Rakudai Kishi no Eiyuutan (LN)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłbyś tę light novel jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
48
46%
Może
18
17%
Nie
38
37%
 
Liczba głosów: 104

Crypto
Status: Offline

Rakudai Kishi no Eiyuutan (LN)

Post autor: Crypto » ndz paź 25, 2015 1:15 pm

ObrazekObrazek
Tytuł: Rakudai Kishi no Eiyuutan
Autor: Misora Riku
Ilustracje: Won
Liczba tomów: 08 (Ongoing)
Gatunek: Akcja, Komedia, Dramat, Ecchi, Fantasy, Romans,
Wydawca japoński: SoftBank Creative (GA Bunko)
Opis: W świecie gdzie można zmienić swoją duszę w broń, tzw. „przyrząd”, istnieją nowocześni czarodzieje, nazywani magicznymi rycerzami. Według swoich zdolności, w tym ilości posiadanej mocy magicznej, oceniani są w skali od A do F. Ci najpotężniejsi mający rangę A podobno rodzą się raz na dekadę. Z określoną ilością mocy magicznej się rodzi i nie można zmienić jej poziomu. Szkolą oni swoje zdolności na specjalnych uczelniach.
Ikki Kurogane pochodzi z zasłużonej dla Japonii rodziny rycerzy, pomimo to posiada ilość mocy magicznej na poziomie zaledwie 1/10 przeciętnego studenta. Dla rodziny jest więc problemem, według systemu oceniania ma najniższą rangę, a w Akademii Hagun, do której uczęszcza nie pozwalano mu walczyć i musi powtarzać rok. Jego przezwisko to „Najgorszy”. Jednakże nie jest to osoba, która się poddaje przeciwnościom losu.
Pewnego dnia wchodząc do swojego pokoju w akademiku wpada na przebierającą się Stellę Vermillion, przybyłą z małego europejskiego kraju księżniczkę o impulsywnym temperamencie. Posiada ona moc magiczną na poziomie A, lecz musiała ciężko pracować, aby okiełznać tak dużą moc. Przybyła do obcego kraju, gdyż obawiała się, że zostając w ojczyźnie przestanie rozwijać swoje umiejętności. Okazuje się, że według nowej polityki szkoły uczniowie podobnych klas mają mieszkać razem. Ponieważ jednak Stella i Ikki nie mają swoich odpowiedników, jako najlepsza i najgorszy dostali wspólny pokój.
W wyniki niezręcznej sytuacji dochodzi do kłótni, a dyrektor szkoły proponuje pojedynek, na który „Najgorszy” Kurogane przystaje, budząc ogromne zdziwienie Stelli. Cóż, czy aby na pewno stosowany system oceniania oddaje prawdziwe możliwości magicznego rycerza?
A tymczasem nadchodzi Festiwal Siedmiu Gwiazd Sztuki Ostrzy, gdzie mierzą się uczniowie 7 japońskich akademii magicznych rycerzy.
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz paź 25, 2015 3:34 pm przez Crypto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz paź 25, 2015 1:32 pm

Jestem na tak, jedyny tytuł, który jako-tako się wybija na tle podobnych serii w tym sezonie. Poza tym - to nie harem, więc nie wiem, co robi w gatunkach. Ikki i Stella w czwartym odcinku anime zostają parą, to samo dzieje się na końcu pierwszego tomu ln.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » ndz paź 25, 2015 2:07 pm

Ja poczekam z oceną do końca sezonu, ale faktycznie wybija się z tłumu, i faktycznie nie jest haremem.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz paź 25, 2015 8:49 pm

Jak wyżej. Generalnie wygląda to to ciekawie a i generalnie jakieś pisane ecchi od czasu do czasu fajnie jest poczytać, więc brałbym.

Botan
Status: Offline

Post autor: Botan » pn paź 26, 2015 10:42 am

A gdzie własna opinia?

Nie dziwi mnie, że ktoś wrzucił tę propozycję :)
Cóż, dobrze, że przynajmniej po prostu skopiowałaś mój trochę pokraczny opis z Shindena (przygotowany dla LN zanim jeszcze anime wyszło), zamiast wprowadzającego trochę w błąd opisu z ANN czy czegoś innego.

Przeczytałem trzy tomy tej LN.
Potwierdzam, jeżeli definicja haremu to "trzy lub więcej osoby będące romantycznie zainteresowanie w bohaterze" wówczas 3 pierwszy tomy nie zaliczają się. Dalej nie wiem.
Ogólnie można powiedzieć, że na końcu trzeciego tomu są na etapie narzeczeństwa.

Ogólnie pierwszy tom sprawiał wrażenie początku kiepskiej i dość ekstremalnej haremówki (incest), naprawdę wygląda to tak, że autor pod koniec pierwszego tomu stwierdził "do diabła z haremem, robię romans" :lol:

W jednym zdaniu opisać można to jako typową szkolno-magiczną turniejową LN, ale z romansem zamiast haremu. Jeżeli lubisz takie klimatu, tylko wkurzał cię tępy niemogący się zdecydować główny bohater i fakt, że wszystkie babki w okolicy rzucają się na bohatera, wówczas to jest kraina obiecana. Jeżeli ogólnie nie interesują cię klimaty z walczący uczniakami, wówczas nie masz po co zaglądać.

Zalety
Stella x Ikki
Niezłe opisy walk
Miło, że historia podkreśla wartość pracy w osiągnięciu sukcesu, a nie jakieś specjalne moce wzięte niewiadome skąd.
Wspomniałem o Stelli i Ikkim?

Wady
Pierwszy tom
Złoczyńcy (tak do 3 tomu) są jednowymiarowi, takie płytkie czarne charaktery. Ale jakaś grubsza afera pojawia się na horyzoncie.
Budowa świata uboga
Ogólnie fabuła jest mało zaskakująca

A i przy okazji, jeszcze inna recenzja z Youtuba (też z trzech tomów), po angielsku, w znacznej części zgadza się z moimi wnioskami

Rakudai Kishi no Cavalry Light Novel Review

Seria ma zalety, ale i wady, dlatego dałem może. Zależy, jakie inne pozycje będą na rynku podczas jej ewentualnego wyjścia. No i czy uda się poskromić moja ciekawość co do tego jak się skończy. A prowdzie raz mam ochotę ocenić ją na 5/10, raz na 7/10, nie mogę się zdecydować :lol:

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » śr paź 28, 2015 7:35 pm

A już się bałem, że zrobią z tego kolejne anime z durnym bohaterem i masą cycatych dziewczyn latających wokół niego. Na szczęście tak się nie stało i możliwe, że dostaniemy całkiem fajny romans. Krótko mówiąc, jestem na tak.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw paź 29, 2015 7:13 am

"Może", opis wydaje mi się bardzo znajomy, ale dałbym szanse i to nawet spore.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt paź 30, 2015 10:04 am

Chciałem zagłosować na "nie", powstrzymały mnie komentarze w temacie.
Sięgnąłem po anime. Natychmiast zagłosowałem na "nie". Tak głupiej, sztampowej tsundere już dawno nie widziałem.

Botan
Status: Offline

Post autor: Botan » pt paź 30, 2015 10:36 am

Canis pisze:Chciałem zagłosować na "nie", powstrzymały mnie komentarze w temacie.
Sięgnąłem po anime. Natychmiast zagłosowałem na "nie". Tak głupiej, sztampowej tsundere już dawno nie widziałem.
> Stella Tsundere
> Wyznaje uczucie w czwartym odcinku / końcu pierwszego tomu / 10 rozdziale mangi

Ogólnie opinie tych, co mieli kontakt z większą częścią materiału, są zgodne, że ona ma 10-30% "tsun" i 90-70% "dere".
Po jednym pierwszym odcinku nie ma co wyrabiać sobie opinii. Jak ktoś chce tych sprawdzić o co chodzi, to niech obejrzy sam 4 odcinek a potem robi jak uważa.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt paź 30, 2015 12:10 pm

Żeby nie było, jestem po 4 odcinkach.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt paź 30, 2015 3:23 pm

Abstrahując już od tego, czy Stella ma w sobie więcej tsun czy dere...
Czego oczekujesz Canis po tsundere? :P klasyczna tsundere jest postacią tak przewidywalną jak klasyczna yandere. Po prostu niektórzy to lubią, inni nie a innym to nie przeszkadza ;)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt paź 30, 2015 4:22 pm

Grey, mi to zwykle też nie przeszkadza, mało tego, kilka tsundere jest moimi ulubionymi postaciami. To co mi tu nie leży to sposób przedstawienia bohaterów, nie tylko Stelli. Na razie nie rzuciłem anime bo fabuła zapowiada się nieźle, ale gdybym miał możliwość zakupu książki, podziękowałbym.

Botan
Status: Offline

Post autor: Botan » sob gru 12, 2015 7:26 pm

Taki tam spoiler z 9 tomu dotyczący Stelli i Ikkiego.

[spoiler]Poszli na całość.

PS. Nie, nie ma szczegółowych opisów, to nie taki typ serii[/spoiler]

Skyam
Status: Offline

Rakudai Kishi no Eiyuutan (LN)

Post autor: Skyam » czw kwie 04, 2019 7:45 am

Wszystkie komentarze mają w sobie trochę racji jednak uważam że LN jest jak najbardziej do polecenia, przyjemnie się czyta. Romans jak nanajbardziej pasuje do niej, mamy też bardzo inteligentnego głównego bohatera. Gdybym mógł wystawić ocene byłaby to mocne 8/10

Dracor
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 26, 2020 8:55 pm
Gender:
Status: Offline

Rakudai Kishi no Eiyuutan (LN)

Post autor: Dracor » czw lis 26, 2020 9:08 pm

Light novel jeszcze nie przeczytałem, ale anime posiadało:
-kompetentnego głównego bohatera
-szybki rozwój romansu
-głównego bohatera odrzucającego harem dla jedynej miłości
Jak dla mnie już te 3 rzeczy sprawiają że jest warte obejrzenia, a na dodatek było zajebiste. Light novel zawiera kontynuacje i jak dla mnie to to jest wystarczający powód żeby ją kupić.

exori
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 08, 2020 7:53 pm
Status: Offline

Rakudai Kishi no Eiyuutan (LN)

Post autor: exori » ndz gru 20, 2020 10:52 am

Anime się mi bardzo podobało. Jakby nowelka pojawiła się w języku polskim to od bym całą serie zaprenumerował :angel:

FredPL
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 27, 2020 10:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Rakudai Kishi no Eiyuutan (LN)

Post autor: FredPL » pt sty 15, 2021 10:35 am

Wygląda na to, że (jeśli pominiemy fanowskie tłumaczenia) pozostaje czytanie wersji anglojęzycznej, podobnie zresztą jak z Arifuretą czy How NOT to summon a Demon Lord. Propozycja pojawiła się 5 lat temu i jeśli do tej pory nikt tego u nas nie wydał to raczej już nikt się za to nie zabierze.

exori
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 08, 2020 7:53 pm
Status: Offline

Rakudai Kishi no Eiyuutan (LN)

Post autor: exori » pn mar 08, 2021 6:31 pm

FredPL pisze:
pt sty 15, 2021 10:35 am
Wygląda na to, że (jeśli pominiemy fanowskie tłumaczenia) pozostaje czytanie wersji anglojęzycznej, podobnie zresztą jak z Arifuretą czy How NOT to summon a Demon Lord. Propozycja pojawiła się 5 lat temu i jeśli do tej pory nikt tego u nas nie wydał to raczej już nikt się za to nie zabierze.
Na pewno tak będzie. U nas w kraju z LN to się sprzedadzą wyłącznie serie które są na najwiekszym TOPie. Każda mniej znana to będzie najpewniej wtopa dla wydawnictwa Sam bym "Rakudaia..." zakupił nawet angielski tomik , ale z tym trochę jest problem:/

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Rakudai Kishi no Eiyuutan (LN)

Post autor: Just » ndz kwie 11, 2021 12:23 pm

No niestety jesteśmy skazani na angielskie wydanie od SolPressa jak ktoś chce mieć fizyczną kopię. Szkoda tylko, że kolejne tomy co pół roku wychodzą, a że jest ich dopiero 5 - już w tym momencie cykl wydawniczy będzie jeszcze trwał ponad 6 lat. No i wiadomo - cena 15$ za tom + koszty wysyłki.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Rakudai Kishi no Eiyuutan (LN)

Post autor: Tomek » ndz lis 19, 2023 12:20 am

J-Novel Club zapowiedziało angielskie wydanie LN "Chivalry of a Failed Knight":
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... es/.204498

Wspominam o tej konkretnej serii, bo to bardzo miłe zaskoczenie dla jej fanów. Przypominam, że poprzedni, anglojęzyczny wydawca serii Sol Press zbankrutował (właściciel ulotnił, gdy zaczęły się problemy finansowe, a japoński licencjodawca musiał osobiście interweniować w amerykańskim sądownictwie, bo nie dostawał kasy za sprzedawane tomy):
viewtopic.php?p=278530#p278530

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości