Kimagure Orange Road

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
33
43%
Nie
36
47%
Może
7
9%
 
Liczba głosów: 76

Atobe-san
Status: Offline

Kimagure Orange Road

Post autor: Atobe-san » czw maja 22, 2014 12:46 pm

[center]Obrazek [/center]

Tytuł japoński: きまぐれオレンジ☆ロード
Tytuły alternatywne: Capricious Orange Road, KOR, Whimsical Orange Road, Capricious Orange Road
Autor: Matsumoto Izumi
Gatunek: Dramat, Komedia, Romans, Shounen, Szkolne życie
Wydawca: Shueisha
Magazyn: Shounen Jump
Wydano: 1984 - 1987
Ilość tomów: 18
Anime: Tak
Opis:
Kasuge Kyousuke jest gimnazjalistą, który już po raz siódmy jest zmuszony zmienić szkołę. Wszystko przez jego młodszą siostrę, która nie potrafi utrzymać w sekrecie tego, iż ich rodzina posiada nadprzyrodzone zdolności. Chcąc nie być wytykanym palcami co ich "zdemaskowanie" przenoszą się do innego miasta. Chłopak spotyka zupełnie przez przypadek piękną dziewczynę. W szkole poznaje nowych kolegów, którymi stają się zboczeni Hitami oraz Kasunagi. Zwłaszcza ten drugi stara się być blisko Kyousuke, ze względu, na jego dwie słodkie siostry. Kyousuke odkrywa, że ta sama sympatyczna dziewczyna - Madoka, uchodzi w szkole za niegrzeczna dziewczynę tzw "delikwentkę". Wagaruje, pali papierosy i wdaje się w bójki. Kyousuke nie może w to uwierzyć. To go jednak do niej nie zraża, zaczyna coś do niej czuć. Sprawa się komplikuje gdy Hikaru, dziewczyna, którą Madoka traktuje jak młodszą siostrę, zakochuje się bez pamięci w głównym bohaterze. Jak potoczą się dalej losy Kyousuke? Czy uda mu się do siebie przekonać Madokę, czy może zostanie z Hikaru? Czy jego znajomi odkryją jego moc? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie z tej mangi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » sob maja 24, 2014 7:40 am

Ja jestem absolutnie za. Wystarczy tylko spojrzeć na mój av ;)
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob maja 24, 2014 9:11 am

Absosmerfnie jestem za, jeden z przyjemniejszych romansów jakie znam. Niestety, stare i długie, więc szans nie ma.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob maja 24, 2014 9:27 am

No nie wiem, treść jakoś do mnie nie przemawia... Nie mam nic do starej kreski, ale fakt faktem, za stare to to, by to wydać. Więc nie.

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » sob maja 24, 2014 10:41 pm

Klasyka mangi i jeden z nielicznych tytułów, wobec którego mimo upływu czasu mogę powiedzieć "tak". Jednak znając reguły rynku, to szanse na jej wydanie w tej chwili u nas przez jakiekolwiek wydawnictwo są co najwyżej znikome.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » wt maja 27, 2014 8:37 pm

Ja zaznaczyłem może, bowiem uwielbiam tą mangę jak i anime ale wiem iż manga ma bardzo nikłe szanse aby zaistnieć na naszym rynku. Chyba że powstanie kolejne wydawnictwo, któe skupiło by się na wydawaniu starych serii klasyków [typu Touch, Ranma, Kenshin]

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » czw maja 29, 2014 12:18 pm

Z miłą chęcią na pewno bym kupował ten tytuł. Historia i kreska na plus. Choć wiem, że ten tytuł nie zostałby wydany.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn lut 08, 2016 11:21 pm

Chciałabym. Ze wzgledu na ten klimat lat 80. I żeby można było słuchać piosenek z KOR czytając KOR w leniwe letnie popołudnie. Ech, marzenia...
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Kimagure Orange Road

Post autor: Fani » wt gru 19, 2017 8:43 pm

Przyznam, że nie przepadam jakoś specjalnie za starszymi mangami. Jednak Kimaure bardzo dobrze się czytało. Nawet polubiłem ten starszy styl rysowania, który często w podobnych przypadkach mi przeszkadzał. Historia może i nie jest zbyt odkrywcza jednak czyta się to naprawdę przyjemnie. Największym plusem mangi dla mnie pozostanie i tak Madoka - świetna postać, zdecydowanie wyróżnia się wśród kobiecych postaci w romansach (a na pewno typu shounen). W skrócie duże TAK i cicha nadzieje, że mimo upływy tylu lat może ktoś to jeszcze wyda. Profilem chyba nie pasuje, ale akurat ten tytuł chętnie zobaczyłbym w MM :P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości