Hunter x Hunter

Zablokowany

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
234
63%
Nie
97
26%
Może
42
11%
 
Liczba głosów: 373

Atobe-san
Status: Offline

Hunter x Hunter

Post autor: Atobe-san » wt maja 27, 2014 3:37 pm

[center]Obrazek [/center]
Tytuł japoński: ハンター×ハンタ
Tytuły alternatywne: HxH, HunterXHunter
Autor: Togashi Yoshihiro
Gatunek: Akcja, Przygodowy, Komedia, Fantasy, Shounen, Super Moce
Wydawca: Shueisha
Magazyn: Shounen Jump
Wydano: 1998 - ?
Ilość tomów: 32 [ongoing]
Anime: Tak, Hunter x Hunter OVA, Hunter x Hunter: Greed Island, Hunter x Hunter: Greed Island Final, Hunter x Hunter, Hunter x Hunter (2011)

Opis:
Łowcy to specjalna rasa, poświęcająca życie poszukiwaniu skarbów, magicznych bestii a czasem nawet innych ludzi. Jednak takie pościgi potrzebują licencji, a straszliwy egzamin kwalifikacyjny zdaje mniej niż jedna na sto tysięcy osób. Tym, którym się uda, przyznaje się dostęp do zakazanych terenów, niesamowitych zapasów i informacji oraz prawo nazywania się Łowcami.

Więcej okładek:
http://manga.joentjuh.nl/series/16/

Ps. Jakby ktoś mnie już uprzedził z tym tematem to proszę o usunięcie <;3

Shakkaho
Status: Offline

Re: Hunter x Hunter

Post autor: Shakkaho » wt maja 27, 2014 3:50 pm

Atobe-san pisze:Ilość tomów: 32 [ongoing]
Seria jest chyba zawieszona, wtedy wypada poprawić.

Ja podziękuję, grafika mnie odstraszyła.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » wt maja 27, 2014 4:26 pm

Seria jest chyba zawieszona, wtedy wypada poprawić.
Manga nie jest już zawieszona http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... me-in-june

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt maja 27, 2014 4:31 pm

Atobe-san pisze:
Seria jest chyba zawieszona, wtedy wypada poprawić.
Manga nie jest już zawieszona http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... me-in-june
O, nie wiedziałam, zwracam honor. Mangę kojarzyłam jako kolejnego Berserka, a newsów nigdy nie czytuję.

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » wt maja 27, 2014 6:02 pm

Lubię te mangę za ciekawą fabułę i postacie i bym ją kupowała, ale nie wierzę, że ją ktoś kiedykolwiek w Polsce wyda...
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » wt maja 27, 2014 6:51 pm

Ja podziękuję, grafika mnie odstraszyła.
Z tego co się orientuje to Togashi miewał problemy ze zdrowiem i często wypuszczał coś takiego: Obrazek, Obrazek
później poprawiał rysunki.
Podobno w rysowaniu pomaga mu jego żona Naoko Takeuchi(Sailor Moon).
ale nie wierzę, że ją ktoś kiedykolwiek w Polsce wyda...
Ostatnio idzie się na ilość, nie na jakość.

Jest to drugi Sh&#333;nen obok OP, który mógłbym kupować.
Ostatnio zmieniony wt maja 27, 2014 6:59 pm przez kunio, łącznie zmieniany 1 raz.

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » wt maja 27, 2014 6:55 pm

Szkoda, że nie ma na to większych szans, bo ja też bym chętnie kupiła. :( Nie lubię z reguły shounenów, ale jednak ta pozycja jest tak sympatyczna, że łatwo się wciągnęłam :)

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt maja 27, 2014 7:33 pm

kunio pisze:
Ja podziękuję, grafika mnie odstraszyła.
Z tego co się orientuje to Togashi miewał problemy ze zdrowiem i często wypuszczał coś
...
później poprawiał rysunki.
Podobno w rysowaniu pomaga mu jego żona Naoko Takeuchi(Sailor Moon).
To zwracam honor. Spróbowałabym pewnie 1 czy 2 tomy, chociaż na razie typowe "dziecko geniusza, które jest nowym zbawcą, wyrusza w podróż i pewnie zbawi świat" niezbyt zachęca.[/quote]

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt maja 27, 2014 8:00 pm

Shakkaho pisze:
kunio pisze:
Ja podziękuję, grafika mnie odstraszyła.
Z tego co się orientuje to Togashi miewał problemy ze zdrowiem i często wypuszczał coś
...
później poprawiał rysunki.
Podobno w rysowaniu pomaga mu jego żona Naoko Takeuchi(Sailor Moon).
To zwracam honor. Spróbowałabym pewnie 1 czy 2 tomy, chociaż na razie typowe "dziecko geniusza, które jest nowym zbawcą, wyrusza w podróż i pewnie zbawi świat" niezbyt zachęca.
[/quote]

Zabrzmiało prawie jak Nowy Testament :shock:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » wt maja 27, 2014 8:24 pm

Dużo dobrego słyszałam o tym tytule. Lubię tasiemce, ale żeby wydać kasę na tyle tomów, musiałabym chociaż część przeczytać. Zastanowiłabym się.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » wt maja 27, 2014 8:29 pm

Dla fanów serii, mam dobrego newsa. HxH 2011 dostanie nowy sezon anime :P :D
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ced/.74944

A co do mangi, to spodziewałem się większej ilości zainteresowania, skoro na zagranicznych forach manga ta jest uznawana za kultową. Widocznie fani w polandi się wypalili :twisted:
Zaznaczyłem MOŻE, bo wiem że Waneko nie będzie się pchało w serię która nie przyniesie im zakładanego przychodu :?

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt maja 27, 2014 9:39 pm

Daminox pisze:
Shakkaho pisze:Spróbowałabym pewnie 1 czy 2 tomy, chociaż na razie typowe "dziecko geniusza, które jest nowym zbawcą, wyrusza w podróż i pewnie zbawi świat" niezbyt zachęca.
Zabrzmiało prawie jak Nowy Testament :shock:
No bo tak to wychodzi. Jest dziecko super-wyjątkowe, jego ojciec to równie super-wyczesany Hunter, dzieciak z tych, co słowo nienawiść by najchętniej wykreślili ze słownika, rusza w podróż "śladami profesji ojca", a z atmosfery i Praw Shonenowy mogę się spodziewać, że w trakcie podróży zbawi kogo napotka i świat na deser. :lol:

robertas92
Status: Offline

Post autor: robertas92 » śr maja 28, 2014 1:08 pm

Sam chciałem zrobić ankietę hunter x hunter.Jedna z niewielu mang którą bym kupił gdyby została wydana. :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw maja 29, 2014 10:49 am

Bez jaj xD co to za tasiemiec? Nigdy w życiu xD

olek_mi
Adept
Posty: 239
Rejestracja: sob lut 19, 2011 4:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline

Post autor: olek_mi » czw maja 29, 2014 11:46 am

Zbieram już serię po angielsku, ale jako ze to moja ulubiona shonenowa manga, to kupilbym z pewnością też polskie wydanie. Kto nie wie, co to jest, nie wie, co traci. :P Śmiem twierdzić, że Ao no excorcist, ktory ma miec 30 tomow, nie dorownuje hxh poziomem na żadnym etapie historii. Ale cóż, czesto wydawane są pozycje przede wszystkim popularne, co zmienia pojęcie hitu.
Obrazek

Asmita
Status: Offline

Post autor: Asmita » pt maja 30, 2014 5:26 pm

Zdaję sobie sprawę, że kreska może odstraszać i pierwsze wrażenie jakie robi Gon jest nie najlepsze - w końcu takich głównych bohaterów jest na pęczki, niemniej jednak genialność i epickość Huntera ujawnia się przy pierwszym poważnym arcu. Nie wspominam już nawet o następnych, które (przynajmniej według mnie) są fenomenalne.
Pojawią się także postacie, które sprawiają, że właśnie to ta manga ma miano kultowej. Hisoka, Killua, Netero, Meruem czy Knuckle - a to zaledwie garstka bohaterów zasługującą na uwagę.
Wszystko i wszyscy są dokładnie przemyślani, przez co manga potrafi wciągnąć na długo.

Zdaję sobie sprawę, że manga ma nikłe szanse na pojawianie się w Polsce, gdyż mało kto słyszał tu o Hunterze, a szkoda. Nie wiedzą ile tracą. ;-;

robertas92
Status: Offline

Post autor: robertas92 » ndz cze 01, 2014 3:52 pm

Jestem ciekawy ile osób z tych 20 miało styczność z anime bądź mangą hunter x hunter.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz cze 01, 2014 4:18 pm

Jestem ciekawy ile osób z tych 20 miało styczność z anime bądź mangą hunter x hunter.
Jestem pewien,że żadna. Zapewne głosy na NIE oddały niezadowolone gimbusy :?

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz cze 01, 2014 4:31 pm

Atobe-san pisze:
Jestem ciekawy ile osób z tych 20 miało styczność z anime bądź mangą hunter x hunter.
Jestem pewien,że żadna. Zapewne głosy na NIE oddały niezadowolone gimbusy :?
Pytanie tylko, skąd to przekonanie... Czyżby ktoś miał tu absurdalną pewność, że jest to tytuł, który lubi każdy?

Zaznaczyłam "może", gdyż mangi nie czytałam, ale opis jest zachęcający ze względu na miłe mi klimaty. W przypadku gdy manga byłaby zapowiedziana, zapoznałabym się z kilkoma rozdziałami przed decyzją o zakupie.

robertas92
Status: Offline

Post autor: robertas92 » ndz cze 01, 2014 4:39 pm

Atobe-san pisze:Jestem pewien,że żadna. Zapewne głosy na NIE oddały niezadowolone gimbusy
Możliwe,ja myślę jednak ,że sporo osób to dziewczyny które nie gustują w mangach shonen. :(

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości