Black Bullet (Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę LN, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
53
58%
Może
12
13%
Nie
26
29%
 
Liczba głosów: 91

Dzikusek
Status: Offline

Black Bullet (Novel)

Post autor: Dzikusek » wt cze 16, 2015 11:10 pm

ObrazekObrazek
------>Reszta tomów<------
Tytuł: Black Bullet
Autor: Kanzaki Shiden
Ilustracje: Ukai Saki
Liczba tomów: 07 (Ongoing)
Gatunek: Akcja, Dramat, Horror, Romans
Wydawca japoński: ASCII Media Works (Dengeki Bunko)
Opis: Rok 2021 zapisał się tragicznie w historii jako desperacka próba odparcia inwazji potworów, zwanych Gastrea. Teoretycznie największe niebezpieczeństwo zostało zażegnane, jednak zdziesiątkowana ludzkość, nadal narażona na atak bestii, jest zmuszona do życia w specjalnych strefach otoczonych olbrzymimi monolitami z varanium, specjalnej substancji, która jako jedyna sprawdza się w walce z krwiożerczymi monstrami. Lecz jest jeszcze nadzieja, gdyż niespodziewanie zaczęły się rodzić dziewczynki, którym zainfekowana krew daje zdolności do walki z Gastreami. Dzieci te (zwane Wyklętymi) są traktowane z obrzydzeniem i strachem przez społeczeństwo, mimo że bez nich ludzie byliby skazani na zagładę. W Japonii powstają jednak specjalne agencje, które zajmują się ochroną cywili przed niespodziewanymi atakami potworów. W jednej z nich pracuje nastoletni Rentarou Satomi, opiekujący się dziesięcioletnią, obdarzoną nadnaturalnymi mocami Enju, która podobnie jak jej koleżanki po fachu walczy w obronie mieszkańców Tokio.
https://www.mangaupdates.com/series.html?id=83411

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » śr cze 17, 2015 11:36 am

Anime mnie zniechęciło.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yerdiee » śr cze 17, 2015 11:07 pm

Anime było moim zdaniem bardzo słabe aczkolwiek koncepcja niezła. Szkoda że spieprzona. Dałam "może". Może novelka bardziej by mnie przekonała, dałabym szansę.

NoName
Status: Offline

Post autor: NoName » czw cze 18, 2015 5:25 pm

Ernei pisze:Anime mnie zniechęciło.
To nawet nie zbliżaj się 100 metrów do LN, bo animiec był podobno bardzo złagodzony. Autore tego chce być chyba japońskim odpowiednikiem G. Martina (w sumie podobno jest fanem Gry o Tron i serii Urubuchiego).

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » pn lip 04, 2016 5:40 pm

Podobno 5. tom ma być bardzo dobry, a anime obejmuje tylko cztery, więc jestem za wydaniem light novel. Tym bardziej jak anime ma być złagodzone.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » pn lip 04, 2016 5:53 pm

Jestem na tak, anime było dobre, a od NoName przeczytałem, że anime było złagodzone, więc pewnie NL będzie lepsze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » pn lip 04, 2016 6:05 pm

Jestem na tak, anime pomimo motywów których nie cierpię (bezsensownie wsadzona magia, bo muszą być magiczne nastolatki, małe mordercze dziewczynki) mi się podobało i chętnie bym poznał resztę historii :)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 12, 2016 11:33 pm

Na pewno bym nie kupił. Loli tłukące się z wielkimi insektami - dziękuję, ale z tego pociągu wysiadam. Zazwyczaj w miarę dobrze pamiętam fabułę przeczytanych/obejrzanych serii, ale w tym przypadku pozostała mi w głowie tylko sieczka, parę nie łączących się w całość scen i ogólne poczucie bezsensowności :<

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Black Bullet (Novel)

Post autor: KortezProPlayer » sob mar 16, 2019 11:13 pm

Jestem na tak :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości