Tate no Yuusha no Nariagari (Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę light novel jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
113
61%
Może
21
11%
Nie
50
27%
 
Liczba głosów: 184

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Tate no Yuusha no Nariagari (Light Novel)

Post autor: Itachi Uchiha » sob cze 13, 2015 4:24 pm

ObrazekObrazekObrazek
Tytuł japoński: 盾の勇者の成り上がり
Tytuł alternatywny: The Rising of the Shield Hero, Tate no Yusha no Nariagari
Autor: Aneko Yusagi(Historia), Minami, Seira (Rysunki)
Gatunek: Akcja, Dramat, Fantasy, Komedia, Przygodowy, Romans, Seinen
Wydawca: Media Factory
Magazyn: Comic Flapper (Media Factory)
Wydano: 2013
Ilość tomów: 17 [ongoing]
Anime: Tak, zapowiedziane PV
Więcej okładek: link

Linki: B-U

Opis:
Iwatani Naofumi zostaje przyzwany do innego świata aby stać się jednym z czwórki bohaterów; Bohaterem Tarczy. Zaczynając z słabą popularnością i nikłą siłą, Naofumi zostaje zdradzony już trzeciego dnia swojej przygody. Utracił wiarę, pieniądze i zaufanie, pozostała mu jedynie tarcza. Przysięgają zemstę na tych, którzy go zdradzili, Naofumi podąży ścieżką...

Krótka opinia - dlaczego warto:
To bez wątpienia ciekawe podejście do opowieści typu osoba przeniesiona do innego świata ma zostać wielkim bohaterem. Sam fakt, że Naotsumi ma do dyspozycji jedynie tarczę i musi polegać na pracy zespołowej, żeby zadawać jakiekolwiek obrażenia przeciwnikom. Temat niewolnictwa może być trochę kontrowersyjny, ale nie został tu ukazany w jakiejś paskudnej formie - bohater kupił sobie niewolnicę, której zadaniem miało być właśnie zadawanie obrażeń przeciwnikom, podczas gdy będzie powstrzymywał ataki. Oczywiście potem się do siebie zbliżą, drużyna się rozbuduje przechodząc w harem. Naprawdę ciekawie się to czyta, a sama powieść została już dostrzeżona na zachodzie i niedługo ma się ukazać pod skrzydłami Yen Pressu.
Ostatnio zmieniony wt sie 01, 2017 3:37 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob cze 13, 2015 5:05 pm

Czytam mangę i mi się spodobała.Tak więc nawet wolałabym kupić pierwowzór.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz cze 14, 2015 8:16 pm

Na tak ;)
PS. w sumie mój temat był założony z myślą o wypowiadaniu się tak na temat mangi jak i LN no ale niechaj będzie :P to niech mój będzie o mandze, a ten o LN ^^

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » ndz cze 14, 2015 8:21 pm

Po przeczytaniu mangi zabrałem się za Web Novel i jest ona kiepsko napisana. Słyszałem jednak, że LN zawiera spore poprawki i jest dużo lepsza od pierwotnej wersji. Sama fabuła też została zmieniona. Gdyby wyszła w Polsce, to kupowałbym ją.

Synson
Status: Offline

Post autor: Synson » sob lip 18, 2015 7:10 pm

Zdecydowanie tak. Przygodówka fantasy którą poleciłbym każdemu.

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » ndz lip 19, 2015 1:50 am

Jak najbardziej na TAK! Light Novel jeszcze nie czytałem, a raczej przeczytałem, ale porzuciłem po 2 rozdziałach, bo była strasznie nudna. Postanowiłem więc zabrać się za czytanie mangi, żeby zapoznać się z serią i muszę powiedzieć, że to jedna z niewielu serii, przy której się tyle uśmiałem :D . Firo jest epicka, Raphtalia, która wygląda cudnie z tymi uszkami i ogonem :oops: oraz Naofumi, który bardzo mi się spodobał . Jednak jak w każdej nowelce/mandze czy anime było coś, co mnie strasznie denerwowała, a mianowicie bohater z lancą, król i ta jego powalona córka. Nie no ja rozumiem nie lubić kogoś, ale żeby aż tak? Na koniec mam takie małe pytanko do tych, co czytali Tate no Yuusha no Nariagari z polskim tłumaczeniem. Tłumaczenie jest takie słaby czy seria po prostu na początku jest troszku nudnawa??

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz lip 19, 2015 5:46 pm

Dzikusek przeszedł na forum Kotori i pięknie zerżnął cały temat, nawet opinię.

Co do tytułu, opis dość ciekawy, piękne okładki. Kupiłabym pierwszy tom, aby zobaczyć co i jak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz lip 19, 2015 6:36 pm

SallyCzarownica pisze:Dzikusek przeszedł na forum Kotori i pięknie zerżnął cały temat, nawet opinię.
Pewnie myślał iż upiecze mu się to na sucho, ale widocznie się przeliczył, skoro gwardia Waneko pilnuję porządku. Oby tak dalej =D>

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz lip 19, 2015 6:53 pm

Zdecydowanie nie dla mnie. Zbyt długie, niezakończone, harem, przeniesienie do innego świata, od zera do bohatera...

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » pn lip 20, 2015 1:32 am

mysz pisze:od zera do bohatera...
Ale on od początku był bohaterem xD

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn lip 20, 2015 7:41 pm

WhiteRabbit pisze:Ale on od początku był bohaterem xD
W alternatywnym świecie tak,ale później i tak został oskarżony i prawie wszyscy traktowali go jak najgorszego.

Botan
Status: Offline

Post autor: Botan » pn lip 20, 2015 7:55 pm

Ame pisze:
WhiteRabbit pisze:Ale on od początku był bohaterem xD
W alternatywnym świecie tak,ale później i tak został oskarżony i prawie wszyscy traktowali go jak najgorszego.
No i to brzmi jak miła odmiana, zwykle zero na ziemi zostaje "koksem", a tu mamy co innego. Także też z myszą się nie zgodzę.

Tak czy siak, zostają dwa legendarne pytania zadawane przy LN
1.Czy główny bohater jest OP?
2. Czy to harem.

Dobra, to garem, ale jaki? Ma wybrankę, a reszta się tylko kręci na daremno czy też inna odmiana, czy to taki typowy harem, gdzie główny nie wiem co z tym fantem zrobić? Jak to drugie to raczej odpada.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lip 20, 2015 7:57 pm

Botan, no do tej pory to chyba harem złożony jest z jednej dziewczyny i jednego dziecko-ptaka xD
A czy jest OP... no chyba jest, ale niby ciężko do tego dochodzi :)

Botan
Status: Offline

Post autor: Botan » pn lip 20, 2015 8:04 pm

Grey pisze:Botan, no do tej pory to chyba harem złożony jest z jednej dziewczyny i jednego dziecko-ptaka xD
A czy jest OP... no chyba jest, ale niby ciężko do tego dochodzi :)
W takim razie to tylko trójkąt.
Co do OP, wiadomo, że główny bohater nie może wyciągnąć nóg (chociaż, ostatnio zdaje się spotkałem wyjątek :lol: ), wystarczy, że nie jest najsilniejszy na świecie, czasem coś nie wyjdzie itp.
Jeżeli tutaj musi mieć zespół, aby radzić sobie, no to wtedy co najwyżej zespół a nie bohater jest OP. :mrgreen:

mysz
Status: Offline

Re: Tate no Yuusha no Nariagari (Light Novel)

Post autor: mysz » pn lip 20, 2015 8:22 pm

Itachi Uchiha pisze: Zaczynając z słabą popularnością i nikłą siłą
Itachi Uchiha pisze: oczywiście potem się do siebie zbliżą, drużyna się rozbuduje przechodząc w harem.
Dlatego.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Re: Tate no Yuusha no Nariagari (Light Novel)

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 20, 2015 8:37 pm

Itachi Uchiha pisze: Zaczynając z słabą popularnością i nikłą siłą
Bo jak zostaje przyzwany do świata gdzie dzieje się akcja, dostaję najgorsza z możliwych broni, a z powodu legendy ten bohater od zawsze był owiany złą sławą, dlatego podczas wyboru nowych ludzi do teamu nikt nie chciał do niego dołączyć. A ta babka która to zrobiła, uczyniła to z premedytacją by go jeszcze bardziej poniżyć i oczernić, bo nigdy nie tak naprawdę nie zależało jej by do niego dołączyć.
Itachi Uchiha pisze: oczywiście potem się do siebie zbliżą, drużyna się rozbuduje przechodząc w harem.
Na początku bohater traktował ją z dystansem, bo była niewolnicą i był dosyć nieufny po tym co przeszedł. Ale z biegiem wydarzeń i pewnego zwrotu akcji, zbliżyli się do siebie i to mocno.

Mini spoilerki, bardzo mało zdradzające fabułę :P

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » pn lip 20, 2015 9:05 pm

Itachi Uchiha pisze: z powodu legendy ten bohater od zawsze był owiany złą sławą
Nie tyczy się wiosek pół-ludzi, dla których bohater tarczy był kimś dobrym xD.

Habaneroo
Status: Offline

Post autor: Habaneroo » ndz cze 05, 2016 6:55 pm

Zdecydowanie moje klimaty. Pierwszy raz widzę ten tytuł ale czuje że warto!

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » ndz cze 05, 2016 7:06 pm

Nie moge uwierzyć, że się tutaj nie wypowiedziałam.Nadrobię zaległości.
Zdecydowanie na tak. Manga mnie urzekła bohaterami jak i światem. Bohaterki płci damskiej nie są wkurzające a nawet da sie je polubić. W końcu jakiś normalny bohater, który nie jest miły aż do bólu i wszystko robi za free bo to było "nic". Skoro adaptacja mangi mi sie podobała to LN tym bardziej.

Illparazzo
Status: Offline

Post autor: Illparazzo » ndz cze 26, 2016 10:38 am

TAK. Biorąc pod uwagę, że WN miała pewne słabości a nie najlepsze tłumaczenie angielskie nie pomagało, to z chęcią zapoznałbym się z tą serią po polsku.
WhiteRabbit pisze:JJednak jak w każdej nowelce/mandze czy anime było coś, co mnie strasznie denerwowała, a mianowicie bohater z lancą, król i ta jego powalona córka. Nie no ja rozumiem nie lubić kogoś, ale żeby aż tak?
To co mi się podoba w tej serii to własnie fakt, że każda z postaci ma jakieś usprawiedliwienie dla tego jak się zachowuje a nie "jest, bo tak jest" jak to się zdarza w niektórych LN/WN. I tak jest też w tym przypadku, są konkretne przyczyny dla których zarówno król jak i jego córka traktują Naofumiego tak a nie inaczej, chociaż Motoyasu jak i pozostali dwaj bohaterowie to po prostu zwyczajne dupki ^^
WN podobała mi się na tyle, że nawet popełniłem krótką recenzję. Co prawda napisałem ją gdy jeszcze został mi do przeczytania ostatni arc i w tej chwili mogę dodać tylko, że rozczarowała mnie decydująca bitwa, wyglądała jak żywcem ściągnięta z naruciaka albo jakiegoś innego battle-shounena.
Itachi Uchiha pisze: Ilość tomów: 11 [ongoing]
Poprawka, na obecną chwilę ukazało się 14 tomów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości