RG Veda

Zablokowany

Czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydował(a)byś się na jej kupno?

Tak
35
51%
Może
9
13%
Nie
25
36%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

RG Veda

Post autor: Kuroneko » wt kwie 07, 2015 11:48 am

ObrazekObrazek
Autor: Clamp
Gatunek: shonen, przygoda, fantasy, dramat
Ilość tomów: 10
Status w Japonii: zakończone

Opis: Bóg Piorunów Taishakuten zbuntował się przeciwko Niebiańskiemu Władcy i rozpoczął okrutną tyranię. Podążając za słowami przepowiedni, Strażnik północnych ziem, Yasha, budzi ostatniego potomka plemiona Ashura, z magicynego snu. Wierząc, iż wspólnie Sześć Gwiazd może zdetronizować Taishakutena, wraz z Ashurą wyrusza w podróż by je odnaleźć. Ashura w niedługim czasie ujawnia swoją mroczna stronę.

Moje zdanie: Uwielbiam właściwie wszystkie prace Clampa, choć zdecydowanie wolę te mroczniejsze typu X, Tokyo Babylon, xxxholic. Postacie z RG Veda występują w Tsubasa Chronicle, więc zainteresowałam się tą mangą. Kreska jak zawsze piękna, do tego dobra fabuła i niepowtarzalny klimat.

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2018 1:58 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt kwie 10, 2015 1:43 pm

Jak na najbardziej na Tak. Historia jest bardzo ciekawa i zawiła + kreska clampowska, dopełnia resztę. Chociaż nie ukrywam, manga może wielu osobom nie przypaść do gustu, bowiem jest dość stara :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt kwie 10, 2015 1:46 pm

Jedyna manga Clampa, która tej grupie się naprawdę udała i którą z czystym sumieniem bym kupił. Pewnie, zdarzały im się przyzwoite, ale wybitną stworzyły panie tylko jedną - właśnie RG Vedę.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt kwie 10, 2015 1:50 pm

Chcę to przeczytać od dłuższego czasu, ale nigdy nie mam dość samozaparcia by zacząć. Gdyby u nas wyszło, pewnie bym kupiła zwłaszcza że lubię CLAMPa.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn maja 11, 2015 10:24 pm

Pewnie, że by się chciało. Ale to nierealne. Podobno licencje na mangi CLAMPa są horrendalnie drogie.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz maja 17, 2015 2:22 pm

Haha, nareszcie! http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... nga/.88232 :D :D :D. Wiedziałam, że warto mieć nadzieję do końca!

Serdecznie dziękuję Ajszy. Dzięki jej blogowi dzień jest jeszcze lepszy niż był :mrgreen:.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz maja 17, 2015 8:45 pm

Oh my gawd. Jedna z najlepszych mang Clampa, aż się podjarałem. W Polsce nie mamy na RG Vedę szans, więc raczej trzeba się zaopatrzyć.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » pt maja 29, 2015 2:10 pm

Mam od Clampa Kobato, Chobits, X-a i Tokyo Babylon po angielsku. W RG Vedę też się zaopatrzę za jakiś czas bo faktycznie szanse na wydanie takiej klasyki od problematycznych pań z Clampa są mizerne. Ale oczywiście popieram w całej rozciągłości propozycję wydawniczą tej mangi i deklaruję zakup w 100% Nie jest strasznie długa. 10 tomów to przy dobrych wiatrach 1,5 roku wydawania. No i można to zrobić w formie omnibusów. Ale jak wiadomo z potwierdzonego źródła, Clamp to trochę batalia dla wydawcy. Czas pokaże.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3905
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr wrz 02, 2015 10:03 pm

Historia niezła,ale nie wciągnęła mnie nie wiadomo jak.Podobały mi się niektóre rzeczy chociaż by to kim był ostatni generał.Bohaterowie w porządku.Mają bardziej wyraziste charaktery niż w Magic Knight Rayearth.Gdyby wyszło pewnie bym kupiła.Czegoś takiego próżno szukać w nowych manga.Zwłaszcza takiej kreski :P

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » czw wrz 03, 2015 9:41 am

Mam po angielsku od dawna :] , więc nie kupię drugiego zestawu, bo szczerze wątpię czy tłumaczenie i wydanie by mnie zadowoliło. Co nie zmienia faktu, że tytuł z pewnością byłby popularny i ogólnie jestem za wydaniem go.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

RG Veda

Post autor: Kuroneko » czw lis 15, 2018 1:43 pm

Jaką formę wydanie byście preferowali? W twardej czy miękkiej okładce, jaka ilość tomów?

10 tomów (oryginalne wydanie) - dalsze okładki wyżej
ObrazekObrazek
7 tomów - format Bunko (mały)
ObrazekObrazek
5 tomów - Master Edition (twarda okładka) - okładki w stylu omnibusów
3 tomy - Omnibusy (miękka okładka)
ObrazekObrazek

Mnie najbardziej podobają się oryginalne okładki. Wydanie wg mnie byłoby najlepsze 2w1, obowiązkowo w formacie powiększonym i z kolorowymi stronami. Dla mnie najlepiej twarda okładka lub miękka ze skrzydełkami (nie przepadam za obwolutami przy dużych mangach, bo spadają). Jakoś nie przepadam za okładkami omnibusów, bo te ramki zabierają za dużo miejsca. Na razie zadowolę się angielskimi omnibusami, choć wydanie w twardej okładce też kusi :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

RG Veda

Post autor: ZenekPsychopata » pt sty 11, 2019 2:05 am

MKR i CCS wydadzą, wzbiera we mnie nadzieja na ten tytuł. :rock:
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

RG Veda

Post autor: ociesek » pt sty 11, 2019 8:26 am

Mam nadzieję, że jak sprzedaż będzie dobra, to wezmą się za inne Clampy, chociaż już mam wszystko po angielsku, ale to nieważne. Polska zasługuje na te dzieła, po prostu :)

kera
Adept
Posty: 426
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

RG Veda

Post autor: kera » pt sty 11, 2019 10:27 am

Taki klasyk to wręcz obowiązkowa pozycja w kolekcji :mrgreen: Bardzo bym chciała mieć :mrgreen:

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

RG Veda

Post autor: ZenekPsychopata » sob lip 17, 2021 1:55 pm

JPF wyda mangę. Temat do zamknięcia.
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości