Akatsuki no Yona

Zablokowany

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
202
54%
Nie
115
31%
Może
55
15%
 
Liczba głosów: 372

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt maja 23, 2017 9:51 am

141
[spoiler]Ten rozdział odebrał mi mowę. Ale Yona dorosła :twisted:
Reakcje ludzi na jej widok były boskie. Do tej pory wszyscy myśleli że zaginęła, a tu ni z gruchy ni pietruchy pojawia się przed nimi i swoim zachowaniem nie przypomina tej naiwnej głupiutkiej księżniczki która znali. Kolejne, jak Yona zaczęła wymieniać argumenty w stronę Suna, albo to, że rozumie dlaczego jego ojciec nie mógł zostać królem, dobitnie go zatkały. Albo ten retros Suna jak jej ojciec gadał mu, że Yona jest reinkarnacją czerwonego króla.
Mina tego doradcy boska, ale go strach obleciał. Uratowanie Yony przez Lili i ogłoszenie jej wybawicieli dodatkowi ich zaszokowało. Ale Lili mu przygadała<;3. Powiedziała mu wprost, że i tak jego reputacja na tym nie ucierpi, ale nie "da" mu zabić Yony<;3
Jestem bardzo ciekaw jakie tak "naprawdę" intencje ma Keishuk.
Międzyczasie przed hakiem pojawiała się frakcja antywojenna,- chyba tylko ja mam wrażenie, że coś z nimi jest nie tak?
[/spoiler]

Kolejny rozdział 5 czerwca,- naprawdę, chociaż to krótko, nie wytrzymam tak długo :evil:

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt maja 23, 2017 10:17 am

Nie tylko Ty. Cały dalszy ciąg rozdziału się zastanawialam, co z nimi pójdzie nie tak. Mają wokół siebie jakąś taką nieufną aurę :p

Yona ma śliczne panele w tym rozdziale &#9825; Dobrze, że nie ma żadnej przerwy :)

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » wt maja 23, 2017 11:00 am

Też uważam, że coś jest nie tak. W końcu skoro się pojawili, to coś jest na rzeczy. :D W międzyczasie czekam na 5 tomik z BD. <3

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » wt maja 23, 2017 6:18 pm

[spoiler]Ta frakcja antywojenna jest podejrzana. Przyjrzyjcie się reakcjom żołnierzy z Xing. Obawa na twarzy i prawie że strach. [/spoiler]

Engrisz, mówisz o 5 tomie, a ja ostatnio mam tyle zajęć, że nie mam czasu skończyć czytać 4-tego tomu :(

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » wt maja 23, 2017 7:37 pm

Lilka, też nie przeczytałam jeszcze poprzednich, ale samą mangę czytałam już chyba ze 3 razy, więc przeczytam, jak będę mieć wolne (czytaj po obronie :<).

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » czw cze 08, 2017 12:31 am

6 tom przeczytany. Kolejny z Viz Media w sierpniu. U nich chyba też mangi wydawane są co dwa miesiące.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw cze 08, 2017 7:39 am

Ja na lipiec przeniosłam kupno 5 i 6 :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Post autor: Agatszpagat » pt cze 09, 2017 2:17 pm

Nowy rozdział od dwóch dni a tutaj cisza? :)
[spoiler]Od początku było wiadomo, że z tymi antywojennymi coś nie tak, ale nie myślałam, że aż tak drastyczne kroki podejmą (i że tak szybko). Szkoda, akurat wtedy, kiedy Kouren trochę przejrzała na oczy i zanosiło się na dość spokojne zakończenie. Za to teraz Yona i reszta uratują ją z opresji, będzie miała wobec nich dług wdzięczności, a to ułatwi pokojowe negocjacje między obydwoma krajami (mam nadzieję).
Oprócz tego uroczy moment między Yoną i Hakiem (szkoda, że tak krótko). :)
Motyw ścinania włosów przez młodą Kouren w tym rozdziale mnie rozbawił, trochę to za bardzo schematyczne. [/spoiler]
Nowy rozdział dopiero za miesiąc :(

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pt cze 09, 2017 2:53 pm

Jest gdzieś pełna skanlacja? Ani na batoto, ani na mangastremie nic nie widzę, a sprawdzam codziennie :(

Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Post autor: Agatszpagat » pt cze 09, 2017 3:28 pm

Ja sprawdzam bezpośrednio na fb grupy skanlacyjnej: Impatient scans, wtedy jest najszybciej. Mają tam link do pobrania. Teraz przeczytałam u nich, że na mangastreamie już nie będzie, coś im się współpraca nie ułożyła.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt cze 09, 2017 3:56 pm

Agatszpagat, dzięki za polecenie grupy skanlacyjnej na fb. Ja również od trzech-czterech dni szukałam rozdziału Yony po angielsku i nie mogłam znaleźć :D

Rozdział 142
[spoiler]Antywojenni tak... Jestem niemal pewna, że to oni stoją za atakiem na Kouren, dlatego nie chcieli, by Yona i Hak natychmiast udali się do pałacu. Niech pójdą rano, jak już wszyscy będą martwi. Świetny plan, nie ma co.
Myślę, że teraz, kiedy Kouren zostanie uratowana, to wszystko pójdzie w odpowiednim kierunku. Dostaniemy spotkanie z Soo-wonem, ustalenie pokojowych warunków i koniec tego arcu. Ale zapowiada się, że niedługo autorka poruszy najważniejszy problem... Już praktycznie wszyscy wiedzą, że Yona żyje, teraz dowiedzieli się też żołnierze, więc nie będzie można tego dalej ukrywać. I co z tym fantem zrobić? Jestem bardzo ciekawa, jak autorka to rozwiąże. Czy tylko ja mam wrażenie, że jesteśmy bliżej końca niż może się wydawać? Z jednej strony się cieszę, a z drugiej trochę mi smutno.[/spoiler]
Następny rozdział dopiero na początku lipca... Za długo. Nie dam rady -.-' Chyba trzeba przeczytać całą Yonę od nowa, by jakoś wytrzymać oczekiwanie na ciąg dalszy.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pt cze 09, 2017 6:34 pm

IS tłumaczyło ją wcześniej, zanim się MS wtrącił, ale zawsze dawali rozdział na batoto. W sumie to nie wiedziałam, że współpracowali ze sobą. Dzięki. Poszukam :)

... serio musi być teraz przerwa? Serio serio?

[ Dodano: Pią 09 Cze, 2017 ]
Rozdział wrzucono też już na batoto.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt cze 09, 2017 7:38 pm

A ja nie wytrzymałam i kupiłam 5 tom Yony :< moje finanse!

[spoiler]Szkoda, że Yona i Hak nie zamienili nawet słowa, mam nadzieję, że nie skończy się tak, że będą udawali jakby nic się nie stało. [/spoiler]
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt cze 09, 2017 9:09 pm

Rozdział 142

[spoiler]Księżniczka Kouren została obrana za cel. Skoro frakcja antywojenna chciała powstrzymać Yonę przed rozmową z Kouren, to oznacza, że potwierdziły się moje przypuszczenia, że nie są tak dobrzy i to właśnie oni stoją za atakiem na nią. Bo powątpiewam, aby Su-won zniżył się do czegoś takiego,- to nie w jego stylu, chociaż zawsze ktoś z jego otoczenia mógł działać za jego plecami.


Pomimo głoszenia słów o pokoju i miłości, ta frakcja antywojenna może ironicznie używać przemocy do sprawowania władzy. Jak powiedziała Kouren, prawdopodobnie myślą, że Tao jest łatwa do kontroli. Księżniczka nie dała się podpuścić słowami wiedźmy, że ma czym prędzej wracać, bo stan zdrowia ex króla? się pogorszył. Na domiar dobrego, ale jej przygadała, że jak chce podkulić ogon jak 7 lat temu, to proszę bardzo. [Ciekawe co takiego się wtedy stało, pewnie to co pokazali w jej retrosach]

Bardzo spodobał mi się ten rozdział, bo zostaliśmy uraczeni retrosami młodszej Kouren.... miała zaledwie 10 lat, kiedy płakała i czule trzymała ściętych żołnierzy. :( Naprawdę jest godna podziwu, bo ma odwagę walczyć, bez poddawania się. To pozwoliło mi zobaczyć jej ból i jej wysiłki... To zupełnie zrozumiałe, że chce walczyć z Kouką. Myślę też, że to raczej był zły pomysł, kiedy Yona powiedziała jej, że Su-won zabił Ila. Wzmocnienie faktu w jej oczach, że Su-won jest skłonny do wszystkiego jak jego ojciec nie pomogło, raczej zaszkodziło.

Chociaż sama zaczęła mieć wątpliwości po rozmowie z Tao, czy ta wierzy w Yonę i to co powiedziała. Kouren w celu ochrony Tao postanawia ją uwolnić i nakazała jej by ta wracała, ale błagała, aby wypuściła wraz z nią smoczki, ale pozostała głucha, pewnie wie, że jeśli ich wypuści, to ruszą do Yony i mogą tylko dolać oliwy do ognia.

Dostaliśmy też małe retrosy 2 strażników Kouren,- że tylko dzięki niej są gdzie są, bo ich przygarnęła, postanowili, że choćby nie wiadomo co się wydarzy, nigdy jej nie opuszczą. [/spoiler]

Już nie mogę się doczekać następnego rozdziału.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pt cze 09, 2017 10:45 pm

Ja dorwałam 5 tom na promocji, czekam na promocję na 6. :P Może być problem z następnymi rozdziałami. Impatient scans napisali, że nie mają póki co osoby, która dostarczy im rawy. :< Oby ktoś tak wspaniały się znalazł.

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » sob cze 17, 2017 7:29 pm

A z kolejnym rozdziałem mangaka zapowiedziała jakieś ogłoszenie...

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob cze 17, 2017 7:38 pm

Ernei pisze:A z kolejnym rozdziałem mangaka zapowiedziała jakieś ogłoszenie...
Super :twisted: Strzelam coś z tego: Drama CD, 2 sezon, Film kinowy, kolejne ovki. Ciekawe czy trafie :D

Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Post autor: Agatszpagat » sob cze 17, 2017 7:54 pm

To ma być nawet kilka ogłoszeń. Mam nadzieję, że to nie będą rzeczy tylko dla japońskich fanów, ale i my też coś z tego uszczkniemy. Drugi sezon to może niezbyt prawdopodobne, choć i tak po cichu na to liczę. :)

pati
Status: Offline

Akatsuki no Yona

Post autor: pati » sob cze 17, 2017 8:20 pm

Fajnie prowadzona jest ta historia, szczególnie te tomy, gdzie Yona uświadamia się w swoich uczuciach do Haka i bardzo dobrze wspominam też tom 10. Ogólnie to chętnie kupiła bym :angel:
Ostatnio zmieniony pn lip 31, 2017 4:07 pm przez pati, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pt cze 23, 2017 8:35 am

Itachi Uchiha pisze:
Ernei pisze:A z kolejnym rozdziałem mangaka zapowiedziała jakieś ogłoszenie...
Super :twisted: Strzelam coś z tego: Drama CD, 2 sezon, Film kinowy, kolejne ovki. Ciekawe czy trafie :D
Chce 2 sezon, marzę o 2 sezonie, dajcie mi 2 sezon... O_______O BŁAGAM!

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2017 ]
Dostałam 5 tom w swoje rączki i od razu przeczytałam. Kończy się w pięknym momencie. Teraz czekać na tom 6 :)

Mam inne przemyślenia na temat ogłoszenia - koniec mangi...
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości