Saiunkoku Monogatari (Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
28
52%
Może
4
7%
Nie
22
41%
 
Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Saiunkoku Monogatari (Light Novel)

Post autor: Itachi Uchiha » sob cze 13, 2015 4:11 pm

[center]ObrazekObrazek[/center]
Tytuł japoński: 伝説の勇者の伝説
Tytuł alternatywny: The Story of Saiunkoku, Colour Cloud Palace, Tale of the Land of Colored Clouds, The Story of Saiun Country, Tale of Saiunkoku, Tale of the Land of Many-Coloured Clouds
Autor: Yukino Sai (Historia), Yura Kairi (Rysunki)
Gatunek: Dramat, Fantasy, Historyczny, Komedia, Przygoda, Romans,
Wydawca: Kadokawa Shoten
Wydano: 2003 - 2011
Ilość tomów: 22 [zakończona], 18+4 [Gł. Historia i Historie poboczne]
Anime: Tak - 2 sezony - 78 odcinków [2006, 2008]

Linki: B-U

Opis:
Jest to historia dziewczyny pochodzącej ze zubożałej arystokratycznej rodziny, mieszkającej z ojcem i przygarniętym przez niego chłopcem w ich rodzinnym domu znajdującym się w stolicy państwa Saiunkoku Kyo. Pewnego dnia, niczego się nie spodziewając, młoda dziewczyna dostaje propozycję od jednego z cesarskich doradców: w zamian za 500 sztuk złota ma ona zostać żoną cesarza, by uczyć rozleniwionego władcę, jak mądrze rządzić państwem, a do tego, by poprawić jego wizerunek, gdyż cesarz uchodzi za młodego, leniwego homoseksualistę [co w rzeczywistością jest tylko zmyłką, bo jak okazuję się potem udaje takiego, by wymigać się od zamążpójścia] którego nie obchodzą losy cesarstwa. Oprócz pojawienia się dziewczyny w cesarskim pałacu, mieszkający z nią chłopak ma wejść do armii cesarskiej i być głównym ochroniarzem cesarza. Ponieważ dziewczyna bardzo się stara poprawić sytuację materialną w rodzinie, zgadza się bez wahania..

Głowna heroina wraz Yoną [Akatsuki No Yona] należą moim zdaniem do najlepiej wykreowanych postaci w tagu - historyczne. Bohaterka, nie irytuję tak jak to było z Miaką z FY, a historia potrafi wciągnąć na tyle aby zżyć się z postaciami. Historia jest usłana między innymi intrygami politycznymi, walką o wpływy o dominację czy zdradami. Jedna z obowiązkowych lektur dla fanów gatunków. Polecam.

Ps. Zakończenie LN, jest jednym z najsmutniejszych jakie dotąd przeczytałem.
Ostatnio zmieniony sob cze 13, 2015 8:39 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob cze 13, 2015 4:16 pm

O mój Boże, tak i TAK!! Nie przepadam za LN, ale za tę oddam ostatnie pieniądze, choćbym miała jeść suchy chleb. Modlę się o wydanie tej novelki dniami i nocami.
Obrazek

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » sob sie 08, 2015 8:27 pm

Kupiłabym. Wolałabym w wersji light novel, ale mangę także.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz sie 09, 2015 1:56 am

J.W.
O ile LN mnie nie interesują, o tyle SM kupiłabym z chęcią, bo manga urwała się zbyt szybko, nie wyjaśniając wszystkiego, a ja nie lubię niedokończonych historii. :(

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » ndz sie 09, 2015 8:34 am

Lubię klimaty starych Chin, ale ta ilość tomów mnie odstrasza. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Saiunkoku Monogatari (Light Novel)

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 8:47 pm

Tak ---> !!!! Kocham tą serię,cieszę się,że miałam okazję ją poznać i to jeszcze swego czasu w tv!(na hyperze).
Zawsze chciałam przeczytać light novelki z tej serii,ale jakby Waneko wydało mangę,która jest dużo mniejsza w tomach to również nie narzekałabym.

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Saiunkoku Monogatari (Light Novel)

Post autor: Nanami » pt lut 16, 2018 11:07 pm

O, jaki fajny stary temat...
Ja mangi bym nie kupiła, ale light novel absolutnie tak. Ile byłam w stanie, tyle sama nadgryzłam - niestety nie ma furigany... :cry: Tomów trochę jest, ale historia jest również bardzo intrygująca. O wiele bardziej, niż w anime - anime w sumie jest dosyć wierną ekranizacją do któregoś tomu, a tuż za 2 sezonem zaczyna być... no, dosyć niewesoło. Zupełnie wyparowuje lekki nastrój z cesarzem niedojdą, który ucieka od obowiązków. Ou Ki jest moim absolutnym faworytem, jest absolutnie niesamowicie złożoną postacią i genialnym adwersarzem (bo mimo wszystko, jak dla mnie nie antagonistą), choć w anime wypada dosyć jednowymiarowo. Zakończenie w telegraficznym skrócie znam, ale jak do tego doszło, ach, dałabym wiele, by to poznać.

No, ale na pewno to nie byłby popularny tytuł... niby zaczyna się słodko jako potencjalny romans cesarza i ogarniętej kobitki, ale potem skala zawiłości i ogroooomny wątek polityczny na pewno by publikę nastawioną na "lekko i przyjemnie" bardzo odrzucił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości