Akatsuki no Yona

Zablokowany

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
202
54%
Nie
115
31%
Może
55
15%
 
Liczba głosów: 372

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 21, 2014 11:50 am

Obrazek

Tytuł japoński: 暁のヨナ
Tytuły alternatywne: Yona of the Dawn
Autor: Kusanagi Mizuho
Gatunek: Akcja, Romans, Fantasy, Historyczny, Shoujo
Wydawca: Hakusensha
Magazyn: Hana to Yume
Wydano: 2009
Ilość tomów: 24+
Anime: 24 odcinki + 3 odcinki OVA
Więcej okładek: link

Opis PL:
Manga przedstawia historię Yony, która jest księżniczką, prowadzącą beztroskie i luksusowe życie. Ma wszystko: najwytworniejsze ubrania i kosmetyki, najlepsze słodycze, kochającego ojca i przystojnego kuzyna Soo-won. Gdyby tylko jej ochroniarz, Son Hak, nie był tak denerwujący i jej włosy nie byłyby tak czerwone.
Ale jej niemal doskonały świat szybko zostaje zniszczony przez człowieka, którego kochała. Kiedy Soo-won, morduje jej ojca aby zdobyć tron.
Ostatnio zmieniony wt sie 01, 2017 3:25 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 2 razy.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt paź 21, 2014 1:47 pm

Well, it's really boring at the start, but then picks up nicely. It's noting more than pretty fantasy adventure light fun, but it's good read. Just don't expect some more political, inteligent things for this whole "going after the throne". But the art, thou typicall shoujo-nice-cut-ish, remains good and he color pages can be really beautiful.

It will get anime sometime soon, I think...? Well, it can be make or breake for the manga if they cut out too much, so it's maybe.

Again, when did this forum change main language?

No to po polsku: manga nudzi na początku, ale później jest coraz lepiej. Tak jak wskazuje urocza słodka śliczna shoujo kreska, manga to typowa lekka rozrywka, nie ma co liczyć na poważniejsze czy inteligentniejsze sprawy związane z pogonią za tronem. No i kreska jest naprawdę dobra, nawet jak coś przynudza.

Ale przy 15 tomach anime może zostać być albo nie być szans na mangę, bo przy 15 tomach jest ryzyko, że wytną za dużo.
Ostatnio zmieniony wt paź 21, 2014 6:55 pm przez Shakkaho, łącznie zmieniany 1 raz.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » wt paź 21, 2014 6:24 pm

Zdecydowanie kupiłabym :) Zaczęłam oglądać anime, podoba mi się. Nawet zaczęłam szukać po naszych rodzimych sklepach wydań angielskich oficjalnych, ale chyba nie ma takich :(

Golibroda7
Status: Offline

Post autor: Golibroda7 » wt paź 21, 2014 9:59 pm

Kompletnie mnie nie przekonuje. Jestem na nie.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt paź 21, 2014 10:10 pm

Jestem w trakcie oglądania anime, do którego podeszłam na zasadzie: "Pewnie będzie to bardzo przeciętna seria shoujo, trochę udająca fantasy, ale skupiająca się na romansie". Na razie jestem miło zaskoczona, ponieważ dwa pierwsze odcinki anime wprowadziły sporo zwrotów akcji i apetyt na ciekawą kontynuację. Jeśli poziom zostanie utrzymany (a słyszę, że potem jest lepiej), to mangę na pewno kupiłabym.

Yin
Status: Offline

Post autor: Yin » pt sty 23, 2015 3:42 am

Anime mnie zaskoczyło! Manga tez nie pogardze

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz sty 25, 2015 6:36 am

Za bardzo szojkowate i za długie xD a teoretycznie miało potencjał^^ z drugiej strony nie jestem targetem wiec może i nie dziwne, że mi się nie podoba? xD

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » ndz sty 25, 2015 1:37 pm

Hę? Nie napisałam ten tematu? Eh... Zagłosuję się na "NIE" bo nie cierpię "samuraj" czyli mieczy, stare historii o Japonii samuraj (na przykład klimat "Śmiech w chmurach" nie przypadł mi się do gustach) w życiu nie przypadnie mi się do gusta. . :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2015 4:45 pm przez Kyokoro, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz sty 25, 2015 1:50 pm

Kyokoro pisze:Hę? Nie napisałam ten tematu? Eh... Stawiam się na "NIE" bo nie cierpię "samuraj" :roll:
Oo
Możesz wyjaśnić, co masz na myśli przez "samuraj"?

Ogólnie mogłabyś poprawić swój komentarz, ponieważ ciężko zrozumieć, o co chodzi.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » sob lut 28, 2015 4:39 pm

Tak!!! Bardzo chce *^* drogie waneko jak to wydacie zrobię wszystkim w redakcji kartki z podziękowaniami *--*

Loleta
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 4:57 pm
Status: Offline

Post autor: Loleta » ndz mar 01, 2015 4:57 am

JA chce! Bardzo chce!!!!!!! Włąśnie takie klimaty mi najbardziej odpowiadają :)

mikroczip
Status: Offline

Post autor: mikroczip » ndz mar 01, 2015 2:11 pm

Jestem jak najbardziej za :)

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » ndz mar 01, 2015 2:44 pm

Oglądałam kilka odcinków anime, żeby zobaczyć jak to wygląda. Ogólnie czekam na wszystkie, żeby za jednym zamachem obejrzeć, bo spodobało mi się. Manga jeśli nie byłaby strasznie długa, to może bym przygarnęła :) .

yagami782
Status: Offline

Post autor: yagami782 » ndz mar 01, 2015 8:06 pm

Baardzo baardzo proszę o wydanie tej mangi!!!
Uwielbiam ją, po prostu kocham takie klimaty *w*
Jeśli wyjdzie, na pewno kupię :mrgreen:

ShittyGlasses
Status: Offline

Post autor: ShittyGlasses » pt mar 13, 2015 11:56 pm

Proszę o wydanie tej mangi!
Jest cudowna. <3

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » ndz mar 15, 2015 12:24 pm

Jak już wszyscy tak ładnie proszą, to nie będę gorsza! Również baaaaardzo bym chciała zobaczyć tę mangę u nas ^^ Manga jest w klimatach które uwielbiam, kreska przyjemna i cudowni bohaterowie. Kupowałabym na 100% :)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz mar 22, 2015 11:03 am

Jeszcze nie wypowiedziałam się w tym temacie? Oczywiście jestem na wielkie tak! Akatsuki no Yona nie jest zwykłą sztampową szojką gdyż romans nie jest przedstawiany na pierwszym planie i lubię również czasy przedstawione w mandze co nadaje jej niepowtarzalny klimat
Obrazek

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » ndz mar 22, 2015 12:20 pm

Mnie ta manga nie kupuje. Nie podoba mi się ani trochę fabuła, więc ja nie kupiłbym jej. Na nie.

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » pt mar 27, 2015 10:44 pm

Jestem jak najbardziej na tak, do anime podeszłam "zobaczymy, może będzie dość ciekawe" i nawet nie zauważyłam jak mi minął cały odcinek a potem na kolejne 23, na które wyczekiwałam tydzień w tydzień :D kreska jest śliczna,a humor naprawdę powala, zdecydowanie kupiłabym ;)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt mar 27, 2015 10:47 pm

Pozwoliłem sobie zaktualizować opis :P

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości