Guilty Crown

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
43
34%
Może
14
11%
Nie
71
55%
 
Liczba głosów: 128

BraveShadow
Status: Offline

Guilty Crown

Post autor: BraveShadow » wt lip 22, 2014 7:04 pm

[center]Obrazek
Liczba tomów: 7
Seria: Zakończona
Wydawca: Square Enix
Gatunek: Akcja, Magia, Sci-Fi
Anime: 22 odcinki
Link do strony z krótkim opisem: Opis

Historia ta ma miejsce w Tokio w roku 2039. Po wybuchu epidemii nieznanego wirusa zwanego „Stracone Święta” w 2029, Japonia znalazła się pod kontrolą międzynarodowej organizacji zwanej GHQ. Shu Ohma, to 17-latek posiadający moce psychiczne w swej prawej dłoni – może użyć tzw. „Zdolności Króla”, by wydobyć przeróżne narzędzia czy broń z ciała swoich przyjaciół. Zawsze unikał przysparzania innym problemów, jednak jego życie się zmienia, kiedy spotyka Inori Yuzurihe, dziewczynę należącą do partyzanckiej grupy oporu o nazwie „Undertaker” („grabarz” ;p). Jej członkowie pilotują roboty, które służą im za broń w walce z rządem.

Guilty Crown, jest to seria która przypadła mi do gustu, nawet bardzo. Wszyscy hejtują że to wielki gniot, że to wielka kopia, że nie nadaje się do oglądania/czytania. Moim zdaniem jest to dobra produkcja, jak nie bardzo dobra, przy której nie zmarnowałem czasu. Przekonać się można na własnej skórze, osobiście polecałbym, ale z góry wiem że nie jest to lubiana seria :3.
[/center]

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt lip 22, 2014 7:21 pm

Takiego, jak sam napisałeś, gniota w życiu nie chciałabym w Polsce. Spartolony pomysł i irytująca główna bohaterka skutecznie odrzucają. Nie, nie i jeszcze raz nie.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » wt lip 22, 2014 7:24 pm

Znam tylko z serii anime. Niestety w pewnym momencie główny bohater zaczął irytować. Pomysł było dobry lecz wszystko zostało źle poprowadzone. Dałem może...

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt lip 22, 2014 9:19 pm

BraveShadow pisze:Wszyscy hejtują że to wielki gniot
Żyjemy w czasach, kiedy każda, nawet najbardziej konstruktywna krytyka to hejt, a każdy żart to trolling. Smutne.

Jestem na nie, nie dałem rady obejrzeć anime do końca, bohaterowie byli irytujący, a fabuła momentami bez sensu.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt lip 22, 2014 9:25 pm

Obejrzałem anime mnie nie zachwyciło a jedyne co jako tako ratowało tą serie to muzyka i animacja. Co do mangi to jestem na nie.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » wt lip 22, 2014 9:38 pm

Fani pisze:Obejrzałem anime mnie nie zachwyciło a jedyne co jako tako ratowało tą serie to muzyka i animacja. Co do mangi to jestem na nie.
Fakt, muzyka w Guilty Crown była naprawdę świetna i właściwie głównie dzięki niej przyjemnie oglądało mi się tę serię. Bohaterowi byli strasznie jednowymiarowi, a akcja toczyła się bardzo niemrawo - a przynajmniej takie pozostało mi po tej serii wrażenie.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lip 22, 2014 9:52 pm

Brakuje mi tu opcji "Nawet za darmo bym nie wziął".
Bohaterów tego anime najlepiej określały słowa otwierające opening: "So everything that makes me whore...".

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » wt lip 22, 2014 10:47 pm

Anime bardzo mi się podobało, ale manga to jedno wielkie nieporozumienie. Więc jestem na Nie :P

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw lip 24, 2014 12:41 pm

Z podobnych klimatów już wolę SAO, które także oferowało najprostszą rozrywkę, ale przynajmniej wciągało. Może kupiłbym płytę z soundtrackiem, ale nie mangę, sorry.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw lut 23, 2017 11:46 pm

Jedyne co podobało mi się w anime to opening. Ale nawet on nie dał rady utrzymać mnie przy serii na dłużej niż 3 odcinki. A mowa tu o czasach w których oglądałem jeszcze serie na chama do końca, tak więc o czymś to świadczy.

A skoro manga nie będzie miała muzyki... tak więc podziękuje.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

pati
Status: Offline

Post autor: pati » pn cze 12, 2017 11:28 am

Obejrzałam może z połowę anime - przy tym większość przewijając jednak mając nadzieję, że może w końcu mnie wciągnie - porzuciłam + postaci przeciętne i nie pamiętam nic takiego z tego anime. NIE :no:

KapitanGpacha
Status: Offline

Guilty Crown

Post autor: KapitanGpacha » czw sie 23, 2018 2:59 pm

Jest to moja ulubiona seria dlatego bardzo chciał bym zobaczyć tą serię w Polsce lecz nie mam to co liczyć (prawdopodobnie)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości