Barakamon

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś mangę Barakamon jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
172
69%
Nie
49
20%
Nie mam zdania
30
12%
 
Liczba głosów: 251

Yakumo
Status: Offline

Post autor: Yakumo » pt gru 05, 2014 11:50 pm

Kupiłabym też mangę tej samej autorki z innymi przygodami głównego bohatera "Handa-kun" ^_^

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob gru 06, 2014 5:25 pm

Jakby ktoś szukał info nt. prequelu http://myanimelist.net/manga/60801/Handa-kun
Akcja dzieje się 6 lat przed wydarzeniami z Barakamon. Jestem na bieżąco i przyznam ,że prequel jest mniej zabawny ale, jednak dalej rozśmiesza do łez :P

Kimura
Status: Offline

Post autor: Kimura » sob gru 06, 2014 6:02 pm

Anime bardzo mi sie podobało i chętnie poczytałabym dalsze losy przygód ludzi z wioski XD Sensei jest taki kochany kiedy się rumieni, i can't. >//////<

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw sty 08, 2015 8:04 am

Anime bardzo mi się podobało, i troszeczkę się bałem że w mandze Naru nie wyjdzie tak samo pociesznie. Ale zobaczyłem kilka przykładowych stron i jest dobrze.
Chcę to mieć.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Post autor: mati12.94 » czw sty 08, 2015 9:45 am

W karnawale nowości i tak zabraknie tego tytułu. A jest godny uwagi moim zdaniem.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw sty 08, 2015 3:40 pm

Opis mnie zainteresował, jednak nie na tyle, bym mogła dać "tak"...
mati12.94 pisze:Moim zdaniem to manga w stylu Silver Spoon.
...dopóki nie przeczytałam tego. :P Jeśli faktycznie jest na równie dobrym poziomie, jestem za.

Hooshi
Status: Offline

Post autor: Hooshi » sob sty 24, 2015 3:46 pm

Lubię takie spokojne historie, a anime również bardzo mi się podobało, więc gdyby manga wychodziła w Polsce na pewno bym ją kupiła :D

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Atom » ndz mar 01, 2015 7:07 pm

Świetnie się bawiłem przy animowanej ekranizacji tej mangi, dlatego też jestem zdecydowanie za jej wydaniem. Według mnie tytuł, który idealnie pasowałby do Waneko, tym bardziej, że trochę podobnego do niej Silver Spoona macie już ładnie podgonionego. :wink:

Shinjaa
Status: Offline

Post autor: Shinjaa » śr maja 06, 2015 7:30 pm

Tak tak i jeszcze raz tak! Bardzo mi przykro że manga nie jest tłumaczona na żadnej z angielskich stron i tęsknie za nią całym sercem więc kupiłabym ją na 100%

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » wt maja 19, 2015 7:23 pm

Kupiłabym na sto procent :D Historia jest po prostu prześmieszna,a postacie są cudowne.Fabuła może nie jest jakaś zbyt skomplikowana,ale tutaj urok tkwi w prostocie :D
Obrazek

Kannagi
Status: Offline

Post autor: Kannagi » śr lip 15, 2015 8:02 am

Jestem za, ale czy to nie jest zbyt podobne tematycznie do Silver Spoona żeby któreś wydawnictwo porwało się na tłumaczenie?

Orzeszek
Status: Offline

Post autor: Orzeszek » śr lip 15, 2015 9:29 am

Podobne? Silver Spoon nie jest przypadkiem o szkole rolniczej?

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » śr lip 15, 2015 12:20 pm

Podobne jeśli chodzi o to, że główny bohater trafia do świata, do którego na pierwszy rzut oka nie pasuje i pokazane jest jego wdrażanie się do tego "innego" świata. Jak dla mnie byłby to najlepszy z możliwych zamiennik za Silver Spoona. Przede wszystkim jest to bardzo fajna fabularnie manga, okruchy życia bez super mocy i temu podobnych udziwnień.
Poza tym dobrze przetłumaczona jest genialną komedią, na której nie raz płakałam ze śmiechu. Najlepszy z tego wszystkiego jest Handa, świetnie skonstruowana postać.

I ja się modlę każdego dnia żeby w tym kraju w końcu ktoś tę mangę docenił. Bo w Japonii biła (i ostatnio czytałam, że nadal bije) rekordy sprzedaży i popularności, na nyuu-manga wygrała na najlepszy amerykańską nowość 2014 rok, a w Polsce anime cieszyło się dużą popularnością w większości rankingów ... Także nic tylko wydawać :P

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr lip 15, 2015 6:35 pm

Manga świetna, ale okropnie trudna do tłumaczenia (dialekt piekielny, dodatkowy slownik czasem do niego potrzeba... Znaczy jak są kanji to nie jest źle ale anime tylko ze słuchu rozumieć to wyższa szkoła wtajemniczenia).

Chętnie ujrzałabym to po Polsku, tylko obawiam się strasznie o to nieszczęsne tłumaczenie. A biorąc pod uwagę dramki przy Apollu, to nie wiem, co by się działo tutaj.

Pompon-nee
Status: Offline

Post autor: Pompon-nee » śr lip 22, 2015 3:51 pm

Jedna z lepszych komedii-obyczajówek. Kreska przyzwoita, postacie bezbłędne, szczególnie główny bohater. Humor imo na wysokim poziomie, taki, hmm... ciepły? Niewymuszony. Idealna manga na poprawienie sobie nastroju.
Póki co nie pokusiłam się na kupno żadnego tytułu bez jakiejś konkretnej linii fabularnej. Nie to, żebym nie lubiła epizodycznych historii, po prostu tego typu mangi są u mnie "drugoplanowe". Myślę jednak, że gdybym miała się na taką porwać, to byłby to właśnie coś w stylu Barakamon albo DKNN *khe*no i Gintama, której nikt nie chce wydać*khe*.

Także, ta, najprawdopodobniej kupię.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn sie 24, 2015 4:30 pm

Nie dawno skończyłem oglądać anime i byłem zachwycony :D . Dawno już się tak nie uśmiałem. Bardzo chętnie sięgnąłbym po mangę, a że nie lubię czytać na komputerze to liczę, że niedługo ktoś wyda ten tytuł u nas :wink: . Zwłaszcza, że niedługo ankieta na zastępce SS.

Reira20
Status: Offline

Post autor: Reira20 » ndz gru 13, 2015 6:21 pm

Nie dawno skończyłem oglądać anime i byłem zachwycony :D . Dawno już się tak nie uśmiałem.
Ja również ^^ Mam nadzieję,że jest szansa na tę mangę :)

danse
Status: Offline

Post autor: danse » ndz gru 13, 2015 8:00 pm

też bym chętnie ją zobaczyła w Polsce, bardzo przyjemna seria.

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » ndz gru 27, 2015 8:25 am

Barakamon w Polsce? O tak, jestem za

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » ndz gru 27, 2015 11:34 am

Anime oglądałam, bardzo mi się podobało. Przyjemny oraz wciągający tytuł. Ciekawa historia, z gamą różnorodnych bohaterów :) Kupowałabym ^_^
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości