Regulamin działu "Wasze propozycje"

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
Zablokowany
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Regulamin działu "Wasze propozycje"

Post autor: wataken » pt lip 10, 2015 8:10 am

Aby usprawnić działanie tego działu naszego forum powstał ten oto regulamin, zachęcam aby się z nim zapoznać

1. Przed dodaniem propozycji tytułu, który chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w Polsce, upewnij się, że dany tytuł nie został już przez kogoś zaproponowany. Najłatwiej zrobić to wpisując w googla "tytuł + waneko", jeżeli manga/LN ma już u nas swój temat to w większości przypadków pojawi się on na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

2. Pamiętaj, aby dodać ankietę do swojej propozycji. Jak wyglądają przykładowe ankiety można spokojnie zobaczyć w innych, już istniejących, propozycjach, jeżeli macie problemy techniczne związane z jej utworzeniem/dodaniem okładek to napiszcie w odpowiednim wątku na forum/wyślijcie PW do jednego z moderatorów/administratorów forum.

3. KAŻDA propozycja musi zawierać WŁASNĄ, możliwie obszerną, opinię o mandze albo LN i uzasadnienie, czemu dana manga/LN'ka powinna zostać wydana w Polsce.

4. Pamiętajcie - pod żadnym pozorem nie wolno linkować stron ze skanlacjami. Jak najbardziej dopuszczalne są za to strony pokroju Baka Updates/Anime News Network/ itp.

5. Jeżeli chcesz skomentować jakąś propozycję, pamiętaj aby napisać coś więcej niż tylko krótkie "Tak/Nie", jeżeli nie macie jakiś argumentów na poparcie swojej decyzji należy tylko oddać swój głos w ankiecie. Posty nie spełniające warunku "moja decyzja + kilka słów/argumentów czemu tak myślę" będą traktowane jako zwykłe nabijanie postów i najpewniej kasowane.

W przypadku niestosowania się do regulaminu użytkownik zostanie upomniany słownie. Jeśli użytkownik nadal będzie łamał regulamin, będzie upomniany "ostami" (ostrzeżeniami) do czasu zablokowania konta.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Botan
Status: Offline

Re: Regulamin działu "Wasze propozycje"

Post autor: Botan » pt lip 10, 2015 8:49 am

wataken pisze:
3. KAŻDA propozycja musi zawierać WŁASNĄ, możliwie obszerną, opinię o mandze albo LN i uzasadnienie, czemu dana manga/LN'ka powinna zostać wydana w Polsce.
A co w przypadku, kiedy nie można posiadać opinii, bo np. dana LN nie jest dostępna w znanym języku osobie proponującej tytuł? Wtedy można co najwyżej bazować na opiniach z neta od osób, które znają japoński, ewentualnie przeczytało się inne dzieła tego autora i na tej zasadzie chce się zaproponować coś od niego? Będzie to dopuszczalne?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Re: Regulamin działu "Wasze propozycje"

Post autor: wataken » pt lip 10, 2015 8:54 am

Botan pisze:
wataken pisze:
3. KAŻDA propozycja musi zawierać WŁASNĄ, możliwie obszerną, opinię o mandze albo LN i uzasadnienie, czemu dana manga/LN'ka powinna zostać wydana w Polsce.
A co w przypadku, kiedy nie można posiadać opinii, bo np. dana LN nie jest dostępna w znanym osobie proponującej tytuł? Wtedy można co najwyżej bazować na opiniach z neta od osób, które znają japoński, ewentualnie przeczytało się inne dzieła tego autora i na tej zasadzie chce się zaproponować coś od niego? Będzie to dopuszczalne?
Cóóóż, jak dla mnie do propozycji należy wrzucać tylko i wyłącznie rzeczy, które się przeczytało samemu. Takie "a se wrzucę bo wygląda fajnie, skopiuję opis z tanuki, streszczę kilka komentarzy innych i połączę je w coś, co przypomina moją opinię" jak dla mnie nie ma większego sensu. Ja na przykład nigdy bym nie zaproponował czegoś, czego nawet nie czytałem. A bazowanie na innych dziełach tego autora też nie zda egzaminu, taki np. Stephen King ma dużo fajnych/b. fajnych książek, ale też kilka słabych. W jego przypadku można by powiedzieć, że skoro Zielona Mila jest fajna to wszystko inne też, więc wydawaj Waneko, wydawaj. Przykład "zczapy" ale chyba oddaje sens.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt lip 10, 2015 8:56 am

I na przyszłość pytania do regulaminu wrzucajcie gdzie indziej, niedługo przerzucę te posty które już się tu znalazły i zamknę ten temat dla komentowania (tak aby to co najważniejsze zawsze było na górze) + doprecyzuję regulamin.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Zablokowany

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości