Tetsugaku Letra

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Postawiłbyś/aś tę serię na swojej półce?

Tak
32
53%
Nie
16
27%
Może
12
20%
 
Liczba głosów: 60

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tetsugaku Letra

Post autor: Angu » śr lip 01, 2015 9:12 pm

Jaki typ człowieka jest w stanie zmienić życie innej osoby?

Obrazek

Tetsugaku Letra
Autor: Sumomo Yumeka
Liczba tomów: 6 (seria zakończona)
Gatunek: dramat, okruchy życia, sport (tj. taniec), szkolne życie, komedia (tak trochę)
Wydawca: Shogakukan
Linki: MAL Baka-Updates

Opis: Ichinose Kimitaka w gimnazjum uczył swoich kolegów gry w koszykówkę. Pomimo swojego doświadczenia w sporcie, jego kumple szybko przewyższyli go w grze. Duma i zazdrość Kimitaki spowodowała pewien incydent, przez który został odtrącony i znienawidzony przez kolegów.

Kiedy będąc na dachu szkoły, chciał wyrzucić swoje specjalne buty do gry w koszykówkę, spotyka dziewczynę, Fujimoto Takarę. Rówieśniczka w tym samym momencie też przymierzała się do wyrzucenia swojego obuwia, do tańca. Przez swój wysoki wzrost, duże stopy i wielkie dłonie nie była w stanie realizować swojego ukochanego hobby, tańca hiszpańskiego.
Nasz bohater nakłonił dziewczynę do spróbowania swoich sił w koszykówce. Oboje wymieniają się butami, które mieli wyrzucić.

Rozpoczyna się szkoła średnia. Kimitaka dowiaduje się, że Takara rzeczywiście zaczęła grać w koszykówkę i dobrze jej to idzie. Zmieniła swoje życie na lepsze i jest szczęśliwa.
W przeciwieństwie do naszego bohatera, który cały czas stoi w miejscu, nie ma hobby i przyjaciół. Czy wraz z nowym rokiem szkolnym, Kimitaka będzie w stanie
zmienić swoje życie?

Coś od siebie:
Manga o bohaterach, którzy starają się coś w swoim życiu zmienić, znaleźć coś w czym są dobrzy i w czym mogą się realizować. Ostrzegam, że co poniektórych może przetłoczyć ilość dramy w pierwszych trzech rozdziałach, ale potem atmosfera nie jest już taka ciężka i manga to bardziej okruchy życia. Pojawiają się też wstawki komediowe, dzięki czemu nastrój komiksu jest całkiem dobrze wyważony.
Postacie poboczne nie są tylko tłem. Większość ma swoje pięć minut, dzięki czemu możemy poznać ich przemyślenia i historię. Aktywnie biorą udział w wydarzeniach w mandze.
Podczas lektury towarzyszy nam charakterystyczna i piękna kreska pani Sumomo Yumeki, znanej między innymi z dość popularnego "Watashitachi no Shiawase na Jikan". Jeżeli spodobała Ci się ta manga, to powinno Ci się też spodobać Tetsugaku Letra. Moim zdaniem nie jest to stricte ani shounen ani shoujo, przez to manga może spodobać się każdemu, kto lubi dobrą historię, bez szybkiego tempa akcji. Nie jest to też typowa seria sportowa, więc osoby nie lubiące tego gatunku też mogą być zadowoleni z lektury. Niech nie zniechęca Was też szkolne życie, ponieważ akcja nie dzieje się tylko w placówce edukacyjnej.
Kadry są czytelne, rysunki cieszą oczy. Manga posiada śliczne, klimatyczne okładki na które nie mogę się napatrzeć.
____________________________________________________________________
Mam nadzieje, że opis nie brzmi zbyt drętwo. Pierwszy raz starałam się tłumaczyć i bazować na opisie angielskim :<
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr lip 01, 2015 9:26 pm

Właśnie jakaś taka znajoma mi się ta kreska wydawała. Parę tytułów tej pani czytałam, a i widzę, że na malu ten mam jako planowany. Dramat lubię, okruchy lubię, taniec lubię, sport lubię, tomów sześć - jestem zainteresowana :)

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » śr lip 01, 2015 10:18 pm

Jak najbardziej na tak :) Opis jest interesujący,a nietypowe sportówki to coś co zdecydowanie lubię.Poza tym okładki są cudne :)
Obrazek

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw lip 02, 2015 1:39 pm

Yumeka. Czasem lubie sobie cos od niej przeczytac, a to zapowiada sie ladnie.

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Tetsugaku Letra

Post autor: Iris » sob wrz 23, 2017 1:02 pm

Jedna z moich ulubionych mang. Naprawdę rzadko się zdarza, by seria aż tak bardzo mnie wciągnęła. Yumeka ma talent do tworzenia realistycznych postaci, których losy wzbudzają w czytelniku ciekawość. Nie wiadomo, jak sprzedałby się komiks o takiej tematyce, ale ja jak najbardziej jestem za wydaniem. :D Przyda się coś nowego na rynku.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tetsugaku Letra

Post autor: Kuroneko » ndz wrz 24, 2017 3:52 pm

Wygląda ciekawie. Na pewno bym spróbowała.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Tetsugaku Letra

Post autor: Skolopendrokot » ndz wrz 24, 2017 5:20 pm

Lubię tego typu historie, a w dodatku w tych okładkach można się wprost zakochać. Na pewno bym kupiła.

Ksssa
Status: Offline

Tetsugaku Letra

Post autor: Ksssa » pn wrz 25, 2017 9:37 pm

Hmmm... Może bym kupiła... Gdyby wydali to w większych formatach, może nawet bardzo... Te okładki są prześliczne i mogłabym się na nie gapić i gapić. Z samego opisu wygląda interesująco, ale nie wiem, czy treść jest równie ciekawa. Mimo to jestem nastawiona na plus. :>

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Tetsugaku Letra

Post autor: mayhay » pn wrz 25, 2017 9:48 pm

Dobrze, że zawiesiłem oko na te okładki i skądś mi się skojarzyły, bo z opisu brzmi naprawdę przyjemnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości