Kangoku Gakuen

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
80
42%
Nie
78
41%
Może
31
16%
 
Liczba głosów: 189

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw cze 05, 2014 2:47 pm

Atobe-san pisze:Cytat:
Ech, gdzie te czasy, kiedy powstawały takie ecchi jak Love Hina...


Niestety, odeszły w zapomnienie
Nieprawda.Przeczytajcie Sekirei :D .

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw cze 05, 2014 2:53 pm

Nieprawda.Przeczytajcie Sekirei
Akuratnie z tym się zgodzę, Sekirei to taka mieszanka echii, dużych cycków i gender. Ale jak mam porównywać te 2 serie, to wolę LH [seria ma to coś w sobie co nie zniechęca do dalszego czytania - np gwara śląska w naszym tłumaczeniu :mrgreen: :mrgreen:]

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw cze 05, 2014 3:23 pm

LH nie czytam.Słyszałam,że jest o wiele słabsze od MSN<--- a ten tytuł uważam za jeden z najlepszych heremówek.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw cze 05, 2014 3:26 pm

LH nie czytam.Słyszałam,że jest o wiele słabsze od MSN<--- a ten tytuł uważam za jeden z najlepszych heremówek.
Nom masz racje,że do MSN się nie umywa, ale to chyba jeden z nielicznych serii co ma tak fajnie przełożone dialogi [ chodzi mi o ten śląski slogan ^^]

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw cze 05, 2014 3:32 pm

Tom trzeci, rozdział 27 - huehuehue, biorę to :D

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw cze 05, 2014 3:46 pm

Tom trzeci, rozdział 27 - huehuehue, biorę to
Jesteś na pewno 100% pewien swojej decyzji :mrgreen:

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw cze 05, 2014 3:55 pm

Atobe-san pisze:
Tom trzeci, rozdział 27 - huehuehue, biorę to
Jesteś na pewno 100% pewien swojej decyzji :mrgreen:
Męskie tak :twisted:

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt cze 06, 2014 3:09 am

Ame pisze:Nieprawda.Przeczytajcie Sekirei :D .
No właśnie. Przejrzałem, jedyne co mi się rzuca w oczy to cycki. Nie, żebym miał coś przeciwko cyckom, ale w takich tytułach jak ten czy właśnie Kangoku Gakuen brakuje jakiejś takiej subtelności, tylko z każdej strony wyskakują na czytelnika wielkie, nieproporcjonalne do reszty ciała piersi. Jeżeli jest to utrzymywane w ramach pewnej konwencji, tak jak to było w Highschool of the Dead, to jestem w stanie to zrozumieć i zaakceptować, bo tam to nie jest robione na serio, ale cóż. W Love Hinie szczytem scen ecchi było wejście do damskiej łaźni, gdzie i tak w większości dziewczyny strategiczne miejsca miały zasłonięte. Pozostawia to jakiś margines dla wyobraźni czytelnika. W nowszych mangach czuję się tak, jakbym dostał w twarz, zero finezji i wyczucia. Właśnie dlatego jestem dla nie dla tej i dla innych tworów w tym stylu.

EDIT: żeby była jasność, mówiąc o konwencji w HOTD miałem na myśli zgraję dzieciaków z bronią i licealistki z wielkimi piersiami mordujące hordy zombie. Taka parodia wszystkich i wszystkiego. Jakby się uprzeć, to w Kangoku Gakuen też jest jakaś konwencja, ale dla mnie to coś w stylu "sztuka dla sztuki".

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pt cze 06, 2014 7:45 am

No nie mów, że bierzesz na poważnie to przerysowanie w Kangoku, bo kreska i motyw (teoretycznie) są bardziej dojrzałe.

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » pt cze 06, 2014 11:33 am

Przecież Kangoku Gakuen nie traktuje się w żadnym stopniu poważnie, wszystko jest przerysowane do granic możliwości, perwersyjne ale przede wszystkim to komedia. Dodałbym do tego nawet wątki psychologiczne inspirowane eksperymentem więziennym :P No ale jak się wpisze tylko w google grafika i zobaczy cycki to czego oczekiwać. W odróżnieniu od innych współczesnych mang ecchi, które faktycznie opierają swój "humor" na wpadnięciu w biusty lub majtki komiks jest wypełniony masą absurdalnych gagów i sytuacji. No i w końcu bohaterowie, którzy nie są skończonymi lamusami.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt cze 06, 2014 2:22 pm

Nie, nie biorę tego na poważnie i tak, rozumiem konwencję, ale jeżeli konwencją jest pokazywanie cycków dla pokazywania cycków, to ja nie chcę takiej konwencji.
Swoją drogą, ta dyskusja nie ma już chyba sensu, bo widać, że żadna ze stron nie przekona drugiej strony do swoich racji, więc proponuję kulturalnie zakończyć rozważania i się rozejść :wink:

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pt cze 06, 2014 2:27 pm

Swoją drogą, ta dyskusja nie ma już chyba sensu, bo widać, że żadna ze stron nie przekona drugiej strony do swoich racji, więc proponuję kulturalnie zakończyć rozważania i się rozejść
Zandam pisała,że jak co niektórzy się nie uspokoją to dostaną osta, ale widocznie nie robi to na nich żadnego wrażenia :P

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw sie 07, 2014 11:18 pm

Zapowiedziano anime na podstawie owej mangi.
Co do samego tytułu, to może, bo na nadmiar ecchi nie ma co narzekać.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob sie 09, 2014 9:49 pm

Jakby ktoś szukał informacji o anime to zapodaję namiary :P
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ime/.77267

North Star
Status: Offline

Post autor: North Star » sob sie 09, 2014 10:24 pm

Kangoku Gakuen nie nadaje się na anime (jak zresztą każde hard ecchi), dostanie pewnie jakieś jednoodcinkowe OVA i wyjdzie taki niewypał jak Nozoki Ana czy Nana to Kaoru, dlatego nawet na to nie czekam. :wink:

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » ndz sie 10, 2014 12:01 pm

Warto dodać, że Kangoku Gakuen wygrało 37. rozdanie nagród Kodanshy dla najlepszej mangi seinen (wespół z Gurazeni).

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » ndz sie 10, 2014 12:03 pm

Widać, że konkurencja była słaba.

North Star
Status: Offline

Post autor: North Star » ndz sie 10, 2014 12:21 pm

Konkurencja była bardzo mocna (jak co roku), a taka nagroda to nie byle co. W przeszłości zwycięzcami byli między innymi Vinland Saga, Uch&#363; Ky&#333;dai, Shingeki no Kyojin, Chihayafuru, Ace of Diamond, Kuragehime czy Giant Killing (oczywiście w różnych kategoriach, Kangoku Gakuen zwyciężyło akurat w tej najbardziej prestiżowej, tak jak rok wcześniej Vinland Saga). Choć przyznam, że trochę mnie dziwi ten wybór.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz sie 10, 2014 12:43 pm

Jestem przekonany iż z roku na rok coraz mniejsze wymagania co tych konkursów mają :P

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » ndz sie 10, 2014 1:04 pm

North Star pisze:Konkurencja była bardzo mocna (jak co roku), a taka nagroda to nie byle co. W przeszłości zwycięzcami byli między innymi Vinland Saga, Uch&#363; Ky&#333;dai, Shingeki no Kyojin, Chihayafuru, Ace of Diamond, Kuragehime czy Giant Killing (oczywiście w różnych kategoriach, Kangoku Gakuen zwyciężyło akurat w tej najbardziej prestiżowej, tak jak rok wcześniej Vinland Saga). Choć przyznam, że trochę mnie dziwi ten wybór.
Po wygranej takich tytułów popieram Atobe-san. Coś wszystkie nagrody powoli się robią coraz mniej wymierne. :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości