Arslan Senki

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
140
55%
Nie
59
23%
Może
55
22%
 
Liczba głosów: 254

Atobe-san
Status: Offline

Arslan Senki

Post autor: Atobe-san » czw maja 22, 2014 11:59 am

[center]Obrazek [/center]

Tytuł japoński: アルスラーン戦記
Tytuły alternatywne: The Heroic Legend of Arslan
Autor: Arakawa Hiromu [rysunki], Tanaka Yoshiki [historia]
Gatunek: Akcja, Dramat, Fantasy, Historyczny, Nadprzyrodzone moce, Przygodowy, Shounen
Wydawca: Kodansha
Magazyn: Bessatsu Shounen Magazine
Wydano: 2013 [ongoing]
Ilość tomów: 2

Opis:
Na spowitym nienaturalnie gęstą mgłą polu bitwy, pośród trupów i konających, trwa narada króla Andragorasa z jego najlepszymi dowódcami. Kiedy jeden z nich, Daryoon - młody, lecz niezwykle uzdolniony oficer - wyraża wątpliwość w słuszność wysłania żołnierzy do dalszej walki w podobnych warunkach, łatwo unoszący się gniewem król ogłasza go banitą.

Nowym zadaniem Daryoona staje się zapewnienie bezpieczeństwa jedynemu synowi władcy, księciu Arslanowi. Daryoon i Arslan wyruszają na wyprawę z własną misją, jednakże sami mają małe szanse na powodzenie. Muszą więc przekonać do współpracy lorda Narsusa i jego towarzysza, łucznika Elama, oraz dwóch innych śmiałków, by wspólnie znaleźć sposób jak pomóc swoim wojskom wygrać wojnę.

Teraz sześcioosobowa grupa musi stawić czoło trzystutysięcznej armii wroga! Ale kiedy ma się po swojej stronie przeznaczenie, wszystko jest możliwe!

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw maja 22, 2014 2:45 pm

Nie czytałam ale opis brzmi ciekawie a skoro to Arakawa a alchemika i Silver Spoon mi się podoba ta manga na pewno również przypadnie mi do gustu
Obrazek

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw maja 22, 2014 3:58 pm

Zaraz, babka od FMA robi adaptację mangową tego starego animu? Animu było fajne, ale nie wiem, czy mangę w zupełnie innej kresce da się strawić.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt maja 23, 2014 5:49 pm

Od Arakawy biorę wszystko. Kupiłabym. :)

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » wt maja 27, 2014 8:57 pm

Mnie akurat bardziej podpasowała ta wersja niż ta stara i od Arakawy biorę wszystko :twisted:. Więc jestem na TAK [czekam tylko na wersję TV tego i będę w niebie xdx]

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » wt maja 27, 2014 10:08 pm

Smuci mnie, że Rakawa maca paluchami tylko w rysunkach (jak ona się wyrabia?), ale od niej wszystko. Czekam i liczę na wydanie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz lis 02, 2014 10:10 pm

W końcu nadszedł ten czas. Manga dostanie anime :twisted: :twisted:
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ime/.80574

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn lis 03, 2014 8:25 am

Zaczęłam czytać, świetna rzecz :) Sceny batalistyczne jak zwykle wyszły Arakawie genialnie. W ogóle, ta manga jest zdecydowanie bardziej brutalna i krwawa niż taki FMA. Trup ściele się często i gęsto. Kupiłabym, nawet dla samego nazwiska autorki.
Ostatnio zmieniony pn lis 03, 2014 9:17 pm przez Sayuki78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn lis 03, 2014 2:41 pm

Kupiłabym, zdecydowanie!
świetny opis + Arakawa = kupno na 100%

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » wt lis 04, 2014 12:08 pm

Oryginalne powieści mają już 30 lat a ich autorem jest twórca LoGH.

KyleKatarn97
Status: Offline

Post autor: KyleKatarn97 » pt lis 07, 2014 7:45 pm

Jak pani Arakawa, to poproszę :)
Uwielbiam jej kreskę. No i ciekawy opis.
Biorę bez zastanowienia, jestem na tak.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt kwie 10, 2015 10:52 am

Odkopuję temat. Za sprawą obejrzenia pierwszego odcinka anime, które naprawdę mi się spodobało, od razu ruszyłam na mangę i wpadłam po uszy! Manga jest świetna! No, ale czego można innego by się spodziewać po Arakawie :) Manga ma dopiero trzy tomy, ale nie sadze żeby to była przeszkoda dla waneko, skoro wydało Orange i NGNL
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt kwie 10, 2015 11:32 am

Jak dla mnie nowe anime ustępuje staremu - jest zbyt młodzieżowe, a kreska Arakawy nie bardzo mi do niego pasuje. Tak więc "może", ale z wątpliwościami.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt kwie 10, 2015 2:23 pm

Takie rzeczy jakoś mnie nie kręcą. Za mało bishoujo xD

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » sob kwie 11, 2015 1:32 pm

Well.. To Arakawa. Kupiłabym, a gdyby mi nie podpasowało pewnie poszłoby do dalszej odsprzedaży.

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » sob kwie 11, 2015 8:51 pm

Samo nazwisko autorki robi wiele, a anime zaczęło się przyjemnie, myślę że dałabym szanse :D Poza tym sama fabuła zapowiada sie ciekawie, wpasowuje się w moje gusta 8-)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob kwie 11, 2015 11:16 pm

Jakby ktoś był ciekaw jak prezentują się okładki. Bardzo ładne, czyż nie :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » sob kwie 11, 2015 11:21 pm

Ładniutkie :D zwłaszcza ta z Arslanem :3 takie jasne w porównaniu do FMA. Nawet w porównaniu do Silver Spoona wydają mi się jasne ;)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz kwie 12, 2015 10:16 am

Naureth pisze:Ładniutkie :D zwłaszcza ta z Arslanem :3 takie jasne w porównaniu do FMA. Nawet w porównaniu do Silver Spoona wydają mi się jasne ;)
Masz rację. Zupełne przeciwieństwo okładek FMA [były bardziej mroczne] czy SP [mimo jasnych kolorów, są bardziej słoneczne]

Mnie z kolei bardzo podoba się okładka numer 2 z Daryunem. Moim zdaniem jedną z najfajniej wykreowanych postaci w tej historii :)

Mam nadzieje, że dzięki emisji anime, tytuł zdobędzie większe zainteresowanie, dzięki czemu wzrośnie szansa na wydanie tego tytułu u nas. A jak nie to pozostaję nam jeszcze zainwestowanie w wydanie od Vizu [według komentarzy na forach amerykańskich, bardzo się postarali z wydaniem :) ]

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » ndz kwie 12, 2015 10:27 am

Itachi Uchiha pisze:A jak nie to pozostaję nam jeszcze zainwestowanie w wydanie od Vizu [według komentarzy na forach amerykańskich, bardzo się postarali z wydaniem :) ]
Od amerykańskiej Kodanshy, ale to tylko szczegół. A z tego co widziałem to wydanie wcale takie super nie jest, ot standardowe i nic więcej (z fizycznego punktu widzenia). No i pozostawiane krzaki.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość