Yahari Ore no Seishun Love Comedy (Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę light novel jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
103
62%
Może
26
16%
Nie
38
23%

Liczba głosów: 167

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Status: Offline

Yahari Ore no Seishun Love Comedy (Light Novel)

Post autor: Itachi Uchiha » ndz cze 14, 2015 9:47 pm

ObrazekObrazekObrazek
Tytuł japoński: やはり俺の青春ラブコメはまちがっている。
Tytuł alternatywny: Yahari Ore no Seishun Rabukome wa Machigatte Iru.
My youth romantic comedy is wrong as expected.
Autor: Watari Wataru (Historia), Ponkan 8 (Rysunki)
Gatunek: Komedia, Romans, Okruchy Życia
Publikowana w: Shogakukan (GAGAGA Bunko)
Wydano: 2012 -2017
Ilość tomów: 12 + 3 tomy side story [12 ostatni tom ukaże się 20 września]
Anime: Tak dwa sezony - 13+ 13 odcinków [2013, 2015]

Linki: B-U

Opis:
Ta komedia romantyczna obraca się wokół aspołecznego licealisty Hachimana Hikigayi z dość pokręconym światopoglądem – oczywiście chłopak nie ma przyjaciół ani tym bardziej dziewczyny. Widząc swoich kolegów z klasy podekscytowanych rozmowami o ich nastoletnich życiach, mruczy pod nosem, że są bandą kłamców. Zapytany o swe plany i aspiracje, odpowiada, iż na pewno nie marzy mu się żadna praca. W końcu nauczyciel zmusza go do przyłączenia się do klubu pogotowia ochotniczego, zajmującego się pomaganiem ludziom. Traf chce, że członkinią owej dziwnej organizacji jest najpiękniejsza dziewczyna w szkole, Yukino Yukinoshita.

Krótka opinia - dlaczego warto:
Yahari to obecnie najpopularniejsza w Japonii serii Light Novel, która już dwukrotnie zwyciężyła w dangegi light novel ga sugoi (w tamtym roku chyba nawet całkowicie zdominowało te notowania) - pokonując takie popularne serie jak Sword Art Online czy To Aru Mejestsu no Index. Hachiman ma dość nietypowe, ale niezaprzeczalnie ciekawe podejście do życia, a zwykłe sprawy widziane z jego perspektywy nabierają zupełnie innego znaczenia. To bez wątpienia najlepsza komedia romantyczna w formie LN jaka została dotychczas wydana, a anime będące jej ekranizacją chociaż jest dobre samo w sobie, to strasznie dużo pomija (pierwszy sezon miał 13 odcinków, a zekranizował materiał z 6 tomów).
Ostatnio zmieniony pt sie 18, 2017 7:53 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 7 razy.

Waneko, kocham was za Soumę i Magi ♥
Moje komentarze na temat anime/mang są
moją prywatną opinią - każdy ma swój indywidualny gust

Botan
Adept

Post autor: Botan » ndz cze 14, 2015 9:50 pm

Ta mogłaby być ciekawa, tylko tomów dużo.
Ostatnio zmieniony ndz cze 14, 2015 9:52 pm przez Botan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DarkNighty
Fanatyk

Post autor: DarkNighty » pn cze 15, 2015 12:35 am

Zostałam wyprzedzona, a chciałam założyć temat dla tej novelki <3

Kupiłabym na 100%, ponieważ seria mocno wyróżnia się na tle innych. Niekoniecznie wynika to z opisu, który spokojnie mógłbyś odnosić się do przewidywalnego, sztampowego romansu między chwilowym samotnikiem, który od wpływem najpopularniejszej i najpiękniejszej dziewczynie w szkole się zmienia...
Całe szczęście Yahari [...] jest zupełnie inne. Hachiman to jedna z najlepiej wykreowanych postaci jakie znam. Ma swój własny sposób myślenia, nieraz działa wbrew woli czy radom innych, ponieważ ON tak chce i to ON uważa, że tak będzie lepiej. Niespecjalnie jest skory do tego, aby się zmienić i podporządkować "normalniejszym" osobom.
Owszem, nawiązuje pewne relacje z osobami z otoczenia, jednak są one wprowadzane stopniowo, dodatkowo bywają mocno niejednoznaczne. Po prostu śledząc losy bohaterów, czujemy ich mętlik w głowie, wątpliwości... Tak jak jest w prawdziwym życiu.

Yahari [...] to świetny przykład serii, która pokazuje, że można stworzyć interesującą historię o licealistach, która bawi, ale jednocześnie zachęca do przemyśleń. Która wciąga i przywiązuje nas do bohaterów. Która jest zupełnie inna od przeciętnych szkolnych romansów.

Polecam! Bardzo!

Awatar użytkownika
asuneko
Adept

Post autor: asuneko » pn cze 15, 2015 6:24 am

Zalatuje ecchi do tego opis taki.. Nie zachęcający. Bynajmniej to nie mój gust :C

Awatar użytkownika
Katori
Weteran

Post autor: Katori » pn cze 15, 2015 8:56 am

asuneko pisze:Zalatuje ecchi do tego opis taki..
HAHAHA.

Obok ecchi to nawet nie leżało. Dobry dramat z elementami komedii, jak tutaj dzieje się podobnie co w drugim sezonie anime, to jest to mój must have. Dawno nie było serii tak dobrze łączącej wszystko ze sobą, posiadającej ciekawe i myślące postacie.

Poza tym, co do opisu - no komedia romantyczna to to zbytnio nie jest, a jak już, to na pewno nie typowa. Coś nie kojarzę, że Yukinon uznawana jest za najpiękniejszą dziewczynę w szkole, ale tego może akurat nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Grey
nołlife

Post autor: Grey » pn cze 15, 2015 10:28 am

Początek - świetny, ale niestety stało się z tą LN to samo, co z lwią częścią tak długich tytułów. Dlatego jestem na nie ;) nawet 2 sezonu anime nie dooglądałem do końca xD

Marei
nołlife

Post autor: Marei » pn cze 15, 2015 2:24 pm

LNki nie czytałem, ale anime jest średnie. Te wszystkie postaci i ich przemyślenia wydają mi się mocno na siłę w porównaniu dla chociażby takiego Kokoro Connect. Nie mówię, że cały tytuł jest zły, bo nie jest, ale dla mnie to przeciętniak. Może bym wypróbował jeden tomik i wtedy zdecydował.

Chrno
Fanatyk

Post autor: Chrno » wt cze 16, 2015 1:13 pm

Tutaj większość woli "oryginały", ja jednak wolał bym mangową adaptację. Na komiks nie trzeba poświęcać tyle czasu i jest taki jakiś przystępniejszy.

Ramsey Ka
Adept

Post autor: Ramsey Ka » wt cze 16, 2015 2:26 pm

Tak jak dla prawie wszystkich innych romansów czy komedii i tutaj jestem na NIE. Anime obejrzałem tylko 1 sezon (potrzebowałem czegoś luźniejszego obok tych wszystkich poważnych i krwawych serii), ale nie czegoś tak nudnego. Mimo że teoretycznie anime się wyróżnia (poprzez teksty głównego bohatera) to i tak niewiele to daje i anime wciąż jest słabe w moich oczach.

Awatar użytkownika
Grey
nołlife

Post autor: Grey » wt cze 16, 2015 2:37 pm

Moim zdaniem (i zaznaczam, moim) ten utwór ma wartość tylko dla ludzi, którzy potrafią się utożsamić z głównym bohaterem xD mi czasami wydawało się, że autor filmował moje gimnazjum/LO haha ^^ ale jak już wielokrotnie stwierdzałem przy wielu okazjach : Japończycy (może nie tylko oni) nie potrafią powiedzieć : to koniec tej bajki. Dlatego nigdy nie kupię ani nie przeczytam w żaden inny sposób mangi, LN, a anime może jeszcze raz w życiu zobaczę pierwszy sezon. Tyle ;)

MidoriCha
Adept

Post autor: MidoriCha » wt cze 16, 2015 3:03 pm

Grey pisze:Japończycy (może nie tylko oni) nie potrafią powiedzieć : to koniec tej bajki.
Ja bym powiedziała, że jest raczej na odwrót. Zaczęłam oglądać anime dlatego, że 90% serii ma maksymalnie 2 sezony, co za tym idzie, nie jest niekończącą się historią, w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich np amerykańskich seriali (nie liczac tych, które się nie sprzedały i mają urwaną fabułę, np Flash Forward, którego nie umiem odżałować, że tak skończyli). TO był jeden z głównych powodów, dlaczego czułam ogromne znudzenie i przesyt. Anime mnie między innymi tym kupiło (oczywiście nie mówię o jakichś dragon balach, narutach czy łan pisach, które są niekończącym się źródłem trzepania kasy).

A że ma kilka/naście tomów, które są (prawdopodobnie) równie ciekawe? Seria jest naprawdę świetna, dlatego jestem na tak jeśli chodzi o LN.

Kibiusz
Adept

Post autor: Kibiusz » wt cze 16, 2015 5:45 pm

MidoriCha pisze:
A że ma kilka/naście tomów, które są (prawdopodobnie) równie ciekawe? Seria jest naprawdę świetna, dlatego jestem na tak jeśli chodzi o LN.
No właśnie z LN 9(z niektórymi mangami, szczególnie shounenami) często gęsto jest tak, że jak się wybiją i są naprawdę dobre/popularne, to autor/ka ciągnie na siłę mimo tego, że wyczerpią się mu/jej pomysły. Tak też zaczyna być w tej serii - na poczatku jak szkolnych romansów nie lubię to całkiem dobrze się ubawiłam ale po pewnym czasie przestałam czytać, bo zrobiło się sztampowo i zabrakło tej świeżości z pierwszych tomów.

Awatar użytkownika
Grey
nołlife

Post autor: Grey » wt cze 16, 2015 6:06 pm

Kibiusz pisze: No właśnie z LN 9(z niektórymi mangami, szczególnie shounenami) często gęsto jest tak, że jak się wybiją i są naprawdę dobre/popularne, to autor/ka ciągnie na siłę mimo tego, że wyczerpią się mu/jej pomysły. Tak też zaczyna być w tej serii - na poczatku jak szkolnych romansów nie lubię to całkiem dobrze się ubawiłam ale po pewnym czasie przestałam czytać, bo zrobiło się sztampowo i zabrakło tej świeżości z pierwszych tomów.
Dokładnie moje słowa i moje doświadczenia związane z LN ;)

KrzysztofB

Post autor: KrzysztofB » wt cze 23, 2015 6:48 pm

Na pewno prędzej niż mange. jestem na tak.

WhiteRabbit

Post autor: WhiteRabbit » śr lip 01, 2015 10:22 pm

Jestem właśnie po 1 sezonie i powiem, że nieźle się ubawiłem przy tych 13 odcinkach. Każdy odcinek robił się coraz ciekawszy i dawał więcej frajdy, że tak powiem. Seria liczy 14 i nadal powstaje co jest chyba troszkę minusem tej serii, ale dla takiego humoru i Hachimana byłbym w stanie zaryzykować. Jestem na tak ^^

Awatar użytkownika
Madness
Adept

Post autor: Madness » czw sie 27, 2015 8:19 pm

Oregairu jest novelką,której najbardziej oczekuje na polskim rynku,więc wielkie tak dla serii :D Hachiman wymiata ,a 2 sezon anime skończył się okropnym cliffhangerem ,więc chcę wiedzieć co dalej,a nie mam obecnie chęci czytać po angielsku :P W ogóle to ktoś wie kiedy w Japonii wychodzi 12 tom,który właśnie pokazuje akcję już po 2 sezonie?

Elumin
Adept

Post autor: Elumin » czw sie 27, 2015 8:22 pm

8man 4ever. Brałbym jak dzisiejsze gimnazjum narkotyki. Novelka>>>>anime, głównie za więcej 8mana. A szczegolnie jego komentarzy, które są bardziej niż genialne. Naprawdę polecam poczytać choć trochę na BT by zobaczyć różnice.
We wish for no less than eternity, but this holy vow is just another step into our future.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran

Post autor: Cavaliere » pt sie 28, 2015 9:31 am

Dałam na może. Anime bylo przezabawne i wciągające zgaduje, że LN byloby takie same jedyne co mnie wstrzymuje przed TAK to ilość tomów...
Light novel: Rokka no Yuusha,Pandora Hearts: Caucus Race[/b][/size]

Intha

Post autor: Intha » ndz wrz 06, 2015 10:28 pm

Historia jest jedyna w swoim rodzaju i nie do zapomnienia pośród masy innych tak podobnych do siebie. ;)

Kana24
Adept

Post autor: Kana24 » śr wrz 09, 2015 12:04 pm

Grey pisze:ten utwór ma wartość tylko dla ludzi, którzy potrafią się utożsamić z głównym bohaterem
Może nie tyle co wartość, ale takim osobom najbardziej się zapewne spodoba Yahari. Dodatkowo (to już moim zdaniem wyłącznie) uważam, że 2 sezon niejako pokazał, że Hachiman wcale nie jest taki wyjątkowy za jakiego się miał i być może z tego powodu niektórzy się nieco rozczarowali. Bo identyfikując się z Hachimanem czuli się lepsi od innych tak jak on, a w 2 sezonie pokazano, że i on jest tak naprawdę słaby (na swój sposób oczywiście)
Nie wiem czy to dla kogoś byłby jakiś wielki spoiler ale na wszelki wypadek oznaczam ;].

A co do ankiety to jestem na tak, fajnie by było, jakby ktoś to wydał niedługo :yes: .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”