Nagi no Asukara

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę mangę, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
29
37%
Może
9
11%
Nie
41
52%
 
Liczba głosów: 79

Dzikusek
Status: Offline

Nagi no Asukara

Post autor: Dzikusek » pn lut 02, 2015 5:21 pm

Obrazek
Obrazek

Tytuł: Nagi no Asukara
Autor: Project-118, Risou Maeda (Rysunki)
Liczba tomów: 03 (Ongoing)
Gatunek: Dramat, Romans, Fantasy, Shounen
Wydawca japoński: ASCII Media Works
Opis: Bliżej nieokreślony, współczesny świat zamieszkują dwie rasy. Jedna składa się z istot takich jak my i zamieszkuje lądy. Druga natomiast, blisko z pierwszą spokrewniona, żyje na dnie oceanów. Ludy te posiadają podobny stopień rozwoju i zbliżoną kulturę. Żyją na tyle blisko siebie, że zdarza się, iż mieszkańcy mórz uczęszczają na zajęcia do lądowych szkół (z oczywistych względów to nie działa w drugą stronę), pracują w lądowych firmach, a nawet zawierają związki małżeńskie z mieszkańcami powierzchni. Tak więc gdy w niewielkiej podmorskiej miejscowości Shioshishio zostaje (z bliżej niesprecyzowanych powodów) zamknięta szkoła, czwórka jej czternastoletnich absolwentów nie ma innego wyboru, jak tylko zapisać się do liceum w sąsiednim miasteczku rybackim. Niestety, jak mawia starodawne podkarpackie przysłowie, którego mądrość (jak widać) przenieść można nawet na obce światy: „Wódka z Beska jest niebieska!” Nie od dziś wiadomo, że między leżącymi na głębokiej prowincji wiochami toczą się wojny plemienne i wendetty ciągnące się od pokoleń, „bo wasi nam rybę złowili”, a „wasi podrywali nasze dziewczyny w remizie”. Nasi uczniowie zostają więc nie tylko narażeni na szok środowiskowo‑kulturowy, ale także trafiają w świat prowincjonalnych niechęci i międzysąsiedzkich waśni. Niemniej jednak wiejskie (i małomiasteczkowe) spory wiejskimi sporami, ale przymus szkolny jest niestety bezlitosny. (Tanuki.pl)

https://www.mangaupdates.com/series.html?id=95784

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » pn lut 02, 2015 8:49 pm

Jestem za. Bardzo fajna manga, choć wersja anime jest lepsza.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lut 02, 2015 9:09 pm

Shit jakich mało. Nigdy bym tego nie kupił, nawet nie chcę wiedzieć o istnieniu tego czegoś xD

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lut 02, 2015 10:14 pm

Nie. Wystarczy mi anime, które i tak było bardzo kiepskie :roll:

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn lut 02, 2015 10:21 pm

Itachi Uchiha pisze:Nie. Wystarczy mi anime, które i tak było bardzo kiepskie :roll:
No patrz, a na malu oceniłeś na 7. XD


Mnie się podobało, fajna muzyka, cały czas oglądałam z zaciekawieniem, nie nudziło, fakt, że jeśli chodzi o relacje międzyludzkie to jest pomieszanie z poplątaniem i w ogóle moda na sukces, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Nawet sobie popłakałam, a co. Tak więc mangę bym kupiła.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lut 02, 2015 11:13 pm

Carnivall pisze:
Itachi Uchiha pisze:Nie. Wystarczy mi anime, które i tak było bardzo kiepskie :roll:
No patrz, a na malu oceniłeś na 7. XD


Mnie się podobało, fajna muzyka, cały czas oglądałam z zaciekawieniem, nie nudziło, fakt, że jeśli chodzi o relacje międzyludzkie to jest pomieszanie z poplątaniem i w ogóle moda na sukces, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Nawet sobie popłakałam, a co. Tak więc mangę bym kupiła.
Dosyć dawno oglądałem tą serie, więc pamieć mnie już zawodzi. Za twoją namową daje ponowną szansę tytułowi i robię rewatching animu. Zobaczymy co z tego wyniknie :wink:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 03, 2015 6:14 am

Carnivall, jeżeli tak mają wyglądać relacje międzyludzkie to wolę żyć w lesie xD

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt lut 03, 2015 8:36 am

Opis postaci mnie zniechęcił i od anime odpadłem już w pierwszym odcinku. Nie ma szans bym to kupił.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » wt lut 03, 2015 1:01 pm

Grey pisze:Carnivall, jeżeli tak mają wyglądać relacje międzyludzkie to wolę żyć w lesie xD
Mam dystans do chińskich bajek i nie przekładam ich na naszą rzeczywistość.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 03, 2015 1:14 pm

Carnivall pisze:
Grey pisze:Carnivall, jeżeli tak mają wyglądać relacje międzyludzkie to wolę żyć w lesie xD
Mam dystans do chińskich bajek i nie przekładam ich na naszą rzeczywistość.
Prawidłowo :)

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » wt lut 03, 2015 1:23 pm

Zacząłem serię jak wiele, z przekonaniem, że słabo, ale może się rozwinie. Jednak postaci i dialogi waliły po mordzie schematami i nudą, więc odłożyłem. Po dwóch miesiącach dooglądałem i było nawet spoko. Szczególnie po timeskipie, postaci zrobiły się nieco ciekawsze, a ich dramaty niewyjęte psu z gardła. No i seria odsłoniła swoje sensy, nie jakieś wybitne, ale to zawsze jakoś tam na propsie.

Wyprodukowałem się, ale manga i tak nabiłaby mój licznik na 25 <3 Nie.

rsc-pl
Status: Offline

Post autor: rsc-pl » czw kwie 02, 2015 3:39 pm

Anime ma u mnie 10/10
Chętnie bym kupił mangę.

Aryse
Status: Offline

Post autor: Aryse » pn maja 11, 2015 7:45 pm

Anime pokochałam wręcz, dlatego chętnie sięgnęłabym po mangę. Dla samej takiej... no... dla samego takiego.. uczucia, że mam ją na półce.. Coś w tym stylu x.x Więc.. tak, jestem jak najbardziej za.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt maja 12, 2015 8:56 pm

Wytrwałam pięć odcinków anime, może potem zmienia się ono na tyle, że jest warte oglądania, ale mandze i tak mówię stanowcze nie, bo sporo lepszych tytułów do wydania.

Ayumi-chan
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:04 pm
Gender:
Status: Offline

Nagi no Asukara

Post autor: Ayumi-chan » pn maja 28, 2018 7:12 pm

anime było po prostu piękne z chęcią kupiłabym mangę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości