Shigurui

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę mangę, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
40
51%
Nie
24
31%
Może
14
18%
 
Liczba głosów: 78

MrHyde
Status: Offline

Shigurui

Post autor: MrHyde » śr lut 04, 2015 9:26 pm

Tytuł: Shigurui / Death Frenzy
Autorzy: Takayuki Yamaguchi
Rok wydania: 2003
Tomy: 15 (zakończone) Ostatni tom ukazał się w 2010 roku.
Rodzaj: Akcja, Dramat, Historyczne, Sztuki Walki, Seinen, Samurajowie.

Jest również anime,które ma 12 odcinków,zostało wydane w 2007 roku.Zajęło się tym studio Madhouse.Ani jeden chapter mangi nie został przetłumaczony na nasz język,jest ona tylko po angielsku.

Opis: Na początku widzimy turniej samurajów zorganizowany przez daimyō,który zmienił zasady turnieju i kazał używać prawdziwych mieczy zamiast bokkenów,pomimo sprzeciwu wasali.Na arenę wchodzą dwaj wojownicy jeden ślepiec prowadzony przez kobietę a drugi tylko z jedną ręką.Publiczność jest zdziwiona co ma na celu ich walka..Po wyciągnięciu mieczy przenosimy się wstecz i poznajemy historię obu bohaterów ich wzajemne stosunki do siebie i motywy działań.Jest to historia bez jednoznacznego ocenienia bohaterów typu ten jest dobry a ten drugi zły..Opowiada też o tym,że samurajowie jednak nie byli tacy nieskazitelni lecz byli też tacy,którzy kierowali się tylko własnym dobrem i nie przejmowali się zbytnio jakimiś zasadami.Brutalnych scen nie ma tu BARDZO dużo (lecz naturalnie muszą występować),lecz gdy są już pokazane to są brutalne aż do przesady.W Shigurui jak w ogóle występuje jakaś nagość to jest pokazywana artystycznie , nie pod względem typowo erotycznym , albo żeby pokazać posturę postaci,jednak występuje kilka scen erotycznych z ukazaniem nagości jednak bez pokazywania aktu płciowego.

Podsumowując uważam tą mangę za bardzo interesującą i na pewno często będę wracał do niej jak i również do anime.Byłbym bardzo szczęśliwy mogąc ją mieć w całości przetłumaczoną u siebie na półce.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr lut 04, 2015 10:11 pm

Animu było mega, mango bym brał.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt lut 06, 2015 7:33 am

Nah, nie lubię takich rzeczy ;) w sumie "podobne" do BR więc raczej nie jest to dobry wybór :P

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pt lut 06, 2015 4:54 pm

Anime było świetne. To więc na mangę mógłbym się skusić ^^

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » czw wrz 10, 2015 3:33 pm

Anime było jedyne w swoim rodzaju. Brałbym.
Obrazek

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw wrz 10, 2015 3:46 pm

O boże, brałabym! Anime było świetne.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » sob wrz 12, 2015 9:12 am

Sama nie wiem. Uwielbiam anime (mam na DVD), ale manga to inna para kaloszy. Jest długa i kreska trochę odrzuca. Ta historia BARDZO zyskuje jak animeowa wersja: cudowna muzyka, grafika i reżyseria.
Obrazek

Slepczyk
Status: Offline

Post autor: Slepczyk » czw wrz 22, 2016 4:26 pm

Rewelacyjny tytuł, zapoznałem się z angielską skanlacją (swoją drogą rewelacyjny poziom jak na fanowskie tłumaczenie).

Bez namysłu zakupiłbym całość, bo nawet w USA nie wydali tego i import nie wchodzi w grę. Japońskiego nie znam, a w Europie chyba tylko Hiszpanie to mają, którego języka też nie rozumiem.

Z drugiej strony to aż 15 tomów i seria jest dosyć specyficzna, plus tylko dla dorosłych, więc raczej sfera marzeń.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » czw wrz 22, 2016 6:29 pm

Slepczyk pisze:Z drugiej strony to aż 15 tomów i seria jest dosyć specyficzna, plus tylko dla dorosłych, więc raczej sfera marzeń
Marzenia czasami się spełniają, zwłaszcza ankietowe mrzonki z tego forum.
Tytułu nie znam. Nie miałem przyjemności ani z anime, ani skanami. Jednak sam opis mnie zainteresował.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 11:12 am

Jestem na nie. Tytuł jako anime był mega, ale manga jest już niestety za długa.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shigurui

Post autor: Gabutek » pt lut 16, 2018 8:16 pm

Sama nie wiem...z jednej strony anime było intrygujące przez swój ciężki klimat i temat zaś z drugiej strony manga stanowczo za długa. Wątpie też by się sprzedawała tak jakby chciało to wydawnictwo(powtórka z Battle Royale?).

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Shigurui

Post autor: Ramsey Ka » śr maja 09, 2018 8:28 pm

Obejrzałem drugi raz anime i nie mogłem się powstrzymać przed poznaniem całej historii w wersji mangowej. Mój angielski jest tylko dobry i wiele niezrozumiałych dialogów pomijałem aczkolwiek to co najważniejsze wyłapałem i powiem krótko - manga jest rewelacyjna. Świetna fabuła, świetni bohaterowie i świetne rysunki. Dużo brutalnych scen i nagości, która jest rysowana w taki fajny artystyczny sposób. Tytuł z miejsca trafia do ulubionych mimo że na polskie wydanie na pewno nie ma szans, a co najgorsze nie można tego kupić nawet po angielsku :(
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości