Wandering Son (Hourou Musuko)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy popierasz wydanie tego tytułu w Polsce?

Tak
52
68%
Może
6
8%
Nie
18
24%
 
Liczba głosów: 76

maurycy
Status: Offline

Wandering Son (Hourou Musuko)

Post autor: maurycy » wt wrz 09, 2014 9:22 pm

[center]Obrazek [/center]
Tytuł: Hourou Musuko (Wandering Son lub The Transient Son)
Autor: Shimura Takako (znana z yuri Aoi Hana)
Status: 15 tomów (zakończone)
Wydawca: Enterbrain
Gatunki: Dramat, Gender Bender, Okruchy życia, Szkolne życie, Romans, Seinen
polska strona ze skanlacjami pisze:Piątoklasista Shuichi Nitori w niczym nie przypomina swoich kolegów. Jest cichy i nieśmiały, lubi słodkie rzeczy, a jego hobby to robienie słodyczy. W głębi serca ma on marzenie: chciałby być dziewczynką. Świeżo po zmianie szkół poznaje Yoshino Takatsuki, “przystojną” dziewczynę, która ubiera i zachowuje się bardziej jak chłopak, niż jak dziewczyna. Okazuje się, że Takatsuki w pewien sposób podziela jego marzenie. Manga opowiada o codziennym życiu i dorastaniu tychże bohaterów oraz ich przyjaciół ze szkoły.

Manga traktuje o transseksualiźmie, braku akceptacji własnego ciała, dorastaniu oraz problemach z identyfikacją płciową.
W 2011 roku wyszło 11-odcinkowe anime.

Przede wszystkim - nie, nie jest to ani BL, ani yuri (choć możliwe, że gdzieś przewijają się takie wątki, nie przeczytałam jeszcze tytułu do końca). Manga mówi o rzeczach, które zazwyczaj przedstawiane są jako elementy komediowe i są karykaturalnie przerysowane - na przykład o crossdressingu, dziewczęcych chłopcach i chłopięcych dziewczynach. Jest zdecydowanie godna uwagi nie tylko ze względu na raczej rzadko poruszaną problematykę, ale także przez naprawdę sympatycznych bohaterów, ich ciekawie przedstawioną psychikę oraz spokojny sposób prowadzenia historii. Naprawdę godny polecenia tytuł.
Ilość tomów może zniechęcać, ale warto. Gdzieniegdzie można nawet usłyszeć porównania do Punpuna - obie serie przedstawiają dojrzewających bohaterów, przeskakują w czasie i ukazują dojrzałą stronę dzieci/nastolatków, chociaż Wandering Son według mnie nieco bliżej do joseia, niż seinena (ale z tagami na baka-updates kłócić się nie będę :wink:). Jednakźe, jeśli ktoś ma ochotę na spokojną, choć jednocześnie wciągającą historię skłaniającą do refleksji, to gorąco polecam. Naprawdę warta wydania pozycja, zwłaszcza, że mało jest na polskim rynku dobrych slice of life. :)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt wrz 09, 2014 10:04 pm

Po stokroć tak - anime było świetne. Jedna z najlepszych, obok Claudine, pozycji dotyczących transseksualizmu, jakie kojarzę. Tyle że tu podchodzi się do zjawiska na spokojnie, bez dramy, całkiem ciepło i sympatycznie przedstawiając całą sytuację.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt wrz 09, 2014 10:05 pm

maurycy pisze:Gdzieniegdzie można nawet usłyszeć porównania do Punpuna
Trochę inny klimat, ale generalnie można porównać.
Oczywiście jestem na tak, wiele dobrego słyszałem o tej mandze, sam zabieram się do anime już od jakiegoś czasu. Chociaż po angielsku jest tak ładnie wydane, że kto chciał to pewnie już dawno zamówił.

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » wt wrz 09, 2014 10:22 pm

Marei pisze:
maurycy pisze:Gdzieniegdzie można nawet usłyszeć porównania do Punpuna
Trochę inny klimat, ale generalnie można porównać.
Tak dla uściślenia mojej wypowiedzi - w Punpunie występuje dużo czarnego humoru (i jak to bywa w twórczości Inio Asano, nie jest to raczej optymistycznie nastawiająca lektura), czego nie uświadczymy w tym drugim. Zwłaszcza pod tym względem się różnią.

Ah, i anime - toczy się w nim akcja od (chyba) 5 do 10 tomu, więc przed ruszeniem go, lepiej chyba zacząć od mangi :)
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2014 10:23 pm przez maurycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt wrz 09, 2014 10:23 pm

Marei pisze:Chociaż po angielsku jest tak ładnie wydane, że kto chciał to pewnie już dawno zamówił.
Ja chcę, ale nie zamówiłam. Co innego kupić jeden czy dwa omnibusy, które mają wysoką cenę, a co innego piętnastotomową serię. Poza tym częstotliwość też nie powala. Mam nadzieję, że jakiś rodzimy wydawca zainteresuje się tytułem, bo pozycja jak najbardziej warta uwagi.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt wrz 09, 2014 10:26 pm

Miałem tylko na myśli, że tytuł był raczej popularny wśród osób kupujących importy :wink: Też mam nadzieję, że Wandering Son podzieli los chociażby Panny Młodej i ktoś to u nas wyda, bo jednak mimo świetnej jakości wydania, cena za jeden tomik przeraża.
Ale najpierw Punpun :twisted:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt wrz 09, 2014 10:40 pm

Też czekam u nas na ten tytuł. Szarpałabym go jak Berserka czy OPM :D .

A niestety importy są drogie, a ilość tomów spora. Wole poczekać na Polskie wydanie. Skoro doczekaliśmy się Monstera i Berserka to i tego się może doczekamy.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr wrz 10, 2014 12:04 am

Na pewno kupiłabym tę mangę. Zdecydowanie na polskim rynku nie mamy zbyt wiele serii z gatunku slice of life, a ta brzmi nadzwyczaj ciekawie. Lubię poruszanie niecodziennych tematów - szczególnie w dojrzały sposób. Ucieszyłabym się, gdyby któreś wydawnictwo zdecydowało się na wydanie tej mangi :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr wrz 10, 2014 12:43 am

Ooo, to jeden z takich tytułów, które TRZEBA przeczytać! Po stokroć TAK! Zdecydowanie brakuje takiej mangi na polskim rynku. :)

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr wrz 10, 2014 1:21 pm

Tak, bardzo na tak, chciałam kupować ten tytuł, no ale cena jednak robi swoje. Pewnie będzie ciężko, ale proszę o polskie wydanie...

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » śr wrz 10, 2014 6:04 pm

O ;o Ciekawy opis, kupiłabym gdyby był w Polsce :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr wrz 10, 2014 8:12 pm

Brzmi ciekawie, bardzo chętnie bym przeczytała i zakupiła gdyby manga pokazała się w Polsce. Ale Punpuna też bardzo bym chciała :3

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pt wrz 12, 2014 10:47 am

Brałabym. Dobra rzecz o dorastaniu i konstruowaniu tożsamości.

Mam na liście zakupów od dawna, ale ciągle ustępuje miejsca innym pozycjom. Przy polskim wydaniu nie miałabym wymówek ;)
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt wrz 12, 2014 11:32 am

Tak myślę, że jak się Waneko skończy Silver Spoon, to byłby to całkiem dobry następca.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt wrz 12, 2014 3:04 pm

Nie jestem zainteresowana. :P Kupuję już wersję amerykańską i nie czuję potrzeby dublowania tego tytułu, tym bardziej, że manga nie podoba mi się aż tak bardzo, żebym uznała, że warto mieć jeszcze polską wersję. :P

Triss
Status: Offline

Wandering Son (Hourou Musuko)

Post autor: Triss » sob gru 22, 2018 12:35 am

Kilka osób (w tym moje kochanie), nie związane (lub mniej obeznane) z fandomem otaku, mnie zapytało czy są jakieś mangi, które by poruszałoby tematykę transpłciowości bez używania go jako wątku komediowego i jest to była rzecz nieco skomplikowana. Wymieniło sie mi kilka postaci, które przekraczały granicę płci czy były transpłciowe, ale "bez nazwania tego po imieniu", wyrażone nie wprost. Były u mnie zastanowienia się czy historia ubrana w okruchy życia, akurat nie była dobrym klimatem do poprowadzenia tematu, zwłaszcza w klimatach szkolnych bądź młododorosłego życia, nie skupiona bardziej na przygodach, a bardziej na emocjach...no i udało mi sę znaleźć przypadkiem Hourou Musuko. Tytuł, który wydawał mi się niezbyt przekonujący, błahy, taki sobie, no to sprawdzam, i faktycznie, to to co niektórzy mówią, że to jest jedna z nielicznych mang, które naprawdę dobrze oddają wątek osób transpłćiowych. Faktycznie, nie jest tu ani ukazany jako prześmiewcza karykatura ani nie milczy na temat tego co osoby transpłciowe mogą odczuwać. Historia jest subtelna, spokojna, na swój sposób urokliwa, ale w sumie,to okruchy życia w klimatach szkolnych. Kiedy moje kochanie usłyszało o tym tytule i szczegóły na temat mangi to z zaskoczeniem stwierdziło, że skoro taka manga jest, to naprawdę dobrze byłoby gdyby się ukazała po polsku i nawet twierdzi, że dzięki takim niezwykłym wątkom coraz bardziej się przekonuje do M&A. Owszem, 15 tomów to dość dużo, ale warto trochę poświęcić temu czasu, zwłaszcza jak ktoś serio, szuka czegoś poważnego na temat transpłciowości, ale też ubrana w ładną historię bez popadania w przesadyzm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości