Kill Me Baby!

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
13
17%
Może...
6
8%
Nie
56
75%
 
Liczba głosów: 75

KyleKatarn97
Status: Offline

Kill Me Baby!

Post autor: KyleKatarn97 » sob lip 05, 2014 2:47 pm

[shadow=darkred][center]Kill Me Baby![/center][/shadow]

Tytuł: Kill Me Baby!
Inne tytuły: Kirumii Beibii
Fabuła: Kazuho
Rysunki: Kazuho
Status: kontynuowana
Liczba tomów: 3+
Gatunki: Komedia, Szkolne, Okruchy życia
Wydawca: Houbunsha


Opis:

Manga w stylu 4-panelowym pokazująca nam komediowe życie typowej dziewczyny Yasuny i jej koleżanki z klasy Sonii, która jest skrytobójczynią. Częste próby Sonii do wpasowania się do klasy często jej nie wychodzą, gdyż kierują nią jej naturalne skrytobójcze instynkty. Tak samo próby zaprzyjaźnienia się Yasuny z Sonią często kończą się tym, że ta pierwsza jest poszkodowana lub zastraszona.


ZDJĘCIA SĄ NIEWYRAŹNE, PROSZĘ KLIKNĄĆ NA NIE, BY WYŚWIETLIĆ ORYGINAŁ
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob lip 05, 2014 5:45 pm

Są ciekawsze 4-komy. Nie kupiłabym.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » sob lip 05, 2014 8:56 pm

Nie przepadam specjalnie za 4-koma, ale jeśli ktoś by to wydał w formacie i cenie Dr. Slump to może bym się skusił :P

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob lip 05, 2014 9:04 pm

Ludzie tak bardzo na nie :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz lip 06, 2014 12:38 am

Dałam na "może".Seria jest spoko,ale wolałabym inne 4-komy.

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » ndz lip 06, 2014 9:57 pm

Ja będę inny Tak :D bo lubię mangę i anime Kill Me Baby! oraz 4-komy.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz lip 06, 2014 10:51 pm

Odpadłam po 1 odcinku anime, manga też mnie nie wciągnęła, zdecydowanie wolałabym inne 4-komy, więc nie.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn lip 07, 2014 9:40 am

Odpadłam po 1 odcinku anime, manga też mnie nie wciągnęła, zdecydowanie wolałabym inne 4-komy, więc nie.
Ja bym wolał z 4-kom Minami-ke. więc też jestem na NIE :P

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn lip 07, 2014 8:07 pm

Ja bym wolał z 4-kom Minami-ke. więc też jestem na NIE
Minami-ke nie jest 4-komą ^^'

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn lip 07, 2014 8:25 pm

Minami-ke nie jest 4-komą ^^'
Dobrze wiedzieć. Od początku jak zacząłem czytać byłem święcie przekonany iż właśnie nią jest :shock: . Dzięki za info, bo bym do końca życia żył w niewiedzy :wink:

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn lip 07, 2014 10:04 pm

A proszę cię bardzo :P Nie sądzę, żeby było ci to bardzo potrzebne do szczęścia :P

Tak czy inaczej, moim zdaniem Kill me Baby nie jest na tyle ciekawą mangą, żeby ją kupować. Zwłaszcza, że wciąż powstaje.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Kill Me Baby!

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 09, 2020 6:56 pm

Tak się zastanawiam czemu nic nie napisałem w tym temacie :mysli:
Niektórzy narzekali na anime. Że beznadziejna kreska. Że głupia fabuła, a właściwie jej brak. Że humor nieśmieszny... Ja tych ludzi nie rozumiem >_< Świetny odmóżdżacz na odstresowanie po ciężkim dniu w szkole/na uczelni. Podoba mi się design Soni (te jej warkoczyki ^.^), ale przede wszystkim charakter: niby opanowana, zimna zabójczyni, a tak łatwo daje się wyprowadzić z równowagi. A najlepsze jest to, że dalej zachowuje klasę i jest profesjonalistką. Agiri rozwala system ze swoimi (bez)użytecznymi zdolnościami ninja. Yasuna za to jest kochana w swojej głupocie. Nie ma co doszukiwać się wielowymiarowości w tych postaciach - są proste jak drut. Mają wymyślone ego, niepoparte żadnymi motywami, ale, hej! Czasem przydaje się z lekka spuścić z tonu. Po poważnej, wymagającej skupienia produkcji przerzucić się na coś lekkiego, co się łyka bez jakiegokolwiek myślenia. Po prostu się wchłania. KMB nadaje się do tego znakomicie. + bardzo lubię 4komy.

Szkoda, że jednak nie wyjdzie po polsku :< Raz, że długa komedia, do tego nie zakończona... Po fiasku Yotsuby raczej nikt nie zaryzykuje. Dwa, że właśnie yonkoma. A te się raczej kiepsko u nas sprzedają. Mamy chyba tylko Pamiętnik Kociłapki, ale to lata temu; K-On - komedię z muzyką w tle, ale też nie sprzedawała się jakoś rewelacyjnie; no i Najlepszą na świecie, wydaną w formie żartu/zagrania na nosie japońskiemu wydawcy. O jakimś tytule zapomniałem?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Kill Me Baby!

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 09, 2020 7:55 pm

OVERKILL pisze:
ndz lut 09, 2020 7:09 pm
OVA Kill Me Baby! miała sztywne ruchy postaci
Nie mówię o OVA, mówię o 13to odcinkowej serii. Tak, kreska była prosta, tła jeszcze prostsze, a ludzie w tle to już w ogóle :lol: Ale miało to swój klimat i mi się przyjemnie oglądało.
OVERKILL pisze:
ndz lut 09, 2020 7:15 pm
Fajnie bybyło gdyby jednak ktoś zaryzykował i wydał Azumanga Daioh
To by była RE-WE-LA-CJA :!: Świetnie się bawiłem przy lekturze. Podchody do
► Pokaż Spoiler
, w końcu znalezienie tego
► Pokaż Spoiler
Tyle emocji!
A ten omnibus sobie sprawdzę *zagląda na BD* ooo, on jest angielski! Jakiś zrozumiały język. I nawet tani - niecała stówa. Poczekam, aż będzie na jakiejś promocji (bo na razie nie ma żadnego upustu) i pewnie kupię ^^ Co nie zmieni faktu, że gdyby stał się cud i tytuł zagości na polskim rynku, to go zdubluję :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Kill Me Baby!

Post autor: Ame » ndz lut 09, 2020 9:54 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz lut 09, 2020 6:56 pm
O jakimś tytule zapomniałem?
Nie wspomniałeś o Hetalii.

A co do mangi to wychodzi, że dałam na "może". Zmieniam na "nie". Wolę kupować tylko te 4-komy, które naprawdę mi się podobają. Nie zamierzam się już bawić w wspieranie gatunku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości