo różnie pomimo używania tej samej przeglądarki na tym samym komputerze: https://www.mangaupdates.com/series.html?id=113541

Co do samej serii, brzmi dość zachęcająco, choć opowieści wojenne to niezbyt moja działka. Dużo zależy od tego czy nie będzie za krwawe i czy będzie się trzymało kupy. Daje może.

Ensukara
Status: Offline

Post autor: Ensukara » pt cze 16, 2017 9:10 am

Chętnie kupię, gdy wyjdzie. Anime bardzo dobre, a novelka też przeczytałem 6 rozdziałów po angielsku.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt cze 16, 2017 10:21 am

Nie wiem. Anime oglądałem parę odcinków, ale jakoś urwałem i nie pamiętam dlaczego.
Ale z tego co pamiętam to seria była przeciętna, a jeśli chodzi o LN to mam już kilkanaście których chciałbym dużo bardziej.

Dopisane później.
Już nawet przypomniałem sobie czemu to dropłem. [spoiler]Bo czerwonowłosa powiedziała że zabiłaby głównego bohatera jakby dostała taki rozkaz. [/spoiler]
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości