Yahari Ore no Seishun Love Comedy (Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę light novel jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
126
64%
Może
29
15%
Nie
42
21%
 
Liczba głosów: 197

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » ndz lis 22, 2015 2:30 pm

Kupiłbym. Co prawda nie uważam jak niektórzy że to najlepszy tytuł na świecie 10/10 LNOTY EVERY YEAR, ale jest bardzo ciekawy.

Awatar użytkownika
KossteK
Posty: 39
Rejestracja: pt lis 06, 2015 10:41 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: KossteK » pt lis 27, 2015 8:27 pm

Czytałem dwa lub trzy początkowe tomy, jeśli ta seria dostanie zielone światło na naszym rodzimym rynku z miejsca zamawiam preorder.
Mój profil na Last.fm http://www.last.fm/pl/user/kosst3k

Awatar użytkownika
Vasto
Posty: 69
Rejestracja: sob cze 04, 2016 1:56 am
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Post autor: Vasto » wt cze 07, 2016 11:16 pm

Ja również bym kupował ten tytuł. Niby ktoś powie że zwykłe komediowe romansidło, ale główny bohater jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju. :)

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » czw cze 09, 2016 6:28 pm

Pierwszy sezon anime nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale drugi już wyraźnie zmienił moją opinie na pochlebną. Być może to wina adaptacji a historia w nowelce jest poprowadzona równo i dobrze przemyślana. Na tę chwilę ten tytuł jest na pierwszym miejscu na liście nowelek do wydania w Polsce.
Jestem bardzo na tak :D

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw cze 09, 2016 7:31 pm

Ishy pisze:Pierwszy sezon anime nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale drugi już wyraźnie zmienił moją opinie na pochlebną.
Że co? :shock: :shock: :shock:
Niby wiem, że są gusta i guściki + większość fanów tytułu traktowała obydwa sezony na równi...
ale dla mnie pierwszy sezon był świetny, drugi natomiast to shit którego nie zobaczyłem nawet do końca, z każdym kolejnym odcinkiem mózg krwawił mi coraz bardziej.
Niby wiem, że są gusta i guściki ale chyba bez przesadyzmu xD xD xD

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw cze 09, 2016 8:37 pm

Widziałem tylko anime. LN w ogóle nie ruszałem i nie mam zamiaru. Wolałbym wydać kasę na co innego. Jestem na NIE.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw cze 09, 2016 9:49 pm

Grey pisze:
Ishy pisze:Pierwszy sezon anime nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale drugi już wyraźnie zmienił moją opinie na pochlebną.
Że co? :shock: :shock: :shock:
Niby wiem, że są gusta i guściki + większość fanów tytułu traktowała obydwa sezony na równi...
ale dla mnie pierwszy sezon był świetny, drugi natomiast to shit którego nie zobaczyłem nawet do końca, z każdym kolejnym odcinkiem mózg krwawił mi coraz bardziej.
Niby wiem, że są gusta i guściki ale chyba bez przesadyzmu xD xD xD
Dla mnie też drugi sezon jest dużo lepszy od pierwszego. Może przez to, że faktycznie pierwszy to komedia romantyczna z większą ilością dramatu, a drugi sezon to głównie dramat, ewentualnie z komediowymi wstawkami z best girl Irohą.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » czw cze 09, 2016 11:45 pm

Drugi sezon jest zdecydowanie lepszy. Pierwszy był dosyć banalny, może półkę wyżej od podobnego Haganaia, ale w drugim nie wszystko jest podane na tacy. Zresztą oceny w internecie też Zoku ma lepsze.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » pt cze 10, 2016 12:21 am

Grey pisze:
Ishy pisze:Pierwszy sezon anime nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale drugi już wyraźnie zmienił moją opinie na pochlebną.
Że co? :shock: :shock: :shock:
Niby wiem, że są gusta i guściki + większość fanów tytułu traktowała obydwa sezony na równi...
ale dla mnie pierwszy sezon był świetny, drugi natomiast to shit którego nie zobaczyłem nawet do końca, z każdym kolejnym odcinkiem mózg krwawił mi coraz bardziej.
Niby wiem, że są gusta i guściki ale chyba bez przesadyzmu xD xD xD
A jednak. :P
Inne studia robiły sezony bodajże, stąd może kwestia reżyserowania niektórych kwestii. Nie wiem, nie umiem Ci wytłumaczyć. Hachiman mnie irytował w pierwszym sezonie i Yui, za to ta druga laska była jakaś taka... płytka. W drugim sezonie postawili bardziej na rozwój bohaterów i fabuły. Po prostu postaci zaczęły żyć w pełni palety barw, aniżeli w poprzednim sezonie. :P To tyle ode mnie. A i oceny na MALu + opinia kilku osób po mnie utwierdza mnie, że to nie tylko moje widzimisie. Są gusta i guściki jak już wpsomniałeś... :P

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt cze 10, 2016 1:23 am

Mi osobiście bardzo podobały się oba sezony i trudno wybrać mi lepszy. Pokochałam Hachimana w pierwszym, a w drugim się to nie zmieniło - może tylko pokochałam go jeszcze bardziej :D
Możliwe, że gdybym teraz obejrzała dwa sezony na raz, to jednak wybrałabym drugi, ponieważ postacie się bardziej rozwijają. Dodatkowo uwielbiam relacje między nimi, ponieważ są wiarygodne.

Chociaż mojej przyjaciółce drugi sezon kompletnie się nie podobał, mimo że pierwszy lubi xD Uważa, że był przedramatyzowany. Fakt, dramatu trochę było, ale wydawał mi się taki życiowy. Każdy z nas ma swoje dramaty, które wydają nam się ogromnymi i niekoniecznie musi chodzić o utratę bliskiej osoby/nieuleczalną chorobę/meteoryt z nieba czy koniec świata za xx lat :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt cze 10, 2016 7:19 am

Widzę że każdy ma inaczej. Mi pierwszy sezon nie podobał się, a po drugi sięgnąłem z niezdrowej ciekawości. I kontynuacja spodobała mi się bardzo, aż zrobiłem sobie rewatching prequelu. I wiecie co? Pierwszy sezon też nagle przypadł mi do gustu. Nie pytajcie gdzie tu logika, bo sam nie wiem :P

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt cze 10, 2016 7:35 am

Oba sezony anime mi się podobały, choć pierwszy bardziej mi podpasywał, bo w drugim było trochę za dużo dramatu i było w nim za dużo negacji postawy Hachimana. [spoiler]Większość co zrobił w 1 poszła na marne i pokazują że ta druga postawa jest jedyną i słuszną, a świat tak nie działa. [/spoiler]
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pt cze 10, 2016 10:57 am

Reviolli pisze:Oba sezony anime mi się podobały, choć pierwszy bardziej mi podpasywał, bo w drugim było trochę za dużo dramatu i było w nim za dużo negacji postawy Hachimana. [spoiler]Większość co zrobił w 1 poszła na marne i pokazują że ta druga postawa jest jedyną i słuszną, a świat tak nie działa. [/spoiler]
Jak najbardziej świat tak działa.
http://www.animenewsnetwork.com/feature ... afu/.89238

Illparazzo
Status: Offline

Post autor: Illparazzo » ndz cze 26, 2016 8:55 am

Gdyby nie to że już czytałem wszystkie tomy poza najnowszym to byłoby TAK, a w takiej sytuacji jest tylko MOŻE ;)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz cze 26, 2016 7:56 pm

Pierwszy sezon mi się w miarę podobał, a drugi mnie wynudził. W dodatku ta liczba tomów... Daje "może". Jedynie przemyślenia Hikigayi są warte uwagi, a reszta to nie za bardzo jest interesująca.

Illparazzo
Status: Offline

Post autor: Illparazzo » pn cze 27, 2016 8:06 pm

Anime to dobry dodatek do LN, ale samo w sobie pomija niektóre wątki i spłyca inne więc najlepiej jednak zapoznać się z książką.

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » sob sie 27, 2016 3:34 pm

Jestem na tak, świetny główny bohater, choć trochę w 2 sezonie się zmienił (dla mnie) na gorsze.
Obrazek

NeronP
Status: Offline

Post autor: NeronP » śr lis 30, 2016 12:53 am

Jestem na tak. Anime samo w sobie jest świetne czasami skłania do refleksji co nie zmienia faktu ze pierwszy sezon anime tzn 13 odcinków zostało zrobione z 6 rozdziałów novelki przez co bardzo dużo się traci na doznaniach. Co tu dużo mówić czekam i mam nadzieję że kiedyś spełni się mój sen o czytaniu tej novelki bo polsku ^.^

Awatar użytkownika
Vasto
Posty: 69
Rejestracja: sob cze 04, 2016 1:56 am
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Post autor: Vasto » czw mar 02, 2017 1:21 am

18 kwietnia 2017 wyjdzie 12 tom, który na 99% będzie ostatnim, więc nic tylko wydawać. :D
http://yaraon-blog.com/archives/100491 / https://en.wikipedia.org/wiki/My_Youth_ ... I_Expected

Nie spodziewałem się osobiście że 12 tom będzie już ostatnim, to automatycznie zamyka szanse na trzeci sezon anime, gdyż dotychczasowe dwa sezony wykorzystały tomy 1-11, więc co najwyżej dostaniemy OVA lub kinówkę, jeśli tom będzie dość długi. Smutno trochę się tak będzie rozstać z Hachimanem i spółką, będę tęsknić.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » czw mar 02, 2017 11:36 am

Autor długo pisał ten dwunasty tom, mam nadzieję, że zakończenie będzie satysfakcjonujące :) W takiej sytuacji nie wyobrażam sobie by nikt Yahari u nas nie wydał. Tytuł nadal jest popularny, ludzie czekają, to musi być tylko kwestia czasu. Teraz wydawnictwa powinny się zabijać o tę LN, no chyba, że Kotori już wszystkich ubiegło :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości