Rokka no Yuusha (LN)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę light novel jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
99
66%
Może
28
19%
Nie
24
16%
 
Liczba głosów: 151

Botan
Status: Offline

Rokka no Yuusha (LN)

Post autor: Botan » ndz cze 21, 2015 2:51 pm

[center]Obrazek [/center]

Tytuł japoński: 六花の勇者 Rokka no Yuusha
Tytuł alternatywny: Rokka: braves of the six flowers, Heroes of the Six Flowers
Autor: Ishio Yamagata
Ilustrator: Miyagi
Gatunek: akcja, przygoda, fantasy, tajemnica
Wydawca: Shueisha (Super Dash Bunko; Dash X Bunko)
Wydano: 2011 - trwa
Ilość tomów: 5 (6 wychodzi 24 lipca 2015)
Anime: Tak, premiera w lipcu 2015
Manga: Tak

Link do Light Novel Database

Opis:
Kiedyś na kontynencie pojawił się Demon, którego celem było zabicie wszystkich ludzi. Służyło mu 10 000 istot znanych jako Kyoma. Nikt i nic nie mogło go powstrzymać.
Dopiero pojawienie się Świętej zmieniło to. Pokonała ona Demona na wschodnim skraju kontynentu. Ale według niej Demon nie zmarł i pewnego dnia powróci. Wtedy bogini losu wybierze sześcioro wojowników i obdarzy ich mocą, aby mogli oni ocalić świat. Nie pięcioro, nie siedmioro, tylko sześcioro. I tak też się się stało dwa razy. Gdzieś na ciele wybranych pojawia się wówczas znamię o kształcie kwiatu, stąd też ci wojownicy są znani jako „Sześć Kwiatów”

Wraz z zbliżaniem się czasu odrodzenia Demona po raz trzeci Adlet, chłopak nazywający się najsilniejszym człowiekiem na świecie, zostaje wybrany jako jeden z Sześciu Kwiatów.
Jednakże, kiedy bohaterowie przybywają na miejsce spotkanie blisko miejsca spoczynku Demona okazuje się, że jest ich siedmioro. Wniosek jest oczywisty. Pomiędzy nimi jest oszust, będący śmiertelnym wrogiem. Są zdezorientowani przez tą nieprawdopodobną sytuację, a pomiędzy wybrańcami szerzy się podejrzliwość i paranoja.

I tak w gęstym lesie rozpoczyna się zażarta walka pomiędzy bohaterami.


Dodatkowe informacje
Link do zapowiedzi anime:
Zapowiedź wersja 0
Zapowiedź wersja 1
Zapowiedź wersja 2
Jedno wyjaśnię, w noweli nie ma pokazane, że akcja dzieje się w prekolumbijskiej Ameryce, to wymysł twórców anime.


Krótka opinia - dlaczego warto:

Cóż, nie jestem znawcą literatury, to mówię na wstępie, ale ta książka przypadła mi do gustu. Jest pełna akcji i walk (są one krótkie i intensywne), ale także tajemnic/spisków i problemów do rozwiązania, dzięki czemu nie nudzi, ale wciąga i ciągle zaskakuje. W trakcie czytania poznajemy bohaterów, także ich wady i przeszłość, to samo można powiedzieć o przeciwnikach. Dzięki temu to jeden z tym przypadków, kiedy bohaterowie wydają się dość realny postaciami i ciekawi nas ich los.
Są oni różnorodni, od 13-letniej dziewczynki do dojrzałej kobiety-matki, także ich zdolności są dość ciekawe (Święta Prochu Strzelniczego, Święta Bagna). Fabuła wydaje się być nieźle skonstruowana bez jakiś rażący błędów. Cieszy brak "fillerów", przydługich opisów czy innych pobocznych nabijaczy stron, są obecne dość liczne retrospekcje, ale są pomocne w poznawaniu bohaterów i wyjaśnianiu obecnych wydarzeń, także nie przeszkadzały mi.
Dodatkowo w książce brak wyraźnych motywów zrozumiałych tylko dla fanów mangi i anime, wydaje mi się, że zwykli fani fantasy też mogą ją nabyć. Styl ilustracji również jest niecodzienny. W książce są umieszczone na początku każdego rozdziału.
A i zero ecchi, pantsu czy haremu (na pewno do 3 tomu).

Parę spraw praktycznych
Do tej pory autor z tego co wiem wydał wcześniej tylko jedną serię LN, Book of Bantorra, która miała 10 tomów. Biorąc pod uwagę z góry narzucony czas do przebudzenia "Majin'a" czyli miesiąc, i fakt że nie ma jako tako fillerów, myślę, że też skończy się na 10 tomach.
Istnieje też manga, ale według ludzi, którzy czytali książkę i mangę, jest ona kiepska, zmienia charakter postaci i historię, jednym słowem pod jej kątem padały ostre słowa. Także w przypadku tej historii, jeśli coś zasługuje na wydanie, to właśnie LN, a nie manga.

I element humorystyczny, to wciąga:
Komentarze pod zapowiedziami anime lato 2015
W skrócie. Jedna osoba mówi, że anime wygląda obiecująco. Ktoś się pojawia i mówi, że przeczyta dwie pierwsze książki i da znać czy są dobre.
Później wraca i stwierdza, że spał w nocy tylko 2 godziny, a jego rekomendacja brzmi "Idź natychmiast to przeczytać". Pisze też, że jedyna wada jaką dostrzega, to to, że pierwsze 3 czy 4 rozdziały trochę się dłużyły (zgadzam się z tym) no ale skończyło się na tym, że przeczytał 4 tomy na raz.

Ponieważ jak widzę nie tylko ja zwróciłem uwagę na illustracje, dorzucam link to przykładowych.

Kolorowe przedstawienie postaci

Przykładowa ilustracja na początku rozdziału

PS. nie będą spamił nowelkami, góra 1 na miesiąc. I żadnych haremów.
Ostatnio zmieniony czw lip 02, 2015 10:00 pm przez Botan, łącznie zmieniany 10 razy.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » ndz cze 21, 2015 3:05 pm

Jak nie przepadam za LN, tak tutaj opis jest dość interesujący, a i okładka bardzo mi się podoba... daję "może".

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz cze 21, 2015 3:23 pm

Dobra, brzmi ciut lepiej niż te wszystkie taśmowo tu ostatnio wrzucane bzdety. Choć mam co czytać i co kupować, więc tylko "może".

mysz
Status: Offline

Re: Rokka no Yuusha (LN)

Post autor: mysz » ndz cze 21, 2015 3:45 pm

Botan pisze: Jednakże, kiedy bohaterowie przybywają na miejsce spotkanie blisko miejsca spoczynku Demona okazuje się, że jest ich siedmioro. Wniosek jest oczywisty. Pomiędzy nimi jest oszust, będący śmiertelnym wrogiem. Są zdezorientowani przez tą nieprawdopodobną sytuację, a pomiędzy wybrańcami szerzy się podejrzliwość i paranoja.
O to to to!

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz cze 21, 2015 4:08 pm

Tak jak poprzednicy, obszerna własna opinia i opis mnie zainteresowały. No i jakby nie miało więcej niż 10 tomów, to tym bardziej byłabym skłonna kupić. Też jestem na "może".
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz cze 21, 2015 6:59 pm

Wow napisał to autor Bantorry? Anime kiedyś mi się podobało... w lipcu przekonam się jak wyjdzie anime na podstawie tej novelki :P
dałem może, ale pewnie gdyby wyszło to bym kupił.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » ndz cze 21, 2015 10:36 pm

Wow, szacun za taki opis, ale akcja i wojownicy to nie moja działka więc raczej nie kupię.

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » śr lip 01, 2015 3:52 pm

Jestem na tak — opis ciekawy, okładka super minusem jest tylko to, że seria ma 5 tomów i nadal powstaje.

Botan
Status: Offline

Post autor: Botan » czw lip 02, 2015 9:58 pm

Skoro sezon polowań na LN dzięki Kotori został otwarty...
Fenek Alfa pisze:Wow, szacun za taki opis, ale akcja i wojownicy to nie moja działka więc raczej nie kupię.
Fakt.
Przynajmniej walki są liczne, ale krótkie, nie są przeciągane.

Ponieważ jak widzę nie tylko ja zwróciłem uwagę na illustracje, dorzucam link to przykładowych.

Kolorowe przedstawienie postaci

Przykładowa ilustracja na początku rozdziału

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw sie 27, 2015 5:54 pm

Uważam, że pozycja jest godna uwagi. Ciekawi bohaterowie jak i nie oklepana fabuła. Walki z tego co czytam w komenatrzach nie są przeciągane co jest dużym plusem. Ilustracje sa ładne (szczególnie kolorowe). Nie wiem jakby sie czytało bo nie czytałam nic z pozycji autora, ale mam nadzieje, że moge liczyć na przyjemne LN ;)
Ostatnio zmieniony czw sie 27, 2015 8:50 pm przez Cavaliere, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw sie 27, 2015 8:03 pm

Jestem w trakcie oglądania anime i jestem jak najbardziej za wydaniem :D

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » pn paź 05, 2015 10:21 pm

Właśnie skończyłam oglądać anime i jestem zachwycona :D Light novelka natychmiast trafiłaby na moją półeczkę, w dodatku jeszcze na honorowe miejsce :D Co prawda potrzeba było 2-3 odcinków, żeby faktycznie się rozgrzało, ale potem jest odjechane - masa plot-twistów i główkowania, razem ze świetnymi walkami i interakcjami między postaciami, w tym sporo łamania archetypów anime (ostatni odcinek, LOL :D :D :D).
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2015 1:26 pm przez Ernei, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt paź 06, 2015 11:00 am

Anime bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, więc LN z chęcią bym kupił.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt paź 06, 2015 6:09 pm

Żałuję, że dałem może ;) jestem pewny, że bym to kupił, mogłem dać "tak" ^^ ta LNka jest... stosunkowo powieściowa, a że okładki i nieliczne obrazki są takie pół-mangowe zaledwie (tzn. nie mają w sobie tego, co fanów fantasy od mang odrzuca) to może i by się sprzedało wśród fanów zwykłej fantastyki xD

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pt sty 01, 2016 9:35 pm

Obejrzałem anime i co mogę powiedzieć? Kupiłbym bez chwili wahania, bardzo przyjemnie spędzony czas. Uwielbiam jak jakiś tytuł nie podaje wszystko na tacy tylko trzeba samemu czasem do czegoś dojść, tutaj ten klimat był zachowany bardzo długo. Zdecydowanie na tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » pt sty 01, 2016 9:48 pm

Ja też zdecydowanie bym kupiła :D Anime było świetne,ale raczej nie będzie kolejnego sezonu,wiec super by było jakby Rokka się doczekała polskiego wydania :) Szczególnie,że ta końcówka to jedno wielkie WTF :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pt sty 22, 2016 10:12 pm

Jestem na tak. Anime pozostawia niedosyt, a kontynuacja raczej (prędko) nie powstanie. :|

Bardzo podobały mi się charaktery postaci. Autorowi udało się wykreować głównego
bohatera, który jest dobry, w tym, co robi, ale nie najlepszy. To bardzo przyjemna odskocznia od bipolarnego układu, jaki jest do mdłości wałkowany w mangach i LN: shounenowy niedorajda, który 'rośnie w siłę' żeby w ostatnim tomie osiągnąć boski status versus koks-wymiatacz, który jest najlepszy we wszystkim.
Polubiłam prawie całą obsadę (oprócz tej rzygającej :x dziewczynki i Flamie).
Inny plus: nie wiem, jak z LN, ale anime nie obrażało inteligencji widza. Zmuszało do samodzielnego rozgryzania zagadki. 8-)
Obrazek

Habaneroo
Status: Offline

Post autor: Habaneroo » ndz cze 05, 2016 6:51 pm

Jak zwykle anime pozostawilo niedosyt, ogromny niedosyt. Fabuła wydaje się na początku prosta, a potem szok. Niezwykle inteligentna i interesująca rozgrywka. A końcówka w anime chyba wszystkich rozbawila do łez, jeszcze w tym życiu musze się dowiedzieć jak to wszystko się kończy! Jestem fanką takich "gier" - sherlock Holmes czy mangowy doubt i te sprawy.

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » czw cze 30, 2016 9:52 pm

Duuuuuży spojler. Nie polecam.

[spoiler]7 jest główny bohater, a ta w białych włosach, co jest pół demonem zabiła rodziców głównego bohatera.[/spoiler] Średnia seria, nie wkręciłem się w to, od początku było wiadome kto jest 7. I postacie też są średnie. Raczej nie kupiłbym
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt lip 01, 2016 11:33 pm

https://twitter.com/yenpress/status/748974754413981696

Yen Press wyda Rokkę - LN i mangę :D
Kiedy u nas? ;<
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości