Baccano! (light novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tego tytułu w Polsce zdecydowałbyś się na jego kupno?

Tak
66
63%
Może
15
14%
Nie
24
23%
 
Liczba głosów: 105

Orzeszek
Status: Offline

Baccano! (light novel)

Post autor: Orzeszek » wt maja 05, 2015 6:55 pm

Obrazek

Tytuł: Baccano! (light novel)
Autor: Narita Ryohgo (historia), Enami Katsumi (rysunek)
Ilość tomów: 21+
Wydawca: Dengeki Bunko
Gatunek: seinen, akcja, historyczny, przygoda, tajemnica, fantasy, horror
Rok: 2003
Anime: 13 odcinków + 3 ova
Opis: . W 1711 roku, na pokładzie statku Advena Avis, grupa alchemików próbuje poznać sekret nieśmiertelności. W tym celu wzywają demona, który ofiarowuje im eliksir nieśmiertelności i przepis na jego przyrządzenie. Wyjawia on im także sposób na zakończenie istnienia nieśmiertelnego. Wkrótce większość pasażerów zostaje „zjedzona” przez jednego z nich, reszta ocalonych rozprasza się po całym świecie.
Nieśmiertelni spotkają się ponownie w czasach wielkiej prohibicji w Ameryce.
Historie opowiedziane w Baccano są chaotyczne i na początku można by pomyśleć, że nie mają sensu.
Sama na początku niewiele z tego rozumiałam :D ale wszystko układa się w logiczną całość.
Mamy tu nieśmiertelnych alchemików, porachunki gangsterów, dwójkę sympatycznych złodziei, ekskluzywny pociąg Flying Pussyfoot, a na pokładzie potwora Rail Tracer’a, terrorystów, grupę morderców i wiele innych.
Uwielbiam historie o gangsterach, alchemikach, albo jak akcja ma miejsce w pociągu - jakoś mi się zawsze przypomina "Morderstwo w Orient Expressie" (chociaż między tym a Baccano jest różnica w ilości trupów :shock: ). Moim zdaniem, połączenie tych elementów w Baccano wyszło wspaniele. Mam nadzieję, że tytuł zostanie u nas wydany. :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob kwie 16, 2016 4:29 pm przez Orzeszek, łącznie zmieniany 1 raz.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt maja 05, 2015 7:17 pm

Anime strasznie mi się podobało, jestem na tak.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt maja 05, 2015 7:54 pm

Ale Waneko chyba dość jasno deklarowało kilka razy, że nie jest zainteresowanie wydawaniem light novel, nie?
Poza tym, 21 tomów i nieskończone... Jaja sobie robisz?

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » wt maja 05, 2015 7:59 pm

GrisznakIW pisze:Ale Waneko chyba dość jasno deklarowało kilka razy, że nie jest zainteresowanie wydawaniem light novel, nie?
Nie zapomnij o Studio JG i Kotori. ( ͡- ͜ʖ ͡°)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt maja 05, 2015 8:22 pm

Ale to forum Waneko, z propozycjami dla tegoż wydawnictwa. Tamte wydawnictwa mają swoje fora i jak już to właśnie tam powinno się zgłaszać tego rodzaju propozycje.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » wt maja 05, 2015 8:34 pm

Plusem Baccano jest to, że dzieli się na sporo krótkich części, które są raczej spójnymi historiami wynoszącymi zwykle 1-4 tomów. Trochę to jak z Higurashi - można czytać poszczególne arci osobno, stanowią one zamknięte całości ale nie dają pełnego obrazu niektórych wydarzeń/postaci/motywów. Dodatkowo są one jeszcze podzielone na różne okresy czasowe, więc równolegle wydawane są linie fabularne dziejące się na przestrzeni różnych wieków.

Mimo całego mojego uwielbienia dla serii i oryginalnych postaci muszę przyznać, że nie wszystkie historie trzymają poziom. Czy chciałabym zobaczyć tą serię wydaną u nas? Zdecydowanie tak. Czy kupiłabym? Na pewno nie wszystkie części. Czy liczę na wydanie Waneko? Nie, przy tej ilości wydawanych tytułów i braku zainteresowania LN ze strony wydawnictwa proponowanie LN jest mało sensowne - trochę jak nabijanie postów dla samego nabijania.

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » wt maja 05, 2015 8:34 pm

GrisznakIW pisze:Ale to forum Waneko, z propozycjami dla tegoż wydawnictwa. Tamte wydawnictwa mają swoje fora i jak już to właśnie tam powinno się zgłaszać tego rodzaju propozycje.
To prawda, ze to jest forum waneko, i tamte wydawnictwa mają swoje forum, ale forum waneko jest zbyt popularny, dużo ludzi piszą tutaj niż fora tamte wydawnictwa. (Na przykład, Forum Studio JG, propozycje, bardzo mało użytkownicy głosują na "tak" lub "nie", ok max 15 osoby). Więc myślę ze czasami tamte wydawnictwa zaglądają tutaj, na ankiety.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2015 8:51 pm przez Yikki, łącznie zmieniany 5 razy.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt maja 05, 2015 8:40 pm

Fakt, że forum Waneko stało się forum międzywydawniczym haha^^
Dałem może xD coś mi się o uszy obiło ale nie znam tego tytułu. Poza tym długi. Ale fajne, że w propozycjach zaczęły pojawiać się LN :)

Kapelusznik
Status: Offline

Post autor: Kapelusznik » czw maja 07, 2015 1:14 pm

Kupiłabym na 100% Anime było świetne :D Chciałabym poznać dalsze losy bohaterów tej pokręconej historii :twisted:

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » pt maja 08, 2015 1:38 pm

Anime było świetne, dużo lepsze od Drrrr!. Novelke na pewno bym kupił. Nie sądziłem że to takie długie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn maja 11, 2015 11:07 pm

Trochę przeraża mnie ilość tomów,ale anime było dość intrygujące tak więc jestem na tak.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » pn mar 07, 2016 6:37 pm

Wiem, że ilość tomów jest mocno odstraszająca, a przez to wydanie Baccano jest niemal nierealne, ale anime jest jednym z moich absolutnie ulubionych serii. LN nigdy nie czytałam, ale i tak pewna jestem, że kupiłabym każdy tom, nawet te najsłabsze. Uwielbiam bohaterów.

kama190
Status: Offline

Post autor: kama190 » pn mar 07, 2016 10:38 pm

Anime było spoko jednak na początku można sie w tym pogubić, kupiłabym ale ta duża liczba tomów mnie skutecznie odstrasza gdyby to było jeszcze z 10-15...

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr sie 10, 2016 10:58 pm

Autor obecnie pracuje nad ostatnim tomem powieści :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... el/.105235

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr sie 10, 2016 11:22 pm

Najs. Może jak się oficjalnie zakończy to ktoś to w końcu wyda :P
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » czw sie 11, 2016 12:53 am

Itachi Uchiha pisze:Autor obecnie pracuje nad ostatnim tomem powieści :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... el/.105235
Pojawiła się aktualizacja w newsie:
Narita is working on the final volume that takes place in 1935, not the final volume of the entire series.
Welp :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Baccano! (light novel)

Post autor: Yuriko » ndz cze 24, 2018 6:25 pm

Obejrzałam anime, ale nie jest dla mnie, więc jestem na nie.

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Baccano! (light novel)

Post autor: nikotynaimalina » ndz cze 23, 2019 4:27 pm

Twórczość Ryohgo Narity jest dość specyficzna i mimo, że jest to seria ,,dla wszystkich", są tu dość... pokręcone i poważne historie. Ogromnym plusem jest sam sposób pisania Narity, który jest bardzo charakterystyczny dla tego właśnie autora. Narita jest jednym z (niestety) niewielu pisarzy, których podziwiam i szanuję, toteż chcę czytać jego dzieła. O samej serii powiem tyle - zdecydowanie jestem na tak, ale wątpię, że tytuł pojawi się na naszym kulejącym (w porównaniu do np. USA) rynku mang, novelek i anime. :( Niestety, ale jestem pewna, że żadne wydawnictwo nie chce się wplątywać w tak długie serie, które nie są MANGAMI. Mam jednak nadzieję, że się srogo mylę. :D Jeszcze raz - jedno wielkie tak!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości