Aido

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
22
30%
Może
14
19%
Nie
38
51%
 
Liczba głosów: 74

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Aido

Post autor: Itachi Uchiha » wt lut 03, 2015 12:31 pm

Obrazek

Tytuł japoński: Aido
Tytuły alternatywne: Love Slave
Autor: Onozuka Kahori
Gatunek: Dramat, Josei, Romans, Seinen, Yuri
Wydawca: Daitosha
Magazyn: Ikki
Wydano: 2003
Ilość tomów: 1

Opis:
Chłopak Uehary oświadczył się jej 3 miesiące temu, a ona jeszcze nie dała mu odpowiedzi. Gdy pewnego dnia odwiedza drogerię, poznaje tam kobietę, Sawori, która rozbudza w niej wspomnienia związane z licealnym eksperymentowaniem...

Dobra propozycja do jednotomówek od Waneko + dla miłośników gatunku :)
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2015 2:35 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » wt lut 03, 2015 12:48 pm

Sama kiedyś miałam dać ten tytułów w propozycjach. Całkiem niezłe josei/yuri, ale jeśli nie ukaże się nic od Shuninty (która jest bardziej rozrywkowa), to tym bardziej nie widzę miejsca dla Aido. Polscy wydawcy nie doceniają fanów yuri.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw lut 05, 2015 9:20 am

"Może". Choć pewnie jakby wyszło to kiedyś bym kupił i to raczej prędzej niż później.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw lut 05, 2015 5:39 pm

Duże może. W ogóle wiele ostatnio w propozycjach yuri. Nie wiem czy to jakaś chwilowa tendencja, odpowiedź na sukces yaoi czy może coś więcej. Sama nigdy nie interesowałam się tym gatunkiem, ale odkąd przeczytałam oba wydane u nas komiksy Alice Bechdel, nie mam nic przeciwko dobremu yuri. .

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw lut 05, 2015 6:08 pm

Skoro yaoi się przyjęło i zaczęło być go na rynku całkiem dużo, to logicznym jest, że teraz kolej na yuri :P w sumie, to nie narzekałabym na taki rozwój spraw.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » czw lut 05, 2015 9:10 pm

Yuriści zrobili coming out i po 10-12 latach przez fandom przelewa się ich druga fala. Ta fala przyniosła Oniisamę i GF, to MOŻE doczekamy się też innych tytułów. Trzeba edukować kolejne pokolenia ;)
A Bechdel, choć najbardziej kojarzona z "zachodnim yuri", jest przereklamowana.
Obrazek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw lut 05, 2015 10:39 pm

Lou pisze:A Bechdel, choć najbardziej kojarzona z "zachodnim yuri", jest przereklamowana.
Być może, ale mnie się to całkiem dobrze czytało (choć Fun Home chyba bardziej mi się podobał) i mam wrażenie, że jak na pierwsze komiksy związane z tematyką lesbijską, nie najgorzej trafiłam. Zawsze możesz polecić mi coś lepszego. :P

A żeby nie offtopować - tak dla yuri, ale tylko naprawdę dobrego. Nie jestem tak bogata, żeby kupować wszystko jak leci. ;)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt lut 06, 2015 7:25 am

A mnie tam totalnie opis ani okładka nie przekonały ;) zupełne, 100% NIE :P

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pt lut 06, 2015 4:59 pm

Opis mnie nie przekonał i do tego jednotomówka to jest. Jestem na NIE.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz maja 01, 2016 1:36 pm

Miałam duże oczekiwania, ale wyszło jak zwykle. Zbyt pesymistycznie, puenta okropna, chyba, że miała być ironiczna, ale w takim wypadku znów wpadamy w pesymizm. To jak hodowla kolonii bakterii na agarze - dobrze żarło, ale zdechło, bo do połowy było ciekawie, potem zaczęło się psuć. Lubię yuri, lubię josei, ale tu wyszło coś wrecz karykaturalnego.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Aido

Post autor: Yuriko » pn cze 25, 2018 11:08 pm

Lubię jednotomówki i to bardzo, obstawiam, że bym zakupiła, ale że jest to yuri nie wiadomo, czy ktoś to będzie chciał wydać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości