Big Order

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
19
28%
Może
11
16%
Nie
39
57%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Big Order

Post autor: Itachi Uchiha » pn maja 11, 2015 12:19 pm

[center]Obrazek Obrazek [/center]

Tytuł japoński: ビッグオーダー
Autor: Esuno Sakae (Historia i Rysunki) - Autor mangi Mirai Nikki
Gatunek: Akcja, Nadprzyrodzone moce, Psychologiczny, Shounen
Wydawca: Kadokawa Shoten
Magazyn: Shounen Ace
Wydano: 2011
Ilość tomów: 10 [zakończona]
Anime: Tak, OVA + 10 odcinkowa TV seria
Linki: B-U

Opis:
Przed dziesięcioma laty życzeniem pewnego dziecka było zniszczenie świata. Współcześnie istnieje grupa ludzi, która zyskuje moc zależną od ich życzenia. Nazwano ich „Orderami”. Pośród tych wyjątkowych ludzi, którzy mają moc „rozkazu”, jest jedna, wyróżniająca się osoba, posiadająca moc wystarczającą do podboju i władania światem oraz podporządkowywania sobie woli innych, gdy wkroczą w jego domenę. Osoba, która włada tą mocą, to Hoshimiya Eiji, chłopak odpowiedzialny za tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 10 lat temu.
Ostatnio zmieniony pt cze 17, 2016 1:14 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 4 razy.

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » pn maja 11, 2015 3:32 pm

Opis jest ciekawy, kupiłabym, ale nie wiem czy ludziom spodoba się tę manga. Ta kobieta, różowe włosy, przypomina mi Yuno, mam nadzieję ze jest taka samą psychopatka jak Yuno XD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn maja 11, 2015 3:55 pm

Okładki wyglądają jakby to były historie poboczne pamiętników przyszłości XD.. Jestem na nie. Opis mnie niezaciekawił..

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pn maja 11, 2015 6:02 pm

Tyle nadprzyrodzonych mocy, że się w opisie aż zdublowały XD

A tak ogólnie Pamiętniki Przyszłości lubię, opis też zapowiada się ciekawie, kolejna różowowłosa heroina już z okładki spoziera... mam tylko nadzieję, że bohater bedzie bardziej rozgarnięty niż Yukki. Głosuję na "może"

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » pn maja 11, 2015 6:02 pm

Kupiłabym bo:
a) uwielbiam moce paranormalne
b) opis brzmi ciekawie, troszkę przypomina mi o Code Geass
Każdy z tych dwóch powodów sam jeden by wystarczył ;)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn maja 11, 2015 8:00 pm

Czytałem kiedyś parę rozdziałów, takie sobie. Nie skreślam jednak tego tytułu, więc "może".
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt maja 12, 2015 9:24 pm

Nie ma to jak Pamiętnik przyszłości.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw maja 21, 2015 5:54 am

Nie. Utwór znacznie, znacznieee gorszy od Mirai Nikki :) nie ma sensu się w to pakować.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn maja 23, 2016 2:48 pm

Anime wychodzi więc doby moment nad myśleniem o wydaniu xD

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn maja 23, 2016 4:27 pm

Zbyt absurdalne. I występują takie idiotyzmy jak zajście w ciążę poprzez dotknięcie wstążki we włosach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn maja 23, 2016 4:28 pm

Zaktualizowałem zdjęcia okładek i info, bowiem manga zakończyła się na 9 tomach :P

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn maja 23, 2016 4:53 pm

ZenekPsychopata pisze:Zbyt absurdalne. I występują takie idiotyzmy jak zajście w ciążę poprzez dotknięcie wstążki we włosach.
To było mistrzowskie po prostu xDD Za niedługo pewnie wymyślą, ze panny będą zachodzić w ciążę przez patrzenie na nie. JESTEM NA NIE.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn maja 23, 2016 5:36 pm

Nie ma co patrzeć na te idiotyzmy, skoro ta manga [lub bardziej anime] bardziej w mierze jest typową parodią znanych shounenów... [CG, MN, DW]

Ostatni 6 odcinek anime skutecznie odbija całą serię od dna [na plus] i zapowiada zapewne aler zakończenie, bo przy 10 odcinkach sporo pozmieniali i poucinali materiału,przez co są małe szanse na jakieś normalne zakończenie . Mangowa wersja jest o niebo bardziej klimatyczna :P

Elumin
Status: Offline

Post autor: Elumin » pn maja 23, 2016 8:51 pm

Powiedz, że żartujesz z tym, że 6 ep odbija serię od dna XDD

Przecież ten 6 odcinek był jeszcze głupszy niż poprzednie. Mam nadzieje że autor utrzyma poziom i z epa na ep będzie zaskakiwał coraz większą głupotą.

Granie w piłę przez pół odcinka, idiotyczna bohaterka z jeszcze bardziej idiotycznym bohaterem walczą przeciwko idiotce. A potem idiocie. Za pomocą idiotycznych metod aka rybne działo.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt cze 17, 2016 1:14 pm

A nawet jeśli, to co? Każdy ma swój gust...[Jednym anime/manga podobają się, a innym już nie koniecznie. Nie wszystkim dogodzisz] Co do tego odcinka, to akurat on jak i poprzedni bardzo mi się spodobały, bo były przekomicznie zabawne. Ja od początku nie oczekiwałem od tej serii jakiejkolwiek ambitnej/ sensownej historii, jak ta z MN.

[ Dodano: Pią 17 Cze, 2016 ]
Dziś wyszedł ostatni odcinek anime. Można teraz potwierdzić iż anime to dno wodorostów. Skoro zaadaptowali wszystkie 10 tomów w 10 odcinkach, przy tym tnąc materiał jak bambus. Odradzam oglądać anime, a przeczytajcie mangę bo naprawdę pod względem fabularnym jest o niebo bardziej dopracowana :P

[spoiler]it's adapting 10 volume in 10 episode... that should already talk much...

The manga is pretty fasted pace, but IMO it still works. The anime is even faster paced than the manga and it's all falling apart. A whole arc was skipped early on. Tons of scenes were cut out. Incest scene was added. Character development was nuked.

I tell this is an anime they just made with little effort into making it good and it feels more like the very definition of advertisement anime where they just try to gloss over the main plot in hopes of boosting manga sales. The telltale sign is the 10 episodes.
[/spoiler]

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Big Order

Post autor: Kuroneko » czw gru 21, 2017 1:43 pm

ObrazekObrazek

Pozostałe okładki:
► Pokaż Spoiler
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Big Order

Post autor: Kuroneko » czw gru 21, 2017 1:47 pm

Sakae Esuno pracuje nad nową mangą pt. »Tantei Akechi wa Kyōran su« (»The Detective Akechi is Berserk«). Opiera się na książce Edogawy Ranpo pt. »The Boy Detectives Club«. Uczennica Mayumi Hanazaki mieszka u ciotki i wujka. Pewnego dnia zostają zamordowani. Mayumi udaję się rozwiązać zagadkę za pomocą ducha Kogoro Akechi, legendarnego detektywa.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości