Kingdom

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę mangę, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
39
47%
Może
14
17%
Nie
30
36%
 
Liczba głosów: 83

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: DarkNighty » ndz cze 21, 2015 9:12 pm

Obrazek
Tytuł: Kingdom
Autor: Hara, Yasuhisa
Gatunek: seinen, historyczny, akcja, dramat
Wydawca: Shueisha
Magazyn: Shuukan Young Jump
Tomy: 40+
Anime: dwa sezony (38 i 39 odcinków)

Opis: Epoka Walczących Królestw. W chińskim państwie Qin żyją dwaj niewolnicy, Shin i Hyou - obaj marzą, aby zostać największymi wodzami znanymi w całych Chinach. Kiedy Kyou otrzymuje możliwość pracy w pałacu, zgadza się i opuszcza wioskę. Wkrótce wraca śmiertelnie ranny i prosi Shina, aby udał się w jedno miejsce... Pozostawiona mapa doprowadza Shina do Ei Seia, następcy tronu wplątanego w walkę o tron z młodszym bratem.

Manga opowiada o długiej drodze, jaką muszą przejść Shin i Ei Sei, aby spełnić swoje marzenia. Pierwszy w drodze od niewolnika ku największemu wodzowi, drugi by utrzymać się na tronie i zjednoczyć całe Chiny.
Według mnie seria jest wybitna pod niemal każdym względem. Dopracowana fabuła ukazuje realia wojny i walki między państwami. Dodatkowo przeplatana jest intrygami na dworze i dążeniu ku władzy. Kłamstwa, spiski, wojenne strategie i walka. Tego zdecydowanie nie zabraknie czytelnikowi w Kingdomie.
Warto wspomnieć o wybitnej grafice. Z pewnością nie wszyscy doceniają jej urok, jednak jest bardzo klimatyczna i idealnie sprawdza się do scen batalistycznych, których jest bardzo dużo w tej serii.

Zdaję sobie sprawę, że wydanie 40-tomowej mangi graniczy z cudem, jednak tak mocno pokochałam ten tytuł, że musiałam go zaproponować. Byłabym w niebie, gdyby udało się wydać tę serie w formacie 2w1 (wtedy już tylko 20 tomików), co nie zmienia faktu, że nawet pojedyncze tomy zamówiłabym w prenumeracie.
Kingdom to NAJLEPSZY seinen, jaki czytałam. Nieznacznie przewyższa Monstera przez wzgląd na dużo ilość różnorodnych, przekonywujących postaci.

Więcej okładek TUTAJ
Przykładowe strony: 1 2 3
Ostatnio zmieniony ndz kwie 07, 2019 9:35 pm przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » ndz cze 21, 2015 10:41 pm

Jedna z najlepszych mang które czytałem. Klimat, postacie, kreska, walki - wszystko w tej serii jest świetne. Podobnie jednak jak w Berserku seria ta cierpi na słaby pierwszy arc. Mimo, że jest to seinen, to główny bohater i jego rozwój jest trochę shounenowy. Kupiłbym w każdym wydaniu. Szkoda, że pierwszy sezon anime został wykonany w fatalnym CGI, przez co wielu ludzi odbiło się od tej serii.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn cze 22, 2015 5:50 am

Fajna rzecz, ale za długa :) dlatego nie :) zawsze mówię nie tasiemcom ^^

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn cze 22, 2015 9:47 am

Nie. Choć anime mi się podobało i sama historia jest fajna i ciekawa, a postaci interesujące, to 40 tomów stanowi dla mnie barierę nie do przejścia. Mam Berserka, mam Bleach - wystarczy.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn cze 22, 2015 10:38 am

Choć w teorii manga ta jest dla mnie, to bardzo nie przepadam za historycznymi tytułami a jak jeszcze dodatkowo ma dramat w opisie to już całkowita kaplica. Opis mnie zniechęcił. Jestem na "nie".
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn cze 22, 2015 7:39 pm

Słyszałam dużo dobrego na temat tego tytułu, więc wstępnie jestem zainteresowana tym tytułem.

Abcd
Status: Offline

Post autor: Abcd » pn wrz 21, 2015 9:45 pm

Raczej nie czytam tego typu tytułów, ale Kingdom jest jednym z wyjątków. Sama byłam zdziwiona, że manga, w której główną rolę odgrywają bitwy i potyczki, mi się spodobała (może to zasługa bohaterów i historycznych klimatów?). Ilość tomów co prawda trochę odstrasza, ale nie zbieram wielu długich serii, więc kupiłabym tę mangę.

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » wt wrz 22, 2015 8:42 am

Chyba jestem za stara, żeby kupować 40 tomowe tasiemce. Mogłabym nie dożyć do końca serii :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt wrz 22, 2015 9:45 am

Reiha pisze:Chyba jestem za stara, żeby kupować 40 tomowe tasiemce. Mogłabym nie dożyć do końca serii :P
Zawsze możesz je zapisać w testamencie któremuś ze swoich dzieci ;)

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » wt wrz 22, 2015 1:29 pm

Do anime podchodziłem 2 razy. Zawsze kończyło się w okolicach 6 odcinka. Historia mnie nie wciągnęła na tyle by przeboleć straszną animację. ALE wersję mangową na 100% bym kupił, przynajmniej 2-3 tomy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » wt wrz 22, 2015 1:33 pm

Ramsey Ka,
Bo pierwszy arc jest dziwny i sporo słabszy od reszty. Widać autor na początku jeszcze nie był pewien jaki kierunek ma.obtać ta.seria. To seria z.gatunku "im dalej tym lepiej", ppd względerm zarówno fabularnym, jak i kreski. Samo anime też warto obejrzeć. Im dalj, tym mnie.tego kiczowego CGI. W drugim szonie użuwają już tego tylko w tle.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw paź 08, 2015 6:21 pm

Obrazek
Autor zapowiedział iż planuję zakończyć mangę na 100 tomach :P ANN

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt paź 09, 2015 11:43 am

Hahaha, przynajmniej widać koniec. Daleko, daleko w przód :D
Wypadałoby wydać tę serię już teraz, ponieważ potem przy 100 tomach, to już nikt jej nie ruszy xD
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » sob paź 10, 2015 9:01 pm

Nie zdzierżyłam anime, więc po mangę tym bardziej bym nie sięgnęła :/

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob paź 10, 2015 9:32 pm

Ernei pisze:Nie zdzierżyłam anime, więc po mangę tym bardziej bym nie sięgnęła :/
Akurat manga jest o niebo lepsza od anime :)
Nie żeby to miało znaczyć, że ma Ci się to podobać czy coś, tylko stwierdzam fakt :) sam za tego typu historiami nie przepadam, więc wiem co czujesz^^

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » sob paź 10, 2015 11:40 pm

Jestem w połowie drugiego sezonu anime. W ogóle nie chciałam tego tykać, ale przegrałam zakład z siostrą i innego wyjścia nie było. Pierwszy odcinek oglądałam w trzech podejściach, bo inaczej czułam jak mózg mi paruje i wycieka przez uszy, potem było troszkę lepiej. Drugi sezon zaczęłam już z własnej woli :) Ciekawi mnie "co dalej", więc pewnie po ostatnim odcinku sięgnę po mangę. Czy kupiłabym? Trudno powiedzieć. Manga byłaby na liście "może kiedyś", ale z każdym kolejnym tomem prawdopodobieństwo kupienia minimalnie spada. No chyba, że historia zrobi się NAPRAWDĘ wciągająca.

EDIT: no i historia zrobiła się NAPRAWDĘ wciągająca. Z "może kiedyś" status mangi zmieniam na "chętnie, poproszę!"
Ostatnio zmieniony sob sty 02, 2016 1:13 pm przez D.Lilith, łącznie zmieniany 1 raz.

darkstar123
Status: Offline

Post autor: darkstar123 » pt sty 01, 2016 6:44 pm

To jest prawdziwa historia przerobiona na fikcyjną :D Nie dość, że wciąga, to jeszcze dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. Przeczytałem setki mang i zbliżam się do 1000, ale Kingdom plasuje się w mojej najlepszej 10 :D

mojra19
Status: Offline

Post autor: mojra19 » sob sty 02, 2016 10:56 am

Słyszałam o tej mandze wiele dobrego i że jest zdecydowanie lepsza od anime, mam nadzieję że wyjdzie w Polsce. Jestem na TAK :)

Ps troszkę przeraża mnie ilość tomów :D

Katakurine
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Katakurine » ndz kwie 07, 2019 6:46 pm

Proszę poprawcie imię Kyou na Hyou w opisie. Samą mangę kupiłabym z miłą chęcią gdybym miała na nią pieniądze. Historia w niej zawarta jest bardzo ciekawa i rozbudowana, czego brakowało mi we wszystkich historycznych mangach i anime.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Kingdom

Post autor: Bukafo » pn kwie 08, 2019 1:17 am

Ja tam podziękuję za tego typu tasiemca.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości