Mondaiji - tach ga isekai kara kuru so desu yo?(Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupiłbyś/abyś tę nowelkę, gdyby była wydawana w Polsce?

Tak
66
55%
Nie
36
30%
Może
17
14%
 
Liczba głosów: 119

Aryse
Status: Offline

Mondaiji - tach ga isekai kara kuru so desu yo?(Light Novel)

Post autor: Aryse » śr cze 10, 2015 9:00 pm

[center]
Obrazek [/center]

Tytuł: Mondaiji - tachi ga isekai kara kuru so desu yo?
Autor: Tatsunoko Tarou (historia), Amano Yuu (ilustracje)
Wydawca japoński: Kadokawa Shoten
Ilość tomów: 12 (seria zakończona; posiada kontynuacje, której wiem, że jest 1 tom)
Anime: Posiada, zostało wydane w 2013 roku
Opis:
Sakamaki Izayoi, Kudou Asuka i Kasukabe Yo posiadają tajemnicze moce. Wszyscy są znudzeni życiem w normalnym świecie i wszyscy oni pochodzą z innych czasów. Pewnego dnia dostają tajemnicze koperty. Otwarcie ich przenosi bohaterów do innego świata. Tam spotykają KuroUsagi (Czarnego Królika), która opowiada im o tym świecie. Otóż istnieje tam wiele społeczności, które co jakiś czas rywalizują między sobą w przeróżnych "grach". Zakładają się o wiele rzeczy. KuroUsagi prosi przybyszy o pomoc. Pragnie, aby społeczność "No Name" (Bez nazwy) odzyskała swoją świetność.

//Wybaczcie nie jestem dobra w pisaniu opisów T.T
Jak dla mnie to anime było dość dobre, ale obejmuje ono tylko 2 pierwsze tomy nowelki. Nowelka za to zapowiada się o wiele lepiej. Jeśli komuś spodobała się historia z anime to według mnie powinna się spodobać i nowelka, na której to podstawie ono powstało.

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » śr cze 10, 2015 9:27 pm

Duże tak. Anime było bardzo sympatyczne, a novelka mam od dłuższego czasu zaplanowaną do czytania. Główny bohater jest dobrze zrobionym OP, a panie które mu towarzyszą też potrafią o siebie zadbać. Są zwierzęce uszka ;)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr cze 10, 2015 10:29 pm

Jakaś wariacja na temat NGNL?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr cze 10, 2015 10:37 pm

GrisznakIW pisze:Jakaś wariacja na temat NGNL?
Raczej na odwrót. NGNL wzoruje się na Mondaji-tachi, bo ta powieść zaczęła ukazywać się przecież na rok przed NGNL

Co do samego tytułu, jestem jak najbardziej na TAK. W anime postacie bardzo przypadły do gustu, a z tego co dosłyszałem od znajomego w powieści są o niebo lepiej wykreowani :D

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr cze 10, 2015 10:39 pm

A taka wariacja że zaczęło wychodzić w Prima Aprilis 2011 czyli dokładnie rok i trzy tygodnie przed NGNL.

Ja bym brał.

EDIT: Itachi mnie wyprzedził, trzeba było nie sprawdzać dokładnych dat w necie

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr cze 10, 2015 10:41 pm

Masz mały błąd w opisie. Oni nie pochodzą tylko z innych czasów, ale zupełnie innych światów (i wszyscy są powiązani z NoName... Dla przykładu Izayoi wychował się w domu zastępczym (nie nazwę tego sierocińcem bo ich tam 4 było) poprzedniej liderki Ar... znaczy się NoName - spoiler z 3 tomu chyba)

Co do LN, to raczej są bardzo nikłe szanse by Waneko to wydało [znacie ten powód]. Obstawiam iż prędzej zrobi to Studio JG lub Kotori...

Aryse
Status: Offline

Post autor: Aryse » czw cze 11, 2015 4:07 pm

Itachi Uchiha pisze:Masz mały błąd w opisie. Oni nie pochodzą tylko z innych czasów, ale zupełnie innych światów (i wszyscy są powiązani z NoName... Dla przykładu Izayoi wychował się w domu zastępczym (nie nazwę tego sierocińcem bo ich tam 4 było) poprzedniej liderki Ar... znaczy się NoName - spoiler z 3 tomu chyba)

Co do LN, to raczej są bardzo nikłe szanse by Waneko to wydało [znacie ten powód]. Obstawiam iż prędzej zrobi to Studio JG lub Kotori...
Błąd poprawię, jak tylko będę miała chwilę czasu.

Niestety też tak sądzę, ale warto spróbować z taką ankietą. W sumie już wiele jest zaproponowanych LN i może Waneko kiedyś się przełamie i wyda jakąś.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt cze 12, 2015 8:13 pm

Jak ktoś już kiedyś stwierdził: forum Waneko i tak stało się powszechnym forum dla kupujących mangi ;) więc nic dziwnego, że daje się tu wszystkie propozycje. Zresztą, jeśli mnie pamięć nie myli (jeśli myli - proszę o wybaczenie), Wataken kiedyś napisał w którymś z tych tematów o LN, że jak najbardziej proponować można.
Co do książki - jestem jak najbardziej za. Nie jestem w stanie zbyt wiele o niej powiedzieć, bo fanowskie tłumaczenie z tego co wiem dopiero co powstaje i pierwszych rozdziałow nie czytałem, ale anime było ciekawe.

NoName
Status: Offline

Post autor: NoName » ndz cze 14, 2015 8:42 pm

Gdyby ta LN została wydana w Polsce na pewno bym kupował. Problemem może tu być skomplikowane słownictwo (już w prologu strzelają trzecią prędkością kosmiczną, która wymaga przypisu) i odniesienia do innych religii, których nie można pominąć, bo nie tylko dają serii specyficzny klimat, ale też mają znaczenie w fabule (przynajmniej niektóre). Podobno sam autor na początku trochę namieszał z imionami i musiał w dalszych tomach je poprawiać (chyba o Aziego Dahakę chodziło). To seria w którą trzeba się w dobrze wczytać, ale wysiłek w to włożony zostaje później w pełni wynagrodzony.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn cze 15, 2015 7:32 am

Chyba najpierw obejrze anime, a potem zaglosuje.. XD nie mam punktu odniesienia

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw sie 27, 2015 6:04 pm

Jestem po seansie 10-odcinkowego anime, które według mnie było za krótkie. Świetnie się przy tym bawiłem, według mnie fajnie wykreowane postacie, mimo że nie przepadam za bohaterami którzy od początku kiwną palcem i wszystko niszczą, to tutaj jakoś mi się podobało. Ponieważ bardzo lubię również NGNL które wzorowało się (chyba) na tym tytule to kupił bym bez zastanowienia.
Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » ndz wrz 06, 2015 8:59 am

Naprawdę się wynudziłam podczas oglądania anime. Losy bohaterów całkowicie mnie nie obchodziły. Historia strasznie naiwna. Chcę wspierać wydawanie LN w Polsce, ale w te 12 tomów na pewno bym się nie pakowała.
Obrazek

Habaneroo
Status: Offline

Post autor: Habaneroo » ndz cze 05, 2016 6:47 pm

Tak tak tak i jeszcze raz tak!! Marzę o wydaniu tej pozycji!! :)

Celia
Status: Offline

Post autor: Celia » śr cze 08, 2016 6:48 pm

Dawno żadni bohaterowie mnie tak nie wkurzali... jestem na nie :/

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr cze 08, 2016 7:24 pm

Widziałem tylko anime i było fajne jak dla mnie. Co do LN to raczej bym nie brał.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » czw cze 09, 2016 6:25 pm

Anime było dla mnie nudne a postaci strasznie płytkie i irytujące. Dlatego jestem na nie.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » śr lip 13, 2016 12:10 am

Cóż... swą opinię mogę się oprzeć tylko na anime, ale bardzo mi się ono spodobało. Dużo bardziej od wspomnianego już (i wydawanego, również jako LN) NGNL. Historia bardzo mnie wciągnęła i naprawdę bardzo, ale to bardzo chciałbym poznać jej ciąg dalszy!

Lasair
Status: Offline

Post autor: Lasair » ndz paź 09, 2016 10:16 pm

Fabuła zdążyła mnie zainteresować i bardzo chętnie przygarnę wszystkie tomy!

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pn paź 10, 2016 12:46 am

Jak najbardziej jestem za. Nie wiem co dokładnie sprawiło, że anime naprawdę przyjemnie się oglądało, ale spełniło swoje zadanie. Rad byłbym móc poznać dalszy ciąg historii.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Luiere
Status: Offline

Post autor: Luiere » pt paź 14, 2016 10:55 am

Jak najbardziej tak! Z opisu wynika, że manga naprawdę zapowiada się fantastycznie, więc byłoby bardzo miło aby zagościła na półeczce :3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości