Barakamon

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś mangę Barakamon jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
172
69%
Nie
49
20%
Nie mam zdania
30
12%
 
Liczba głosów: 251

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Barakamon

Post autor: mati12.94 » czw paź 16, 2014 10:07 am

Podstawowe informacje:

Tytuł: Barakamon
Gatunek: Komedia, Okruchy życia
Widownia: Shounen
Ilość tomów: 10+
Autor: Satsuki Yoshino
Wydawca: Square Enix
Anime: Tak (12 odcinków/sezon lato 2014)

Zarys fabuły:
Młody kaligraf Seishuu Handa, w przypływie złości za krytykowanie jego pracy daje się ponieść emocjom i uderza z pięści znaną osobistość tego biznesu. Za karę zostaje „wygnany” przez swojego pełnego dezaprobaty ojca na małą wysepkę. Jako ktoś, kto nigdy nie mieszkał poza miastem, Handa musi przyzwyczaić się do swoich nowych, szurniętych sąsiadów, potrafiących podróżować na traktorze, niechcianych gości którzy nigdy nie używają drzwi frontowych, irytujących dzieciaków, które z jego domu zrobiły sobie plac zabaw, i tak dalej… Czy ten mieszczuch będzie w stanie przetrwać te wszystkie ciężkie próby? Przekonaj się o tym samym, oglądając tą szaloną komedię pełną śmiechu i niewinności!

Moim zdaniem to manga w stylu Silver Spoon. Polecam. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw paź 16, 2014 6:14 pm przez mati12.94, łącznie zmieniany 2 razy.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » czw paź 16, 2014 6:02 pm

Anime baardzo mi się podobało, bardzo fajna historia i postacie, anime oglądałam dwa razy pod rząd tak mi się spodobało xD Gdyby manga ukazała się w polsce na pewno bym kupiła :3

Edit: Also, Baka mówi że Barakamon ma +10 tomów a nie +5
https://www.mangaupdates.com/series.html?id=25022

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Post autor: mati12.94 » czw paź 16, 2014 6:15 pm

Poprawione. Różne źródła, różne wersje. Też oglądałem anime i dlatego licze że ukaże sie w Polsce. ;)

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » czw paź 16, 2014 7:26 pm

Oglądałam anime i polecam <3 Chciałabym aby Barakamon był w Polsce!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw paź 16, 2014 7:45 pm

Brzmi dobrze, sprawdziłbym.

pico
Status: Offline

Post autor: pico » czw paź 16, 2014 11:04 pm

Bardzo chętnie! Anime strasznie mi się podobało, więc myślę, że bez większego zastanawiania bym kupiła też mangę.

Kapelusznik
Status: Offline

Post autor: Kapelusznik » pt paź 17, 2014 8:18 am

arhus pisze:anime oglądałam dwa razy pod rząd tak mi się spodobało
Haha ja tak samo :twisted:, a potem czytałam wszystkie dostępne skany - już dawno żadna historia tak mnie nie wciągnęła. Mam nadzieje, że manga zostanie wydana w Polsce.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt paź 17, 2014 1:38 pm

Czemu nie. Myślałam nad zagranicznym wydaniem, ale nie jest to żaden priorytet. W razie wydania tego u nas chętnie kupię.

KatMon
Status: Offline

Post autor: KatMon » pt paź 17, 2014 2:30 pm

Opis brzmi sympatycznie, więc czemu nie. Jakby wyszło, kupiłabym pierwsze tomy na próbę.

kiss-shot
Status: Offline

Post autor: kiss-shot » pt paź 17, 2014 3:04 pm

Specjalnie się zarejestrowałem, że poprzeć słuszną sprawę. :) Moje ulubione anime z lata 2014.

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pt paź 17, 2014 4:22 pm

Wiele osób uważa, że anime jest dużo lepsze od mangi bo jest bardziej komediowe. Jak dla mnie to kompletna bzdura.
Barakamon to świetna obyczajówka z dużą dawką humoru na poziomie, z bohaterami których trudno nie polubić. Ma niesamowity klimat, ciekawą fabułe, czyta się lekko, a i rysunki też prezentują się niczego sobie. :)
Całym sercem za wydaniem tego w Polsce! :D

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » pt paź 17, 2014 7:56 pm

Seria była bardzo sympatyczna, idealna na poprawę humoru ^^ W sumie bardzo chętnie zapoznałabym się z mangą, bo jestem ciekawa czy są tam rzeczy których nie było w anime. Jakby nie patrzec seria tv ma tylko 12 odcinków, a manga 10 tomów i nadal wychodzi, więc może są tam jakieś dodatkowe wątki :3

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob paź 18, 2014 6:34 am

Anime było fajne, ale mangi bym nie kupił xD po prostu ostatnio nie mam sił ani czasu na czytanie czegoś: "nawet fajnego", jedynie utwory które naprawdę mi spasowały. Więc nie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 21, 2014 12:44 pm

Anime bardzo mi się spodobało. Bardzo fajna historia i postacie. Gdyby manga ukazała się w Polsce na pewno bym ją zakupił. Tutaj macie link do reszty okładek http://manga.joentjuh.nl/series/25022/

Kapelusznik
Status: Offline

Post autor: Kapelusznik » wt paź 21, 2014 1:12 pm

Okładki są piękne :twisted:

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 21, 2014 3:26 pm

Okładki są piękne
Prawda, okładki są przepiękne [zwłaszcza 2 i 4]. Zapewne jak żadne wydawnictwo nie skusi się na wydanie tego u nas to zainwestuje w wydanie od Yen Pressu :twisted:

Awatar użytkownika
mati12.94
Adept
Posty: 269
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 2:14 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Gender:
Status: Offline

Post autor: mati12.94 » wt paź 21, 2014 5:18 pm

Trzeba mieć nadzieję że jednak któreś z Naszych wydawnictw się zdecyduje to wydać. ;)

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » wt paź 21, 2014 6:27 pm

Póki co, nie wiem. Anime podobało mi się, więc może i na mangę bym się skusiła.

Golibroda7
Status: Offline

Post autor: Golibroda7 » wt paź 21, 2014 9:57 pm

Prosta, ciekawa a zarazem wesoła historia. Bardzo chętnie bym kupił, lecz dopiero po zakończeniu mangi.

Orzeszek
Status: Offline

Post autor: Orzeszek » śr paź 22, 2014 1:22 pm

Zakochałam się w tej historii. Kupiłabym mangę na 100%. Okładki są fantastyczne (moja ulubiona to ta z najnowszego 10 tomu).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości