Tokyo Babylon

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydował(a)byś się na jej kupno?

Tak
33
42%
Może
8
10%
Nie
38
48%
 
Liczba głosów: 79

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Tokyo Babylon

Post autor: Kuroneko » wt kwie 07, 2015 11:55 am

Autor: Clamp
Gatunek: przygoda, fantasy, komedia, dramat
Ilość tomów: 7
Status w Japonii: zakończone

Opis (wikipedia):

Historia jest opowiadana w wątkach, których jest 2-3 w każdym tomie. Główna historia rozpoczyna się wkroczeniem na scenę "głównego złego", a poboczny, niezależny wątek biegnie równolegle i stopniowo nabiera ciągłości i zostaje przedstawione tło wydarzeń. W centrum zainteresowania mangi jest ewoluowanie bohaterów i wzajemnych relacji między nimi.

Głównymi bohaterami są onmyouji (dosłownie mag yin-yang, tłumaczone również jako duchowe medium czy szaman) Subaru Sumeragi, jego siostra bliźniaczka Hokuto Sumeragi i lekarz weterynarii Seishirou Sakurazuka. Fabuła dotyczy Subaru i Hokuto, którzy chronią Tokio przed duchami, które muszą wypędzać. Subtelnie im pomaga w tym Seishirou. Dotyczy ona również miłości Seishirou do Subaru i tegoż uczucia rozwoju.

Bohaterowie są znani z mangi X.

Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt kwie 07, 2015 12:59 pm

Sorry, ale mojego jedynego jak dotąd spotkania z CLAMPem nie wspominam dobrze :) dlatego na pewno nie będę chciał powiększać swojej biblioteczki o nowe ich tytuły.
BTW czy takiego tematu już nie było? Bo mam wrażenie, że już go gdzieś widziałem.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » wt kwie 07, 2015 10:00 pm

Mnie interesuje xxxholic, tsubasa i gate 7, bo podobają mi się interakcje, jakie zachodzą między światami i fabularnie mnie pochłonęły. Miło by było, ale chyba każdy członek tego forum czytał doniesienia wydawnictw odnośnie współpracy z clampem. Dałem temu tytułowi "Może". Kupiłbym ale nie byłby to zakupowy priorytet.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt kwie 07, 2015 10:40 pm

Tytuł bardzo mi się podobał. Manga jest ciekawa i wciągająca. Jednak nie kupiłabym polskiego wydania bo mam już angielskie omnibusy.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » śr kwie 08, 2015 1:20 pm

Grey pisze:Sorry, ale mojego jedynego jak dotąd spotkania z CLAMPem nie wspominam dobrze :) dlatego na pewno nie będę chciał powiększać swojej biblioteczki o nowe ich tytuły.
BTW czy takiego tematu już nie było? Bo mam wrażenie, że już go gdzieś widziałem.
Ja tego tematu nie znalazłam, może był to inny tytuł CLAMPa. A mangi CLAMPa dosyć się różnią, więc np. TRC i xxxholic są o wiele lepsze od Kobato i Magic Knight Rayearth.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt kwie 10, 2015 1:38 pm

Jak najbardziej jestem na Tak. Bardzo lubię uniwersum Clampowskie. Chociaż nie ukrywam, wołałbym wpierw ujrzeć wydanie MKR :)

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob kwie 18, 2015 10:43 am

Tokyo Babylon to mój ulubiony tytuł CLAMP, ale bym nie kupiła polskiego wydania, bo od lat posiadam angielskie :P
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Kannagi
Status: Offline

Post autor: Kannagi » śr lip 15, 2015 7:33 am

Mam angielskie omnibusy, ale jeśli wydanie byłoby naprawdę fajne, to może bym się skusiła. Może. Ale osobiście jestem raczej przeciw, bo jeśli już któreś wydawnictwo ma się użerać z CLAMPami, to są inne, bardziej interesujące tytuły.

Kamui Shiro
Status: Offline

Post autor: Kamui Shiro » pt lip 17, 2015 9:20 pm

To jest akurat jedna z najciekawszych i najlepszych mang Clampa, szkoda sie zrazac :) tez posiadam angielskie wydanie, jednak milo byloby zobaczyc to na polskim rynku i skusilbym sie na kupno, mysle.

Yurikochan
Status: Offline

Post autor: Yurikochan » sob lut 11, 2017 5:41 pm

Ostatnio chciałam coś przeczytać i ta pozycja jakoś mi się rzuciła w oczy. Muszę przyznać, że naprawdę to jedna z lepszych mang od Clampa jakie czytałam. Szczególnie przypadli mi do gustu Subaru i jego siostra, którzy są po prostu świetnymi postaciami.
Zdaje mi się, że na internecie nie ma wszystkich rozdziałów niestety. Jeśli byłaby wydana w Polsce, to na pewno bym kupiła, ale z tego co widzę, szanse są naprawdę zerowe (i na dodatek ta możliwość wydania jedynie przez JPF). Pozostaje więc wersja angielska.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Tokyo Babylon

Post autor: ZenekPsychopata » pt sty 29, 2021 7:02 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Tokyo Babylon

Post autor: ociesek » sob sty 30, 2021 8:20 am

Jeśli któreś wydawnictwo zaryzykuje jeszcze Clampa, to ma u mnie oficjalnie status kamikaze.

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Tokyo Babylon

Post autor: jtumanowicz » sob sty 30, 2021 9:19 am

^ this. Skoro nawet Sakura była klapą, to nic już chyba nie ma szans. Clamp zdaje się mieć grono fanów które jest wierne ale małe.

Próbowałem się dołożyć ze swojej strony bo lubię klasyki ale odbijałem się od Clampa za każdym razem. Nie siadł mi X, Wish, Kobato, Rayearth ani Sakura. Chyba czas przestać testować kolejne.
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2021 11:32 am przez jtumanowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Tokyo Babylon

Post autor: ninna » sob sty 30, 2021 10:33 am

jtumanowicz, jeśli X Ci się nie podobał to raczej nie spodoba Ci się też "Tokyo Babylon" bo te serie mają podobny klimat i są ze sobą powiązane. Spróbowałabym za to "RG Vedy", od której ja (wielka fanka Clampa) początkowo się odbiłam :P. Ale za drugim podejściem już zaiskrzyło i obecnie uważam ją za świetną serię, odbiegającą od innych mang Clampa które, choć różne, mają pewne cechy wspólne, które mogą denerwować.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo Babylon

Post autor: zandam » sob sty 30, 2021 4:48 pm

ninna pisze:
sob sty 30, 2021 10:33 am
Spróbowałabym za to "RG Vedy", od której ja (wielka fanka Clampa) początkowo się odbiłam . Ale za drugim podejściem już zaiskrzyło i obecnie uważam ją za świetną serię, odbiegającą od innych mang Clampa
O, zgadzam się, choć w moim przypadku było na odwrót - "RG Veda" to jedyna manga Clampa, która od razu przypadła mi do gustu i utrzymała moją ciekawość do samego końca. :) Dlatego będzie ich jedyną mangą, która zostanie na mojej półce (a zbierałam kilka serii). :D

Martinez
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 10, 2021 10:46 pm
Status: Offline

Tokyo Babylon

Post autor: Martinez » śr mar 10, 2021 11:01 pm

Marzę żeby wydali Tsubase Chronicle :mrgreen:
Wiem że to mało prawdopodobne ale jak to mówią Nadzieja umiera ostatnia :D
W ogule Holic, RG Veda i inne.
Dla mnie wszystkie mangi Clampa są ekstra.
Ta kreska ach, idzie się rozpłynąć :mrgreen:

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Tokyo Babylon

Post autor: Xenonn123 » śr gru 06, 2023 1:52 am

Mangę wyda JPF, temat do zamknięcia

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Tokyo Babylon

Post autor: Gina89 » ndz mar 31, 2024 8:20 am

Będę od sprzedawać (za cene jaką dałam) 1 tom Tokyo babylon w twardej oprawie.
Po przemyśleniach jestem tą mangą mocno rozczarowana. X czytalam prawie 20lat temu ale nie sprawiała wrażenia głupiej, płytkiej komedyjki z denerwujacymi bohaterami. I tak jak pokochałam w X wątki bl/homo to tutaj wydaje sie jakiś taki....obleśny. A siostra Subaro to typ laski jakiej nie trawie i w X zachowywała sie zupełnie inaczej...
Ale czare goryczy przelało to że wątki poboczne w ogóle mnie nie ruszają. Potrafie sie rozryczeć na reklamie w tv, w serialu o duchach ryczałam na każdym odcinku jak duch odchodził na drugą strone a mnie zawsze te rozstania dobijały. W TB też są podobne wątki i nic. Zero reakcji. A właśnie jestem po 3 tomie Inuyasha i wątek z dziewczyną mnie wzruszył. Więc coś z tą mangą wg mnie jest nie tak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości