Fate/Zero

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
54
59%
Nie
28
30%
Może
10
11%
 
Liczba głosów: 92

Atobe-san
Status: Offline

Fate/Zero

Post autor: Atobe-san » czw cze 12, 2014 3:52 pm

[center]Obrazek [/center]

Tytuł japoński: フェイト/ゼロ
Tytuły alternatywne: Fate Zero, Holy War
Autor: Shinjirou, Urobuchi, Gen, Type-Moon
Gatunek: Akcja, Dramat,Dark- Fantasy,Seien,Super moce, +18
Wydawca: Kadokawa Shoten
Magazyn: Young Ace
Wydano: 2011
Ilość tomów: 7+
Anime: Tak [25 odcinki]

Opis na podstawie Anime:
Wojna Świętego Graala – pościg za mocą Świętego Graala, która sprawia, że nawet niemożliwe staje się możliwe. To wyścig, w którym siedmiu magów przyzywa siedem Bohaterskich Duchów, by walczyły w ich miejsce. Rozstrzygnięcie tej wojny odkładano już trzy razy, teraz zaś nadszedł czas na czwartą potyczkę.

Ledwo wspomniana w małych fragmentach w „Fate/Stay Night”, przed nami opowieść o Czwartej Wojnie Świętego Graala, która miałam miejsce 10 lat temu. Prawda stojąca za bitwami pomiędzy przybranym ojcem Shirou, ojcem Rin oraz młodym Kotomine Kirei nareszcie wyjdzie na jaw…

Serii, nie muszę nikomu przedstawiać. Każdy szanowany fan mangi powinien słyszeć o tej serii. Jako,że nie ma co marzyć na LN, może alternatywą było by wydanie mangi?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw cze 12, 2014 8:09 pm przez Atobe-san, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw cze 12, 2014 3:54 pm

Spasuj Atobe trochę z tym przeklejaniem całej baki na forum, dobrze?
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw cze 12, 2014 3:57 pm

Spasuj Atobe trochę z tym przeklejaniem całej baki na forum, dobrze?
Bo co, palcem mi pogrozisz. Nie ma nigdzie w regulaminie napisane,że nie mogę dodawać propozycji mang które aktualnie czytam i mi się podobają :roll:
Jak ci sie nie podoba,to nie udzielaj się w danym temacie jak to dla ciebie stresujące :P

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw cze 12, 2014 4:00 pm

Chodzi o to, że kiedy proponuje sie mange trzeba dać forumowiczom czas na zapoznanie się z nią. A Ty rzucisz dziesiątki propozycji i zadowolony. A głosy później idą od niechcenia, lub by mieć spokój.

Ale jak wolisz. Owszem regulamin stoi po Twojej stronie. Rozsądek nie.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw cze 12, 2014 4:11 pm

Chodzi o to, że kiedy proponuje sie mange trzeba dać forumowiczom czas na zapoznanie się z nią. A Ty rzucisz dziesiątki propozycji i zadowolony
Po dłuższym przemyśleniu sprawy, przyznaję ci rację. Chyba za bardzo chciałem dobrze. Na razie robię sobie wolne od dodawania jakichkolwiek propozycji. Jak cię uraziłem wcześniej to wybacz, mój błąd :wink:

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw cze 12, 2014 4:19 pm

Nic się złego nie dzieje, każdy chciał przecież dobrze. Grunt to dojść do porozumienia ;)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw cze 12, 2014 5:08 pm

Nie ma szans. Są w tej mandze sceny (np. te z małą Sakurą) które w polskim wydaniu trzeba by wyciąć (a chodzi o całe strony). Sorry, ale scena gwałtu w wykonaniu stada robali na kilkuletniej dziewczynce to raczej coś, czego nikt u nas na szczęście nie podejmie się publikować.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw cze 12, 2014 5:42 pm

GrisznakIW pisze:Sorry, ale scena gwałtu w wykonaniu stada robali na kilkuletniej dziewczynce
COOO? :shock: Z daleka z tym ode mnie.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw cze 12, 2014 5:43 pm

GrisznakIW pisze:Sorry, ale scena gwałtu w wykonaniu stada robali na kilkuletniej dziewczynce to raczej coś, czego nikt u nas na szczęście nie podejmie się publikować.
... :shock:
Miałam pisać, że jeśli manga jest tak słaba jak pierwsza seria anime, to tego nie kupię. Grisznak opisał dodatkowy powód, przez który na pewno nie nabyłabym tego tytułu.

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » czw cze 12, 2014 5:49 pm

Ja to już wystarczająco dużo się nasłuchałam o tych wszystkich "ludzkich parasolkach", więc do wszystkich Fate'ów jestem uprzedzona. Do anime też zdążyłam się zrazić i teraz irytuję się na sam widok bohaterów czy loga :P Zdecydowane nie.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » czw cze 12, 2014 5:56 pm

Anime było, jest i będzie dla mnie genialne. Serio pokazali tą scenę w mandze? W anime jest tylko wspomniana.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw cze 12, 2014 6:17 pm

Który to czapter?

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw cze 12, 2014 7:04 pm

Jestem na nie z tego względu, że wolałbym dostać najpierw FSN, a dopiero potem to. Poza tym anime wystarczająco mnie nasyciło, jeśli chodzi o tę część, a manga mogłaby pozostawić mi w głowie gorszy obraz jego *patrzy na oczy Saber na ostatniej okładce*

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » czw cze 12, 2014 7:07 pm

vishaad pisze:Jestem na nie z tego względu, że wolałbym dostać najpierw FSN, a dopiero potem to.
Wydać sequel przed prequelem? :shock:

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw cze 12, 2014 7:10 pm

W tym przypadku to nic złego. Większość znanych mi osób zaczynała właśnie od Fate/Stay Night swoją przygodę z tym uniwersum.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » czw cze 12, 2014 7:27 pm

Bo FSN pojawiło się na kilka lat przed F/Z, lecz teraz kiedy jest on dostępny nie widzę najmniejszego sensu aby zaczynać od sequela mając do dyspozycji prequel.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw cze 12, 2014 7:34 pm

...ale ze mnie debil. Przez pomyłkę przeczytałam temat jako "Fate STAY NIGHT", a nie Zero. Anime podobno jest genialne, ale mangi i tak bym nie kupiła przez w/w powód.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw cze 12, 2014 7:48 pm

vishaad pisze:Jestem na nie z tego względu, że wolałbym dostać najpierw FSN, a dopiero potem to. Poza tym anime wystarczająco mnie nasyciło, jeśli chodzi o tę część, a manga mogłaby pozostawić mi w głowie gorszy obraz jego *patrzy na oczy Saber na ostatniej okładce*
FSN jest długą mangą, do tego narysowaną mocno przeciętnie.

Z mangowych wersji gier Type-Moon broni się, moim zdaniem, wyłącznie Tsukihime.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw cze 12, 2014 7:51 pm

Z jednej strony doskonale rozumiem Wasze odczucie do wspomnianej sceny, ale z drugiej strony to dark(?) fantasy jest. Taka konwencja.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » czw cze 12, 2014 7:54 pm

GrisznakIW pisze: Z mangowych wersji gier Type-Moon broni się, moim zdaniem, wyłącznie Tsukihime.
Grisznak a Melty Blood czytałeś? Sequelo-spin-off(w zależności od części bo sporo ich wyszło w formie gier) Tsukihime. Sporo osób właśnie mówi, że Tsukihime manga jest ok ale MB pomijają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości