Citrus

Zablokowany

Czy kupowałbyś ten tytuł?

Tak
108
48%
Nie
94
42%
Może
24
11%
 
Liczba głosów: 226

Rabbit D
Status: Offline

Citrus

Post autor: Rabbit D » sob cze 28, 2014 9:27 pm

Tytuł; Citrus
Autor; Saburouta
Wydawca; Comic Yuri Hime
Gatunek; Yuri, szkolne, romans
Tomów; 2+

Obrazek

http://myanimelist.net/manga/50145/Citrus

Fashionable Yuzu imagined the first day at her new school she transferred to after her mother’s remarriage a bit differently; she didn’t know it’d be an ultra-strict and conservative girls’ school. So instead of a sweet high-school romance, she butts heads with the stern student council president Mei – who turns out to be her new step sister. And she has to learn that hate and attraction are often not that far apart.
Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2014 9:38 pm przez Rabbit D, łącznie zmieniany 1 raz.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob cze 28, 2014 9:33 pm

Zaraz cie zjedzą za źle założony temat :P A co do propozycji, nie jestem ani trochę zainteresowana.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » sob cze 28, 2014 9:38 pm

Poprawione ;p teraz chyba ok

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob cze 28, 2014 9:39 pm

Zaraz cie zjedzą za źle założony temat :P A co do propozycji, nie jestem ani trochę zainteresowana.
Zgadzam się, popraw ten opis [nawet wrzuć go do jakiegoś translatora]. A co do mangi to czytałem nie zrobiła na mnie wrażenia :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob cze 28, 2014 10:29 pm

Kazirodztwo. Do pieca z tym.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » sob cze 28, 2014 11:04 pm

GrisznakIW pisze:Kazirodztwo. Do pieca z tym.
Tyle, że one nie są spokrewnione. Nagle wyszło, że ich rodzice się hajtają (zawsze mnie dziwi ten motyw w M&A). Raczej na to wpływu nie miały :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob cze 28, 2014 11:14 pm

Alextasha pisze:
GrisznakIW pisze:Kazirodztwo. Do pieca z tym.
Tyle, że one nie są spokrewnione. Nagle wyszło, że ich rodzice się hajtają (zawsze mnie dziwi ten motyw w M&A). Raczej na to wpływu nie miały :P
To klasyczna zasłona dymna. Za "normalne" kazirodztwo manga w Japonii może z automatu dostać +18, więc twórcy wolą wykorzystywać takie uniki jak ten. Niemniej, tematyka dla mnie skreśla ów tytuł z listy, którymi mógłbym być zainteresowany.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob cze 28, 2014 11:18 pm

Przeczytałem niedawno kilka rozdziałów tego i jestem zdecydowanie na nie. Obie bohaterki denerwują, a drama się z tego leje, że końca nie widać. Poza tym schematy, schematy i jeszcze raz schematy.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz cze 29, 2014 3:13 am

Modnisia Yuzu zupełnie inaczej wymarzyła sobie pierwszy dzień w nowej szkole: ponowny ślub matki czy nie, nic nie przygotowało jej na to wrzucenie do szkoły spod znaku linijki i spódnic do kostek. Wszelkie szanse na licealny romans odbiera jej Mei - uparciuch pełniący rolę przewodniczącej szkoły, która i tak przecież sobie nagrabiła mimo kompletnego braku gustu zostają siostrą przyrodnią Yuzu.
Szybko okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny jak się wydaje bez makijażu.



Zabawne, manga mnie nie obchodzi, ale nie szkoda mi 3 minut na przełożenie opisu... najwyraźniej autor/ka tematu aż tak jej nie lubi. :roll:
EDIT: sama za mangę podziękuję, nasza mała dewotka ma tak podwójne morale, że to aż boli, i skończona z niej suka. Albo socjopatka. :?
EDIT 2: jednak tylko skończona z niej idiotka. Nie powiem, po przeczytaniu tego co wyszło dramy i idiotyzmy nabrały sensu, ale i tak o wiele za wiele schematów. Szkoda.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz cze 29, 2014 6:36 am

Alextasha pisze: Nagle wyszło, że ich rodzice się hajtają (zawsze mnie dziwi ten motyw w M&A). Raczej na to wpływu nie miały :P
Zawsze mnie wkurzają takie motywy. Nie.
Poza tym szkolne yuri dawno mi się znudziły. Dajcie mi jakąś fabułę!

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » ndz cze 29, 2014 9:05 am

Shakkaho pisze:Zabawne, manga mnie nie obchodzi, ale nie szkoda mi 3 minut na przełożenie opisu... najwyraźniej autor/ka tematu aż tak jej nie lubi.
Stawiałem, że znajomość podstaw angielskiego to coś normalnego, no ale jak tak to sorki, na następny raz będę pamiętał żeby przełożyć :wink:

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz cze 29, 2014 9:32 am

Rabbit D pisze:
Shakkaho pisze:Zabawne, manga mnie nie obchodzi, ale nie szkoda mi 3 minut na przełożenie opisu... najwyraźniej autor/ka tematu aż tak jej nie lubi.
Stawiałem, że znajomość podstaw angielskiego to coś normalnego, no ale jak tak to sorki, na następny raz będę pamiętał żeby przełożyć :wink:
To strona polska, nie angielska, rozmawiamy tu po polsku, więc wymagamy korzystania z tego języka.
Na forum francuskim za podobny numer pewnie dostałbyś bana z automatu :)

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » ndz cze 29, 2014 9:37 am

Wiem, że to polska strona, ale jednak po latach czytania angielskich translacji czepiać się 3 zdań po angielsku :roll:

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 29, 2014 9:56 am

Rabbit D pisze:Wiem, że to polska strona, ale jednak po latach czytania angielskich translacji czepiać się 3 zdań po angielsku
Skoro ci się chce zakładać temat to nie usprawiedliwiaj swojego lenistwa "znajomością podstaw angielskiego", co takie oczywiste nie jest. :roll:
Sama manga mnie odrzuca, więc nie.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz cze 29, 2014 11:56 am

A ja zawsze tłumaczyłem opisy~~ mimo że mi się nigdy nie chciało xD a i tak wszystkie moje propozycje zostały zjechane przez forumowiczów :( żaaaal

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz cze 29, 2014 12:47 pm

Rabbit D pisze:Stawiałem, że znajomość podstaw angielskiego to coś normalnego, no ale jak tak to sorki, na następny raz będę pamiętał żeby przełożyć :wink:
Jedynym pewnym językiem jest język polski i tego macie się trzymać. :wink: Następne propozycje z angielskimi opisami będą bezwzględnie kasowane, a ich twórcy dostaną osta.

A jeśli chodzi o sam tytuł, to nie przepadam za yuri, a opis tylko wzmacnia mój brak zainteresowania. :?

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz cze 29, 2014 1:31 pm

Pod koniec roku tytuł wychodzi w USA, jeśli ktoś jest chętny i zna podstawy angielskiego ;)

Nawet podoba mi się kreska, jednak fabularnie raczej nie dla mnie.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » ndz cze 29, 2014 3:00 pm

Bardzo nie dla mnie :/ Niby mogłabym już od biedy przelknąć yuri, ale jakby to jeszcze miało rece i nogi i mnie nie odrzucało schematami. Nie, bardzo na nie.
Obrazek

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » ndz cze 29, 2014 3:47 pm

Mocno średni tytuł, który zdobył sobie sporą popularność głównie za sprawą kreski i próżni po zawieszeniu Prism i zakończeniu Dziewczyn. Nie mówiąc o tym, że gama mimiki i rys twarzy wygląda na mocno inspirowana Hiro Mashimą.

Akurat incest to tutaj nie problem, bo sytuacja w której są dziewczyny jest tak dennie niewiarygodna, że królestwo, ręka królewny i smok temu, kto czytając będzie odczuwał pokrewieństwo.

Schematy i logika gdzieś w okolicy poziomiu quasidorosłych tytułów pełnych latających członków i biszojek

Z drugiej strony, rzeczy na tym poziomie, do których można mieć tyle zastrzeżeń, tyle że wiejące w drugą stronę z podobnym natężeniem, w Polsce wychodzą i mają się naprawdę dobrze. Taka tam luźna uwaga.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn cze 30, 2014 9:07 pm

Nope, czuję, że jest dokładnie tak, jak pisze GrisznakIW - ślub rodziców jest jedynie wymaganym kryterium, by incest mógł przejść. Fanką yuri nie jestem i jeśli miałabym już coś kupić z tego gatunku, to wolałabym ciekawszy tytuł.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości